Odtwarzacze dvd problem z odtwarzaniem nieoryginalnego filmu

meterek

New member
Elo mam takie pytanie , testowalem wiele odtwarzaczy dvd oraz dekoderow pod katem odtwarzania filmow pobranych z internetu i co mnie zdziwilo ze kazdy dekoder odczytal kazdy film a z dvd bylo tak ze nie kazdy film dzialal , filmy byly nagrywane na pendrive bo dekoder nie ma napedu cd , dlaczego dekodery czytaja kazdy film a dvd nie , choc na instrukcji dvd i dekodera pisalo jakie kodeki czyta i okazalo sie ze oba urzadzenia czytaja te same kodeki zal , jak to wytlumaczycie mi , pozdrawiam was
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem o jakich dekoderach mówisz .Przeważnie w gniazda USB są wyposażone odtwarzacze Blu-Ray ,wtedy jest możliwość odtwarzania filmu z pendrivu w innym przypadku pozostaje pobranie filmu i jego wypalenie na płycie za pomocą odpowiedniego programu .W takim przypadku zależy od od jakości nośnika i programu do nagrywania

Może być tak ze nawet nowy odtwarzacz CD ,DVD ,Blu-Ray nie odtworzy jakieś płyty ,zetknąłem się z tym kilka razy .Miałem BR Sony i był problem z odtworzeniem jednego singla CD - Pauli Abdul ,po prostu odtwarzacz nie chciał w ogóle wczytać płyty ,teraz mam na testach CD Denona ,owszem nie zdarzyło się aby nie chciał wczytać jakieś płyty ,ale w jednym przypadku następuje efekt "zacinania" chociaż sam nośnik wygląda na idealny
Problem z dowarzaniem nasila się wraz z wiekiem odtwarzacza ,w przypadku odtwarzaczy DVD z reguły rozpoczyna się to od płyt DVD
 

meterek

New member
mi sie wydaje ze to jest wina aktualizacji bo na kompie mam vlc zarabisty odtwarzacz ktory co jakis czas sie aktualizuje wraz z wbudowanymi kodekakami , tak samo jest w przypadku jak masz kodeki osobno wgrane sa aktualizacje , dekoder tez dostaje aktualizacje oprogramowania np moj nbox raz w miesiacu dostaje poprawki w aktualizacji a niestety dvd nie dostaje nawet na stronach producentow nie ma do pobrania
 
Do góry