Soundbar-y JBL i problemy z nimi związane

pebe86

Member
Bez reklam
Słuchaj, masz tyle problemów z tym sprzętem że po prostu go oddaj i kup coś innego- po co się męczyć.

U mnie satelitki po odłączeniu automatycznie przełączają się w tryb 5.1 - działa to dobrze.
Jakieś pukanie zaobserwowałem sporadycznie, więc tego nie rozbijałem na atomy. Na pewno nigdy to jakoś specjalnie nie przeszkadzało.
Jedyne do czego można się przyczepić to opóźnienie w dźwięku po włączeniu np. filmu na YT- startuje po jakiejś sekundzie.

Generalnie u mnie sprzęt działa w sposób do jakiego został stworzony, i moja ocena jest jak najbardziej pozytywna. Z jakości dźwięku i ogólnej funkcjonalności jestem bardzo zadowolony.

Gdyby mi przeszkadzało tyle rzeczy co Tobie to już dawno bym go sprzedał albo oddał.
 

Defetysta

New member
Czy macie podłączone konsole pod soundbara? Ja swojego soundbara bar3.1 wysyłałem na gwarancje, ponieważ mi się cały czas włączał. póki z listwy napięciowej go nie wyłączyłem, to co 5 minut się uruchamiał i gasł. Teraz po powrocie z gwarancji nie włącza się co chwilę, przynajmniej przez pierwsze 30 minut nie zauważyłem, a nic nie było naprawiane. Po przeczytaniu tutaj wiadomości dochodzę do wniosku że to może być wina właśnie tego dysku w konsoli, która była podpięta pod soundbara. Każdy zalecał podłączenie własnie konsoli do soundbara a soundbara do tv i to mogło był głównym powodem ciągłego uruchamiania się.

Edit. tv podlaczone tylko do soundbara i dalej co kilka minut wyświetla się komunikat standby i ARC ON i gaśnie czyli dalej to samo niezaleznie od tego czy podpięta jest konsola :/
 
Ostatnia edycja:

Defetysta

New member
Nie mogę zedytować po wyskakuje jakiś błąd więc napiszę niżej.

Dostałem informacje od serwisanta i nie bardzo ją rozumiem cytuję:
''(...) Sprzęt po czasie przechodzi w tryb standby natomiast jezeli na którymś z wejsc pojawi sie sygnał to automatycznie sie załączy i przełączy źródło. Sygnał źródłowy w każdym kierunku powinien byc wysterowany na maksymalny poziom głośności aby uniknąć przechodzenia w stan standby mimo dostarczanego sygnalo źrodlowego "
Czy ktoś wie o co dokładnie chodzi i w którym miejscu to ustawić?

TV sony xe8096
soundbar jbl bar 3.1
konsola xbox one s
 

Przemek_993

New member
A da sie z nim zrobic tak zeby pilot od telewizora go wlaczal. Zeby nie uzywac dwóch pilotow?
Rozumiem ze roznicy w jakosci dzwieku miedzy hdmi a optykiem nie uswiadcze?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pojawienie sie sygnału po optyku bedzie włączać soundbar.
Soundbar możesz także nauczyć pilota od telewizora, zobacz w instrukcji.
 
Do góry