Nowe kino do 30 tys. pln :)

piotr10

New member
Bez reklam
Cześć, proszę o radę.
Chcę kupić komplet do kina tj. TV+ampli+kolumny 5.1....
Mam do przeznaczenia na to do 30 tys.
Dotychczasowy sprzęt jaki miałem to plazma Panasonic 65" vt50, wzmacniacz Yamaha Ax 900 + Klipsch RF 82 wersja pierwsza. Źródłem jest dekoder i odtwarzacz sieciowy Popcorn A400.
Co do obrazu w Panasonicu nie mam zastrzeżeń - nie chciałbym sobie pogorszyć.
Dźwięk to już inna historia, kiedyś te kolumny latały na 60 metrach kwadratowych, grały dobrze, potężnie na wysokich głośnościach, chociaż z tą Yamaszką ciut sucho i jasno szczególnie przy cichym odsłuchu.
Teraz mam pokój ok. 17 metrów, tv i kolumny umieszczone na dłuższej ścianie ( 4,9m x 3,4m)
W tak małym pomieszczeniu nie wiem czy warto tak duże kolumny trzymać.
Jeśli chodzi o brzmienie, zależy mi na tym żeby cały system zagrał super, z oddechem, detalicznością i trochę bardziej ciepłym, miękkim dźwiękiem z zachowaniem detaliczności albo jej polepszeniem w stosunku do mojego poprzedniego zestawu. W związku z tym, że mieszkam w bloku to nie zamierzam wykorzystywać ekstremalnych głośności.
Źródłem muzyki będzie Tidal HIFI, filmów HBO Go i Netflix, nieraz jakieś filmy 4k ściągnięte, kolekcja Marvel na BD:)
Proporcje to: Muzyka 60%, Film 30% TV 10%

Mam upatrzone 2 zestawy i proszę o radę który może być lepszy:
1. Tv 75" TCL C70 + Onkyo 820 + Klipsch RP-280F+450C+250S+R115 SW
2. TV 65" Oled LG C8 + Onkyo 820 + Klipsch RP-160M +440C lub 250C ( nie wiem który lepszy central) + 250S + R110 SW ( lub 112 SW )

Myślałem też o zupełnie innych kolumnach ( np. Zensorach 7 set, ale z tego co poczytałem to klasa niżej co najmniej, chyba że się mylę )
Oczywiście planuję przejechać się na odsłuchy, chociaż idealnie byłoby tak jak wieki temu przy zakupie tv od Kikiego, żeby podłączyć kolumny np. z 3 zestawy u mnie w domu i wybrać te najlepsze.

Proszę, poradźcie:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zensorów nawet nie porównuj, ja zestawiałem z kilka razy droższymi i nie ta liga, Klipsch w kinie świetnie się sprawdza.

Audio (skrzynki + ampli) wybrałeś moim zdaniem rewelacyjnie i tutaj już bym nic nie tykał.
Co do tv, to ja jestem zawsze za wielkością, mimo, że Oled kusi.

Pomyśl jeszcze nad Onkyo RZ830 - wchodzi na dniach, spora różnica w konfiguracji wielokanałowej - czyli już na pokładzie 9 końcówek + możliwość zastosowania zewnętrznej końcówki/wzmacniacza i wykorzystanie 11.1 (7.1.4). W Onkyo 810/820 masz maks 7.1 lub 5.1.2 (atmos). Jeżeli nie planujesz sufitowych, a nie chcesz dorzucać kilku groszy, to śmiało może być RZ810/820.

