KD 5.1 +/- 7000zł

Ice_The_Flow

New member
Witam,
chciałbym się poradzić codo wyboru kolumn, ampli, kabli oraz przede wszystkim o rozmieszczenie kolumn i kalibrację zestawu.

Pomieszczenie 27m2
Filmy:70%

Mój kandydat to:
Heco Aurora 700+300+Center 30 + SUB 30A Białe
Onkyo 676 Srebrny

Pok_j_dzienny_KOLORY_3.jpg
[/url][/IMG]


Pok_j_dzienny_KOLORY_RZUT.jpg
[/url][/IMG]

Legenda:
- ściana zaznaczoną na niebiesko jest ze szkła mlecznego chcialem wyłożyć pianką akustyczną a narożniki pułapkami basowymi
- ściana zaznaczoną na filoletowo rówież jest ze szkła mlecznego, jednak będzie zasłaniana po całości roletą
- zielony prostokąt to otwarte wyjście na korytarz

Pytania:
-ciężko będzie mi umieścić tyły zwłaszcza ze nowe heco aurora 300 do małych nie należą w projekcie brałem pod uwagę małe 200F z poprzedniej serii
-w jednym salonie audio powiedziano mi że kalibracja z użyciem mikrofonu tylko psuje ze lepiej samemu ustawić lub wykupić usługę, prawda to?
- chciałem podłaczyć fronty bi-amp jednak tez spotkałem się ze niewiele to daje, ze szkoda kasy na dodatkowe kable. Znowu czytałem, że kolumny lepiej grają w biamp, wiec jak to jest?
-jakie kable w rozsądnej cenie polecicie do zestawu?
- zastanawiam się jeszcze czy sub nie bedzie lepszy np. REL t5
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Pomieszczenie trochę trudne akustycznie będzie, a czy nie ma możliwości żeby czoło było na lewej ścianie?
 

Ice_The_Flow

New member
Na lewej stronie są dwoje drzwi więc odpada, wykasowalem je z projektu dla przejrzystości. Andrzej z jakimi głośnikami porównywales? Właśnie mi sprzedawcy odradzali biamping że lepiej kupić jeden porządny kabel niż dwa gorsze.
 

andrzeej

Member
W sumie to biorę w ciemno. Znajomy ma tylko że serię music style mi pasowało jak to gra Audofilem nie jestem opinie na forach są bardzo przychylne. Co do kabli to jako główny będzie melodika a do "bi" jakiś tańszy i wtedy zobaczę. Nie mam zamiaru wydawać na kable Bóg wie ile... Co masz na myśli "porządne kable"
Myślę że do mojego użytku czyli 90% filmy będę zadowolony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytania:
-ciężko będzie mi umieścić tyły zwłaszcza ze nowe heco aurora 300 do małych nie należą w projekcie brałem pod uwagę małe 200F z poprzedniej serii

Na tyły bierz jak najmocniejsze surroundy, zaprocentuje Ci to jakością odsłuchu.
Dobre surroundy w KD to podstawa.
Miejsce odsłuchu względem surroudów masz dobre, o ile będziesz siedział po środku.

-w jednym salonie audio powiedziano mi że kalibracja z użyciem mikrofonu tylko psuje ze lepiej samemu ustawić lub wykupić usługę, prawda to?

Bzdura. No, chyba, że ktoś nie ma pojęcia o kalibracji. Mamy cały wątek na ten temat.
Oczywistym jest też, to, że profi kalibracja (też naturalnie z użyciem mikrofonu) będzie najlepszym rozwiązaniem. Tylko pytanie, czy ktoś tu nie chce kogoś naciągnąć na dodatkową (płatną) usługę.


Właśnie mi sprzedawcy odradzali biamping że lepiej kupić jeden porządny kabel niż dwa gorsze.

Zawsze i wszędzie, lepszy będzie jeden porządny kabel, jak dwa niskiej klasy.
Więc pytanie powinno paść, czy lepszy jest jeden porządny kabel, czy dwa porządne kable w biampie.
Co oczywiście trzeba sobie sprawdzić osobiście, bo nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi bez znajomości konkretnej konfiguracji i systemu.
 

