Nowe kino do 30 tys. pln :)

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie zwróćcie uwagę że pokój nie jest zbyt duży ,wrzucanie do 17 metrów przesadnie dużych skrzynek i jeszcze subwoofera chyba mija z celem zważywszy, że zapewnie w pokoju znajdują się jakieś meble i inne przedmioty
Myślę, że najlepiej jakby kolega wrzucił szkic pomieszczenia i wtedy by można było coś więcej powiedzieć
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
przy mocnych kolumnach w takim pomieszczeniu niepotrzebny chyba ze zestaw bylby na monitorach...dlatego proponowałem wieksze skrzynki...17 metrow to male pomieszczenie
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Mam upatrzone 2 zestawy i proszę o radę który może być lepszy:
1. Tv 75" TCL C70 + Onkyo 820 + Klipsch RP-280F+450C+250S+R115 SW
2. TV 65" Oled LG C8 + Onkyo 820 + Klipsch RP-160M +440C lub 250C ( nie wiem który lepszy central) + 250S + R110 SW ( lub 112 SW )

chciałbyś takie kloce z zestawu 1. wstawić do 17m2 ?:shock:

zestaw nr 2 z mniejszym subem będzie aż nadto i ja co jak co w to bym szedł

17m2 to ja mam taką kuchnię i tam mini wieża Panasonic SC-PM19 bardzo ładnie gra fajnym basikiem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie , najpierw telewizor.
Powinieneś sięgać po 75" ale zaczynałbym od philipsa 75pus8303 za 9999 zł z kompletem. I na audio będzie 20 tys i będzie już w czYm wybierać .
 

piotr10

New member
Bez reklam
Koledzy, jeśli chodzi o kino bez suba to myślę że to nie jest dobry pomysł.
Najniższe częstotliwości dające efekt wow w filmach nie mogą być wystarczająco reprodukowane z nawet dużych kolumn. Wiem bo przerabiałem ten temat i oglądając teraz na zestawie stereo filmy w tych 17 metrach na Klipsch RF 82 basu niskiego nie uświadczysz w takiej ilości jak powinno być w filmie ( takiego poniżej 40 hz ) . Kiedyś podpinałem suba do mojego kompletu - JBL 250 ... i wtedy dopiero na filmach był efekt wow...
Zaznaczam, że do muzyki on się kompletnie nie zgrywał, świszczał, buczał i tak jakby się spóźniał z dźwiękiem w stosunku do kolumn. Podpinałem go pod preouta w Yamaszce Ax 900.

Gdzieś usłyszałem opinie, że sub Klipsch r115 może pracować w małych pomieszczeniach bardzo poprawnie a zejście na basie ma bardzo niskie w porównaniu do r110-tki.Podobno jest bardzo responsywny i dobrze się zgrywa z resztą zestawu Klipscha.
Kiki, proszę napisz czym się różni ten Philips od TCLa? Różnica w cenie jest dość spora a TCLa z tego co poczytałem na forum chwaliłeś...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego, popatrz na Heco Celan Gt 702, Focal Aria 926, raz ze grają lepiej od klipsch to i wyglądają o niebo lepiej.
Z tańszych konstrukcji masz jeszcze Heco Elementa 700 i Focal Chorus 826.

Bzdura. Jeżeli chodzi o kino, to nawet nie komentuje. Już bym wolał "R" od Kef'a. W stereo na kilku płaszczyznach lepsze (nie na wszystkich), ale w KD gorsze od Klipscha.
Co do stereo, to już zależy czego słuchamy. Tutaj opinie zawsze bywają różne, a czasem skrajne.
Ja słucham głównie elektronicznej muzy, rocka, filmowej, ale też ambient.
Nie słucham już Jazzu, czy "Bocziellich", gdyby tak było, nie sprzedawałbym poprzednich które wciągały nosem wszystkie tu wymienione łącznie z Klipschami.

Mam całą mase kawałków do testowania i to na różnych zakresach.
Proponuje rundkę po salonach z setem muzy do testów (każdy rodzaj) i wówczas będziemy wiedzieć, które skrzynki na czym brylują, wnioski bywają bardzo różne.
To są całe godziny, dni testów zanim zawężamy swoich faworytów.
Nie wystarczy odalić "wokalu z fortepianem" i powiedzieć, to jest "to", bo ktoś tak napisał.
Trzeba przeorać sprzęt na wszystkim, poznać słabsze punkty względem innych i te lepsze, które mają nam akurat pasować, a nie koledze z forum.

Co do wyglądu, to już kwestia gustu. Podobają mi się lakierowane (nie oklejane) właśnie z membramami pokroju Kefa tudzież Klipscha, świetnie to wygląda. Gdyby jeszcze buda była lakierowana, to uważam, że jest super. Przynajmniej nie udają tego czym nie są.

Co do Tannoya, to też gdzieś pisałem porównanie. Bardzo ok skrzynki. Zresztą Chorus też ok.
Patrzcie też na centrala przy wyborze skrzynek, to dosyć istotne.
Ma nadążać za frontami, a nie za nimi gonić. Spójność jest istotna, a dziura w systemie wielokanałowym, to porażka.
Już i tak większość producentów traktuje temat po macoszemu, jakby dokładali na siłe surroundy czy centrala.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, mam... problem, bo nie doczekałem się R900 do kompletu R300 które posiadam ;) Już nawet nie szukam, nie chce mi się. "R" uważam, bardzo ok skrzynki, no i jeszcze wyglądają za sprawą membran (bez kopułek, co akurat bardzo mi się podoba w skrzynkach).
 

piotr10

New member
Bez reklam
Blackninja, czym muzycznie lub funkcjonalnie różni się 830 od 820 ? bo do samych dodatkowych kanałów to nawet parę stówek nie chcę dopłacać dlatego, że nie mam miejsca na sufitowe lub 7,2
Armanig kiedyś w swoich postach pisał, że 280 tki grają bardziej spójnym dźwiękiem w porównaniu do 260...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nikt jeszcze nie porównywał, bo ni ema go jeszcze w sprzedaży, mowa o nowym modelu 830, a starego już nie ma w sprzedaży.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
to tylko czekac.

Chyba przelamie swoje "tabu" i pierwszy raz wypozycze audio do domu rz830 aby sie przekonac na wlasne uszy czy warto.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Blackninja, czym muzycznie lub funkcjonalnie różni się 830 od 820 ? bo do samych dodatkowych kanałów to nawet parę stówek nie chcę dopłacać dlatego, że nie mam miejsca na sufitowe lub 7,2
Armanig kiedyś w swoich postach pisał, że 280 tki grają bardziej spójnym dźwiękiem w porównaniu do 260...


Spokojnie jest jeszcze bardzo dużo 820-ek w sprzedaży a nawet idzie jeszcze wyrwać 810-kę w super cenie - muzycznie chyba nie ma różnic.
Mam 810 w połączeniu z RP-260 i dźwięk jest super :grin:
 
Do góry