Wszystko o Yamaha YSP-2700

mystaloba

New member
Chciałbym aby ten wątek był dla wszystkich, którzy posiadają ten sprzęt i chcą się dowiedzieć czegoś nowego.

Z mojej strony dodam, iż od kilku dni jest dostępna nowa wersja systemu 2.03, w której mamy:

1] Wsparcie dla Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma.

Jakby ktoś nie miał dostępu do internetu:
>>LINK<<
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Mógłbyś napisać coś więcej o tym sprzęcie, jak faktycznie wygląda to 7.1 i czy wart jest tej ceny.
 

mystaloba

New member
Poczytaj w >>TYM<< wątku.
Dodam od siebie, że wszystko leci po hdmi arc i żadnych problemów nie ma. Mój sprzęt przyszedł z UK o ponad 1000PLN taniej z przesyłką :-D, więc nawet sek. się nie zastanawiałem.
 

Pingwinek

Banned
Yamaha troche niepoważnie traktuje klientów poza USA. Musiccast skill dla Alexy nie jest dostępny poza Stanami ??? !!!!! Nie widzę powodu na to ograniczenie. Jedyne na plus iż głośnik może być budzony przez Alexe po bluetooth. Co do sprzętu to gra fajnie. Pomimo słabej mocy na papierze to daję radę.
 

mystaloba

New member
Ten cały system Alexa jest niesamowity. >>TU<< cały artykuł o tym. Faktycznie już ok. 2 lat jest w USA, a w EU nie ma, a jeżeli jest to chyba tylko w UK i IRL.
 

Pingwinek

Banned
Ten cały system Alexa jest niesamowity. >>TU<< cały artykuł o tym. Faktycznie już ok. 2 lat jest w USA, a w EU nie ma, a jeżeli jest to chyba tylko w UK i IRL.
Sama Alexa jest dostępna na całym świecie. Jednak niedawno Yamaha aktualizowała firmware w swoich sprzętach musiccast i wdrożyła obsługę przez asystenta amazon.
https://www.youtube.com/watch?v=iaYpuFoAL7Q
Niestety skill musiccast działa jedynie na terenie USA (nie wiem czy też w Niemczech) Jest to niezrozumiałe ograniczenie i nie ze strony Alexy tylko ze strony yamahy
ps z tego co udało mi się znaleźć to w Niemczech też nie działa....
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Dodatkowo pojawiła się w ustawieniach musiccast funkcja: Musiccast Surround /stereo. Czyli można stworzyć fizyczny system surround :)
Wreszcie! Czekałem na to :) Aż strach pomyśleć co będzie się działo przy dodatkowych głośnikach, bo na tą chwilę Jamaszka bez fizycznych głośniczków gra przecudownie, a przede wszystkim czyściutko :)
 

Pingwinek

Banned
Wreszcie! Czekałem na to :) Aż strach pomyśleć co będzie się działo przy dodatkowych głośnikach, bo na tą chwilę Jamaszka bez fizycznych głośniczków gra przecudownie, a przede wszystkim czyściutko :)

Ja raczej nie będę korzystać z tego rozwiązania. Jednak rozstawianie tylnych głośników przy kanapie ustawionej "na ścianie" jest bardzo kłopotliwe. Fajnie, że dodali. Na pewno komuś się przyda ale ja w tym kierunku nie będę szedł. Ciekawi mnie bardziej ta alexa. Tylko aktualnie sprzęt i echo dot są w różnych lokalizacjach.
 

zasi

New member
Czy ktoś z dłużej użytkujących tą Yamaszke może powiedzieć coś więcej o wadach/waletach? Czy warto w tej chwili ten sprzęt jeszcze kupić czy lepiej poszukać czegoś z DTS:X/Atmos? Bardzo się zastanawiam nad tym modelem bo nie mam miejsca na kolumny/kable, ale nie jestem przekonany czy na pewno ten sprzęt jest warty swojej ceny.
 

mystaloba

New member
WADY:

1] Cena w PL jest o ok. 1000pln droższa niż w UK,
2] Brak dekoderów Dolby Atmos/DTS X, ale nie jest powiedziane, że Yamaha YSP-2700 nie dostanie ich z czasem. Ponadto efekty Dolby Atmos jak powiedział mój znajomy są niezauważalne. Ale to tylko w jego odczuciu. Natomiast dźwięk DTS X przechodzi bezstratnie na DTS-HD Master Audio.

POZYTYWY:

1] Niesamowicie czysty bass i wysokie tony (mowa wreszcie jest słyszalna jak w realu),
2] Słychać efekty przestrzenne, najlepiej na konsoli,
3] Doskonała łączność bezprzewodowa,
4] Możliwość podłączenia dodatkowych głośników tworząc przestrzeń,
5] Musiccast z Alexą, Spotify i wiele innych aplikacji...
6] 3 wejścia hdmi zgodne z 4K,
7] OSD na ekranie TV.
 

zasi

New member
Czyli dużo plusów, a minusy da się przeżyć? Przyznam, że music cast to dodatek który mnie przekonuje, soundbar ma być w salonie, a dodatkowy głośnik chciałbym wstawić np do kuchni, żeby przesyłać do niej dźwięk z telewizji. Prawdziwy Atmos z soundbara nigdy nie zagra (taką słyszałem też opinię), więc chyba coraz bardziej skłaniam się do YSP-2700 :) dzięki!
 

mystaloba

New member
Jestem pewny jednej rzeczy, że Yamaha ma najlepszy bezprzewodowy system łączności. Tu nic się nie zacina. Te minusy to tak jakby w ogóle ich nie było, bo i tak oglądając nasze programy telewizyjne tego nie doświadczysz/usłyszysz. Jedynie z mojej strony 5-10% to filmy ściągnięte z ... ze ściężką 5.1 czy czasem 7.1.

P.s. Zagraj w Far Cry 4 wtedy dopiero usłyszysz moc Jamaszki.
 

zasi

New member
Jeszcze takie pytanie trochę z innej beczki - czy próbował ktoś podłączyć głośnik google home do tej Yamaszki?
I drugie pytanie - jak duże jest pudełko z zapakowanym soundbarem? :) Da radę samemu się z nim zabrać?
 

mystaloba

New member
@pingwinek firma to furgonetka.pl. Ja dostałem swoją w 3-4 dni, już nie pamiętam dokładnie. Ogólnie bardzo polecam.
Natomiast irroo może i masz rację tylko ja bazuję na apce z androida na której przy poprzednim sofcie nie miałem widocznych opcji z Alexą i MusicCast Sorround/Stereo. Dopiero po ostatniej aktualizacji już mam. Gdy klikam na MusicCast Sorround/Stereo to wyskakuje info o brakujących głośnikach i żeby najpierw dodać nowe urządzenie. Tak więc myślę, że dodali tą opcję.
Któregoś dnia przedzwonię do Yamahy i zweryfikuję.

-=EDIT=-

Fotki na dowód.

c402c200a2d9f6f9gen.jpg


5f381e741119e22bgen.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry