KD w małym salonie

Floper

New member
Witam wszystkich jako iż jest to mój pierwszy post na forum 😁.

Chciałbym się zdecydować na zakup kina domowego do salonu. Będzie to mój pierwszy sprzęt audio nie licząc starych głośników do PCta. Budżet mam mocno ograniczony w związku ze sporymi wydatkami, a fakt, że ostatnimi czasy mocno wkręciliśmy się z dziewczyną w praktycznie codzienne seanse filmowo/serialowe, aż prosi się żeby zakupić jakiś zestawik, coby przyjemniej się oglądało. Przejdę do rzeczy:

Mój budżet to ok. 1000zł, możliwy do podkręcenia o parę procent w razie czego.
Salon ma 5x3 metry z telewizorem na dłuższej ścianie i kanapą naprzeciwko.
Zastanawiałem się nad sklepowym zestawem, konkretnie takim: LG LHB655, który posiada bardzo ważną dla mnie funkcje, mianowicie obsługę przez BT oraz bezpośredni dostęp do treści z Internetu przy użyciu aplikacji. Pozostaje jedynie kwestia jak to zagra. Czy nie lepiej kupić oddzielnie jakiś amplituner i oddzielnie do niego zestaw głośników (pewnie lepiej, aczkolwiek zupełnie się na tym nie znam). Z drugiej strony czy w takim budżecie dostanę produkt z funkcjami na których mi/nam najbardziej zależy? Jeśli tak/lub nie to co moglibyście mi polecić abym mógł po prostu bardziej cieszyć się z kolejnych filmowych seansów?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi,
Pozdrawiam
 

DarkDevil

New member
To naprawde niewiele 1000 zeta nic ze skladakow nie kupisz ja ci polecam zestaw 5,1 od logitecha to byl moj pierwszy system kina i naprawde oplacalny fajnie chodzi bass do filmow do malego pokoiku dla niewymagajacych i nieobeznanych super sprawa wlanczasz i ogladasz filmy tylko sobie basik podkrecasz wedle uznania https://www.logitech.com/de-at/product/speaker-system-z906 bass naprawde jest tam ekstra a wydaje mi sie ze do kina to podstawa ( przynajmniej dla mnie) jak masz obawy to przesuchaj zanim kupisz ale mysle ze bedziesz zadowolony jest moc
 

Floper

New member
Generalnie nie głupie te logitechy, ale chyba do mnie nie przemawia, tym bardziej w kontekście podanego przezemnie zestawu LG. Muzyki słucham głównie ze Spotify, korzystam bardzo dużo z Netflixa więc te wszystkie smart bajery byłyby duuużym plusem.
Może teraz kupić jakiś używany amplituner, i do tego dokupić jakiekolwiek tanie kolumny i w przyszłości to rozbudować...? Poczekam jeszcze na jakąś pomoc od innych użytkowników. Dzięki wielkie za szybki odzew!
 

DarkDevil

New member
No amplituner stary mmhh nie oplaca sie ale kolumny starsze moga bycja ci powiem tak mialem denona nie pamietam modelu 7.1 mial z 5 lat i sprzedalem go za 200e to o ile starszy ty chceaz kupic zeby jeazce sie zmiescic w cenie 1000 z kolumnami to nie realne mozna coa rozbudowac ale trzeba miec wklad i kupowac powoli wzmaka plus 2 kolumny a to grubo ponad 1000 zeta wychodzi to nie komputer ze ty go rozbudujesz jak kupisz stare dziady bo za 1000 to wlasnie kupisz to niestety to będziesz mial
 

Floper

New member
YAMAHA RX-V379 a coś takiego np? Za 800zl da się wyrwać mniej więcej. Plus jakieś sieciowe głośniki tymczasowo za +/- 200-300zl. Chyba że ktoś miałby jeszcze inny pomysł..
 

DarkDevil

New member
Tylko jest temat jak to bedzie grac podejzewam ze masakra jak stary zodiak to naprawde sa bardzo male pieniadze zeby myslec o jakim kolwiek w miare dobrym kinie
 

Floper

New member
No więc właśnie... Co w takim razie chociaż w miarę zagra, mając funkcje podstawowe funkcje "smart"? Budżet w razie co moznby trochę naciąć ;). I pytanie czy do takiego zestawu jak ten wspomniany przeze mnie np. lG można w przyszłości dokupić lepsze kolumny po prostu i czy to jakoś zagra czy raczej nie ma szansy?
 

DarkDevil

New member
Musisz zaczac od wzmacbiacza poszukaj takiego ktory spelnia twoje wymagania dodaj do tego jakies uzywane kolumby i zobacz ile wyjdzie ale naprawde 1000 zeta to jest takie porównanie jak bys chcial kupic mercedesa w cenie syrenki zobacz ile kosztują wzmaki 7.2 onkyo maranz jakues dobre nie kaszana to jest baza do rozbudowy a co ty chcesz rozbudowac za 1000 zeta to dobre kable sa droższe
 

Floper

New member
Wiadomo, że mistrzostwa nie osiągnę za amplituner do ok. 800zl. Problem polega na tym, że za specjalnie nie wiem na co zwrócić uwagę wybierając amplituner. Poza mocą wyjściową, ilością wejść/wyjść i ich rodzajem, dodatkowymi funkcjami jak obsługa BT, WiFi, obslugiwanymi formatami dźwięku, video itd... Co jest ważne/świadczy o lepszosci jednego amplitunera od drugiego...? Patrzę na te opisy różnych sprzętów i nie jestem w stanie połapać się co może być lepsze/zagrać lepiej :/
 

DarkDevil

New member
Chyba ze chcesz byle co aby mialo systemy zamiast jakosci kolega kupil sony 2 plus 1 systemy ma ale jakosc dzwieku tragedia albo kupisz tego logitecha albo uzbieraj ze 4 klocki i potem szukaj
 

DarkDevil

New member
Wiadomo, że mistrzostwa nie osiągnę za amplituner do ok. 800zl. Problem polega na tym, że za specjalnie nie wiem na co zwrócić uwagę wybierając amplituner. Poza mocą wyjściową, ilością wejść/wyjść i ich rodzajem, dodatkowymi funkcjami jak obsługa BT, WiFi, obslugiwanymi formatami dźwięku, video itd... Co jest ważne/świadczy o lepszosci jednego amplitunera od drugiego...? Patrzę na te opisy różnych sprzętów i nie jestem w stanie połapać się co może być lepsze/zagrać lepiej :/

Moim zdaniem jakosc dzwieku i wrażenia podczas sluchania jakosc to podstawa a potem dodatki każdy chcial by miec wszystko ale na to trzeba sianka
 
Do góry