Ice_The_Flow

New member
A SUB nie będzie dudnił w tym kącie? Może lepiej byłoby gdybym przeniósł go na lewą stronę?

Jakie kable poradzilibyście? Czy te wystarczą? nie chce zeby ograniczały zestaw

Fronty: Melodika MDC2415G
Centralny: Melodikę MDC2250G
Tyły: BWC2250
SUB: Inakustik star mono 2m
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sub będzie dudnić dlatego że miejsce odsłuchowej jest blisko ściany tylnej i bocznej. Sam fakt że pomieszczenie jest praktycznie kwadratowe, czyni go już niekorzystnym akustycznie. Trzeba będzie zamontować pochłaniacze na ścianie za plecami i na tych skosach po prawej. W prawym przednim rogu można zamontować pułapkę basową, a jeśli to możliwe to i w obu narożnikach z tyłu. Ponadto przesunął bym narożnik trochę bardziej do przodu, a jako surroundy zastosowałbym kolumny typu bi-polarnego i zamontował je na tylnej ścianie, będzie o wiele lepszy i pełniejszy efekt.
 
Ostatnia edycja:

Ice_The_Flow

New member
Narożnik mogę odsunąć od ściany ok 10 cm o ile to coś da.

Na scianę za kanapą planuję nakleić taką piankę:

http://allegro.pl/pianka-akustyczna-panele-wygluszajace-szesciokat-i6932175130.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTMzMjAzNjQAOTIwNjcA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=11c7c1b3-fae6-400f-9d24-4a11455b67d7

Na prawy przedni narożnik planuję takie coś:

http://allegro.pl/bitmat-pulapka-basowa-naroznik-akustyczny-100x28cm-i7025174092.html

a na scianę niebieską to:
http://allegro.pl/wygluszenie-wytlumienie-panele-akustyczne-basotect-i6826347776.html

Co do kolumn typu bi-polarnego nie jestem przekonany, mogę prosić przykład jakiejś dobrej pod mój zestaw koniecznie koloru białego?

I jak z tymi kablami?
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Monitory monopolowe potrzebują pewnego odstępu od słuchacza żeby było dobrze, natomiast jeśli jesteśmy zmuszeni montować surroundy w bliskiej odległości, to najlepiej wtedy sięgnąć po bi/di-polarne. Miałem kiedyś Monitor Audio BX-FX i sprawdzały się bardzo dobrze w blisiej odległości. Jeśli chodzi o kable to przy tym budżecie 4mm na przód i 2,5mm na tył, byle by były z dobrej jakości miedzi.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Gratulacje !
Napisz jak wrażenia odsłuchowe ?
Mata jeśli nie pomoże (choć myślę że na pewno powinno być lepiej) to gorzej nie będzie.
Spróbuj kilku jeszcze innych np. narożników jako pułapki basowe.
 

Ice_The_Flow

New member
Dzięki, zestaw gra wspaniale jeszcze musi sie wygrać ale już jest potencjał. Wygląd na duży plus.
Właśnie nie mam jeszcze w pełni umeblowanego pomieszczenia, brakuje zasłon.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Duży i gruby dywan też pomaga :eek:k: sprawdzone osobiście ;)
Tylny BR też nie ułatwia zadania - odsunąć kolumny jak najdalej od ściany.
Jeśli bas dudniący jest z suba to go przestaw w inne miejsce i zobacz czy jest lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Ice_The_Flow

New member
Zrobiłem kalibrację zestawu wg poradnika zamieszczonego na forum ustawiłem crossover dla kolumn w amplitunerze na 80 Hz, crossover dla kanalu LFE na 120 Hz. Pytanie bo na SUBIE Heco mam pokrętło frequency i zakres od 50 do 150Hz jak najlepiej ustawić? Obecnie mam na 150Hz.
 
Do góry