JBL SB450 a JBL 3.1

puma2265

New member
Witam, zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma modelami i nie mogę się zdecydować. Czy poza ekranikiem w przypadku 3.1 są jakieś znaczące różnice pod względem dźwiękowym etc.?
 

spooknienty

New member
Witam, to ja dołączę się do dyskusji i dopytam bo sam stoję przed podobnym dylematem.
Puma czy możesz doprecyzować dlaczego sb450 grał według Ciebie lepiej. Z tego co do tej pory doczytałem wychodzi że 3.1 ma mocniejszego suba a sb450 belkę (chociaż nigdzie nie znalazłem ile ma przetworników).
Czy ktoś próbował jak pracuje jbl connect z jakimś głośnikiem bluetooth? Mam dwa przenośne jbl i mogło by to dać fajny efekt a 3.1 chyba tego nie potrafi.
Czy OSD w sb450 działa? Gdzieś się dokopałem w internetach że nie ale temat był nie młody więc może coś się zmieniło :)
Słucham bardzo dynamicznej muzyki metalowej i nie wiem co lepiej zagra.
Z tych dwóch słuchałem tylko sb450 i pomimo że w markecie to dawał radę.
Jeżeli ktoś zna więcej za i przeciw to bardzo proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Miałem przez ponad rok SB450, teraz mam Bar 5.1.
Różnice już opisywałem, jednak jakbym miał wybierać między SB450 a 3.1 - wybrałbym ten drugi.
OTD w SB450 nie działa. Wszelka regulacja sprowadza się do basu na skrzyni i pilocie.
Jakość dźwięku do kina- super w jednym i drugim. Bas również w SB450 potężny. Ale wszystko inne na korzyść 3.1.W szczególności czystość dialogów.
 

mzeromski

Member
czesc, wypowiadałeś sie w temacie soundbara sb450
ja własnie sie zastanawiam który wybrać do pokoju 20m2.
najbardziej mi zależy na oglądaniu filmów i tutaj wygląda na to że lepiej się by spisał 3.1 ale ta belka mizernie wygląda przy sb 450..
jakie są Twoje odczucia ? bo tu jednak wychodzi że belka w sb450 jest dużo potężniejsza a przy filmach to też ma znaczenie moim zdaniem.
pomógłbyś w wyborze ?
i jedna i druga belka wspiera Dolby Digital zauważyłem/. na forum jest sporo tematów ale jakoś ciężko nadal mi zdecydować..
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Bar 3.1 daje rade.W kinie jest dość przestrzennie jak na 3.1.kupilem go żeby dość przyjemnie oglądać filmy a nie zależało mi na tylnych.zrezygnowalem z ampli KD i całego zestawu kina domowego i kupiłem bara 3.1.Muzyki słucham na kolumnach i ampli stereo.Bar 3.1 w muzyce bardziej Łupie niż gra ale tego się można spodziewać.Telewizje też fajnie się ogląda przez belkę.w kinie naprawdę spoko i detalicznie.Bas potężny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry