Dolby Atmos - sufitowe???

outcold

Member
Witam, z uwagi na remont nowego mieszkania planuje zrobic podwieszany sufit a w nim głosniki pod Atmosa. Moj podstawowy zestaw 5.1 to Roth Oli 40, wiem że polecane jest aby wybrac cos z serii ale tutaj akurat brak jest sufitowych, dlatego prosba co polecicie do takiego zestawu, cena do ok 2 tys.+/_. Pomieszczenie jest 5,5mx3,5m, wysokosc 2,5m, telewizor na szerszej scianie. W zwiazku z tym kolejne pytanie czy w takim pomieszczeniu sprawdzi sie 5.1.4 czy lepiej zrobic 5.1.2 . Chodzi mi o konkretne modele ich wielkość wraz z obudowa, nie mam mozliwosci sprawdzania i porównywania. Jest jeszcze opcja dokupic kolumny surrandowe Oli10 i podwiesic skrzynki do dołu??? Czy w takim pokoju jest mozliwosc instalacji projektora, 3,5 metra to nie tak wiele, odliczajac kanape i odległosc do ekranu ma to sens?
 

Henry

Active member
Bez reklam
czy w takim pomieszczeniu sprawdzi sie 5.1.4 czy lepiej zrobic 5.1.2 .
Zdecydowanie opcja 1 - 5.1.4
Zerknij na Monitor Audio, mają tego sporo w ofercie w dobrych pieniądzach

Czy w takim pokoju jest mozliwosc instalacji projektora, 3,5 metra to nie tak wiele, odliczajac kanape i odległosc do ekranu ma to sens?
Jak tylko masz możliwość, to idź w tym kierunku +100 cali uzyskasz spokojnie.

Przestudiuj wątek Bipa, znajdziesz tam wiele cennych wskazówek odnośnie projekcji oraz Atmosa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/118569-moj-wielofunkcyjny-pokoj.html
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @outcold, nieznane są warunki umeblowania, ale jeżeli kanapa „stoi” na ścianie, to nie ma szans na poprawne usytuowanie 4 głośników sufitowych.
 

Henry

Active member
Bez reklam
ale jeżeli kanapa „stoi” na ścianie, to nie ma szans na poprawne usytuowanie 4 głośników sufitowych.
Przy założeniu, że to nowe mieszkanie i kolega robi remont, ma szansę na w miarę poprawne znalezienie optymalnego rozwiązania- audio/umeblowanie.
Niech przejrzy wątek, który mu poleciłem, Bipo niezłe "boje" stoczył aby osiągnąć ostateczny efekt.
Byłem u niego, widziałem, słyszałem i przyznam, że imponująco to wyszło :)
 

outcold

Member
Kolego @outcold, nieznane są warunki umeblowania, ale jeżeli kanapa „stoi” na ścianie, to nie ma szans na poprawne usytuowanie 4 głośników sufitowych.

Mebli tam nie bedzie za wiele, narożnik, stolik, szafka RTV.... to lepiej celowac w 5.1.2 ??? Przegladam oferte Monitor Audio, ktore modele z obudowa polecacie, wytypowałem Monitor Audio CP-CT150 i CP-CT260 ???
 

RAF1977

Banned
Ja bym dał tv na krótkiej ścianie 5.1.4 i sofę odsunąć te 30cm od ściany.
Baaa, nie dał bym, tylko dałem, bo mam dokładnie tych wymiarów pokój 5.5*3.5
No i oprócz tego że sofa odsunieta, to ja do oglądania stawiam fotel przed sofą, ok 1.2m od ściany.
Aaa, przy takim ustawieniu masz do 135" dla projektora choć tak naprawdę 120" wystarczy w takim pokoju.
W poprzek pokoju, to nie wiem ile osiągniesz, może 100".
Chyba że projektor short throw.... To więcej.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mebli tam nie bedzie za wiele, narożnik, stolik, szafka RTV.... to lepiej celowac w 5.1.2 ??? Przegladam oferte Monitor Audio, ktore modele z obudowa polecacie, wytypowałem Monitor Audio CP-CT150 i CP-CT260 ???
Tzn. nie chodzi tu o „lepiej”, tylko czy mamy możliwości na więcej. Generalnie, konfiguracja z 2 głośnikami sufitowymi nie powinna stanowić problemu dla nikogo. Ale z 4rema, to już wyzwanie. A jeśli, jak Kolega pisze, są możliwości na 4 głośniki sufitowe (odpowiednia odległość miejsca odsłuchowego do tylnej ściany) to, jak Koledzy pisali, zdecydowanie obrać ten kierunek.
Co do głośników, to nie doradzę. Zresztą, ja jestem „Aurowcem”, więc… to inna bajka. :)
 

outcold

Member
Dziękuję wszystkim za pomoc, mam jeszcze pytanie na jaka wysokość w ścianie podciągnąć kabel hdmi, puszcze awaryjnie od razu 2 szt, dodatkowo prądowy i co jeszcze skrętkę?
 
Do góry