Czy z Quadral Quintas 500 zrobię 7.1?

wig

New member
Witajcie,

Mam pytanie: posiadam amplituner Onkyo TX-SR504E kupiony dawno temu w zestawie z głośnikami 5.1 Quadral Quintas 500

Amplituner generalnie obsługuje system 7.1, czy zatem mogę dokupić 2 małe głośniki surround z tego zestawu (Quadral Quintas 500R - używane bo nowych już nie ma) i podłączyć jako tylne i wtedy całość będzie prawidłowo grała jako zestaw 7.1?



Chodzi mi o to czy głośniki surround mogą być używane jako tylne (ta sama moc, pasmo przenoszenia i impedancja)?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Będzie grało ,oczywiście głośniki mogą być używane nie ma to znaczenia ,ważne jest tylko aby głośniki były sprawne
 

mors111

Active member
Bez reklam
pewnie że da radę 7.1 , pytanie czy warto , amplituner już deko leciwy brak najnowszych dekoderów , brak HDMI , mocy my wystarczy do 7.1

nie lepiej sprzedać i kupić coś z nowszymi dekoderami i co jak co zostawić poczciwe 5.1 ?
 

wig

New member
pewnie że da radę 7.1 , pytanie czy warto , amplituner już deko leciwy brak najnowszych dekoderów , brak HDMI , mocy my wystarczy do 7.1

nie lepiej sprzedać i kupić coś z nowszymi dekoderami i co jak co zostawić poczciwe 5.1 ?

W sumie to nie brałem tego pod uwagę ale Twój post sprawił że zacząłem o tym czytać i nawet nie zdawałam sobie sprawy że po kablu optycznym nie uzyskam DTS HD MA czy też dolby True HD.

Tylko czy w przypadku tych głośników będzie słyszalna różnica między DTS HD a zwykłym DTS?

I jaki ampli byś sugerował z tym zestawem głośników (zakładając że dokupię jeszcze te 2 małe jako tylne )? Sprzęt jest podpiety pod HTPC.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
pytanie ile chciałbyś zainwestować w inny sprzęt , za swój obecny pewnie byś dostał 300-400zł więc niewiele i jak sprawny to można odstawić do drugiego pokoju

nowe dekodery fajna rzecz , wejścia HDMI też się przydają

szukając coś z Onkyo trzeba by celować minimum w serię 6.. ( od 609 masz już amplitunery z radiem internetowym , 616-626-636-646-656-676... ) , moc będziesz miał podobną co u siebie , tu zasilacze są podobne 570-610W ( Ty masz 570W u siebie )

za używki 609 musisz zapłacić od 700zł , im nowsze tym drożej , ale poniżej serii 6.. bym nie schodził , nawet jako nowe
 

wig

New member
pytanie ile chciałbyś zainwestować w inny sprzęt , za swój obecny pewnie byś dostał 300-400zł więc niewiele i jak sprawny to można odstawić do drugiego pokoju

nowe dekodery fajna rzecz , wejścia HDMI też się przydają

szukając coś z Onkyo trzeba by celować minimum w serię 6.. ( od 609 masz już amplitunery z radiem internetowym , 616-626-636-646-656-676... ) , moc będziesz miał podobną co u siebie , tu zasilacze są podobne 570-610W ( Ty masz 570W u siebie )

za używki 609 musisz zapłacić od 700zł , im nowsze tym drożej , ale poniżej serii 6.. bym nie schodził , nawet jako nowe
ok, dzięki za rady. Szczerze mówiąc to kino służy mi w zasadzie jedynie do oglądania filmów i seriali. Bajery takie jak radia internetowe, spotify'ie czy serwery plików w przypadku amplitunera mi nie potrzebne są (chociaż w dzisiejszych czasach to pewnie transakcja wiązana i dostajemy tego typu rzeczy niejako w bonusie)...

Pozostaje tylko pytanie czy z tymi moimi głośnikami faktycznie będzie odczuwalna różnica między np. zwykłym DTS a DTS HD MA ? Pytam, bo szczerze mówiąc żaden ze mnie audiofil ale jeśli "zwykły" Kowalski słyszy różnicę to może warto się zastanowić... Czy to tak jak zmiana z sygnału SD na Full HD czy ten "przeskok" technologiczny nie jest aż tak duzy w przypadku dźwięku?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
nowe amplitunery od 609 mają do kalibracji dołączony mikrofon , dużo on daje , ale jak dla mnie lepiej go po swojemu "poprawić"

u mnie po załączeniu Dynamic Equalizer dźwięk staje się bardzo dynamiczny i o wiele bardziej "przestrzenny" , filmy na BlueRay w DTS HD Master po prostu bajka , myślę że nawet z przeciętnych głośników jakie masz wyciśniesz jeszcze więcej , ale cudów też się nie spodziewaj , to kolumny grają a nie amplituner

bajery też fajna rzecz , szybko się do nich przekonasz , chociażby USB do MP3 jak i plików Flac
 

wig

New member
Ok, bardzo dziękuję. Trochę mi rozjaśniłeś.

Mam jeszcze pytanie o podłączenia do takiego amplitunera. Bo w tej chwili sytuacja wygląda u mnie tak: Stoi komputer (który oprócz pełnienia roli HTPC służy tez do kilku innych rzeczy), więc jest do niego podpięty normalny monitor. Amplituner dostaje sygnał przez optyczne złącze TOSLINK S/PDIF. No i dodatkowo do PC jest podpięty przez hdmi projektor (kóry odpalam na czas oglądania filmów).

Z tego co rozumiem, to przy obecnej generacji ampli, musiałbym go połączyć z PC poprzez złacze hdmi (na karcie graficznej), tak? A następnie projektor musiałby już zostać podłączony nie do PC tylko bezpośrednio do amplitunera?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Amplituner dostaje sygnał przez optyczne złącze TOSLINK S/PDIF.

Czyli najgorsze ,do stereo jeszcze się to "warunkowo" nadaje do sygnału surround lub materiału hi-res już nie ponieważ praktycznie niemożliwe jest poprawne przesłanie sygnału 24bit/192khz
 
Do góry