Tu pisaliśmy więcej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/138236-onkyo-tx-rz830-w-koncu-7-1-4-11-1-a.html
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak kupujesz na dobrych kilka lat to zastanowiłbym się nad 830 tką tak jak Armanig napisał.. rozumiem, że interesuje Ciebie wyłącznie kino domowe, stereo nie Twój konik..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Te kolumny B&W 686 miałem okazję słuchać ale z Rotelem (stereo) fajny dźwięk dobrze zrównoważony na pewno nie na takich obrotach jak Klipsch
Świetne wrażenie zrobiły na mnie kolumny Quadral Argentum 590 - w ogóle oferta tego Niemieckiego producenta warta jest rozważenia, z amplitunerem Onkyo może to być naprawdę bardzo dobre połączenie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś czuję, że ten wątek się rozdmucha to niebotycznych rozmiarów.
Oby nie ;)
Btw. Ten Bowers nie zagra tak w KD jak Klipsch.
Bowersy ok, ale zupełnie nie ta półka, a do tej półki tony elektroniki jeszcze trzeba żeby to ruszyło, inaczej będzie nędza.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
armaning - no pewnie że nie zagra .Klipsh gra bardzo dobitnie do tego mocno ogniskuje dźwięk w kinie domowym jest to zaletą ,nie ma też co ukrywać że taka prezentacja ma dużo zwolenników
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Uważam że 17 metrów pokój nie ma co inwestować niebotycznych pieniędzy a ten zestaw jest w super cenie aktualnie...

Ten zestawik z Yamaszka B&W i do tego ten tv i masz porządny zestawik za 18 koła
https://m.ceneo.pl/43661160
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
armanig,przeczytałem trochę Twoich postów. Pośrednio ze względu na nie wybrałem zestawienie Klipsch z Onkyo...:) T
eż po cichu tak myślę z tym tv, że większy jest lepszy, tylko jak zobaczyłem obraz oled w markiecie to ten kontrast i czerń mnie zachwyciły:)

Odnośnie kolumn to tak jak pisałem, zależy mi na tym, żeby grały świetnie i z dźwiękiem nasyconym, ciepłym po cichu jak i głośniej. Klipsch RF 82 + ta Yamaszka ( klocek dość wydajny ) gra dość sucho, dopiero jak głośność jest duża zaczyna grać dobrze i potężnie z nasyceniem.
Jak to jest u Ciebie z tym Onkyo + set Klipscha ? Po cichu też jest przyjemnie?
Te kolumny nie będą się dusić na 17 metrach, szczególnie z tym subem ( r115 )?
Tak jak pisałem wcześniej muza w większości, kino 30 % czasu...także stereo ważna sprawa :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dla kontrastu do klipscha posluchaj sobie Heco aurora 1000 (te moga byc zaduze) , lub Heco Celan gt 702 najlepiej z denonem. Mily, spokojny i super dociazony dzwiek.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wg mnie bez odsłuchu ani rusz - Onkyo + Klipsch idealna para pod KD, w muzyce też dobrze wypada.
Jak chcesz mieć miękko, ciepło to Denon albo Marantz ale już w KD już tak dobrze nie będzie jak przy Onkyo czy Yamaha.
Mam RP-260 na 35mkw i dają radę - RP-280 na 17mkw to będzie już MOC !
Odsłuchaj jak możesz Tannoy Revolution XT 8F - świetna scena i brzmienie - niedawno posłuchałem w studio z dobrą elektorniką i szczena na podłodze była w tej cenie super skrzynki do stereo :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Ataszek, te Tannoye z jaką elektroniką grały? Zaintrygowały mnie te kolumny - przeczytałem jakieś testy i postaram się znaleźć je do odsłuchu...
Heco już trochę drogie, żeby z tego 5.1 zrobić :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Bo elektronika była zacna - Macintosh z najnowszej serii ale myślę że ze słabszą też sobie dobrze poradzą.
Sam chętnie odsłuchał bym je u siebie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ciężko stwierdzić bo nie słuchałem u siebie na RZ810 tylko w studio na wzmaku Macintosh.
Trzeba posłuchać z danym zasilaniem pod własne ucho.
Zresztą ja bym rozpatrywał 2 kwestie osobno : audio i video.
TV i set kolumn + ampli
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja sluchalem xt6f na moim ampli i powiem tyle ze to swietne kolumny! Nawet przy ampli daly rade a co dopiero jakis wzmacniaczniac np roksan candy k3 - Henry bardzo chwalil to polaczenie tzn XT8F + Roksan. Pojdz posluchaj przekonasz sie.
 

Intenso

Banned
Kolego, popatrz na Heco Celan Gt 702, Focal Aria 926, raz ze grają lepiej od klipsch to i wyglądają o niebo lepiej.
Z tańszych konstrukcji masz jeszcze Heco Elementa 700 i Focal Chorus 826.
 
Do góry