Wszystko o Yamaha YSP-2700

markoma

New member
funkcja Musiccast Surround

I chyba w końcu udostępnili alexa skill w naszym regionie.
Dodatkowo pojawiła się w ustawieniach musiccast funkcja: Musiccast Surround /stereo. Czyli można stworzyć fizyczny system surround :)
https://www.tophifi.pl/media/do-pobrania/press-info/MusicCast-Surround-Stereo-Instrukcja-PL.pdf

Niestety, ale do tego zestawu (YSP-2700) nie można bezpośrednio użyć funkcji Musiccast Surround. Zakupiłem jakiś czas temu 2 szt MusicCast 20 i miałem wielki problem, aby to połączyć. Ostatecznie najpierw stworzyłem system "Stereo" łącząc w parę MusicCast 20, a potem korzystając z funkcji link połączyłem "pokoje" i działa :-o
 

urad

New member
Czy ten soundbar występuje w przyrodzie bez subwoofera?
Szukam sundbara który by usupełnił mi zestaw audio, bo nie zawsze jest sens napędzać aplituner, i chciałbym kupić taki bar, który radzi sobie z DTS HD Master (najlepiej też DTS:X), i pod którego da się podpiąc mój obecny subwoofer - posiadam taki co ma dwa wejścia i chciałbym także wykorzystać go podpinająć pod bar - czyli bar musi mieć coax out.
Patrzę także na inne funkcjonalności czyli np HDMI CEC czy wspolpraca z Google asistant i serwisami streamingowymi.
Byłbym wdzięczy za ewentualne sugestie co do innych barów (patrzyłem na Citation czy Enchant 1300.
 

czarnuch

New member
Niestety, ale do tego zestawu (YSP-2700) nie można bezpośrednio użyć funkcji Musiccast Surround. Zakupiłem jakiś czas temu 2 szt MusicCast 20 i miałem wielki problem, aby to połączyć. Ostatecznie najpierw stworzyłem system "Stereo" łącząc w parę MusicCast 20, a potem korzystając z funkcji link połączyłem "pokoje" i działa :-o

Zastanawiam się nad dokupieniem do ysp 2700 właśnie MusicCast 20 jako głosników Surround.
Mam pytanie czy działa to u Ciebie jako 2 strefa czy jako Surround ?
 

subt

New member
Testuje Yamaha YSP-2700 jednocześnie z soundbar Bose 700 i mam wyzwanie z Yamahą, generalnie jak dla mnie gra o wiele lepiej niż Bose za wyjątkiem wokalu, czy to głos w radio, w wiadomościach, wokal czy narrator w każdym wypadku bez względu na źródło BOSE bije Yamahę na głowę. Średnie i wysokie tony są rozkręcone ma maxa, enhancer i ClearVoice są na ON i nie mam pomysłu co jeszcze mogę poprawić. Wokal jest cały czas przygaszony, jakby wydobywał się z głębi listwy, gdzieś z tyły. W BOSE wokal jest super czysty, klarowny, bez zniekształceń bo ale tej listwie brakuje szczegółów w stosunku do Yamaha. Czy ktoś ma pomysł na to jak mogę poprawić tej głos, wokal w Yamaha?
 

subt

New member
Dodam do tematu że dzisiaj testowałem aplikację MusicCast, akurat zacząłem od radia i byłem w ciężkim szoku, głos/vocal na radio internetowym piękny, Bose znowu się schował (tu dla porównania szło to samo radio z TV). Wszystkie inne dźwięki były jeszcze lepsze no ale ten efekt jest tylko w MusicCast. Gdy uruchomiłem radio lub Spotify przez BT na obu listwach to ponownie Bose był istotnie lepszy w partiach wokalnych. Zmieniłem również podłączenie i kable pomiedzy listwami i TV, nic nie pomogło, nadal głos jest przytłumiony w Yamaha. Jak to jest, że MusicCast gra tak dobrze a na wszystkich innych źródłach tak sobie? Chciałbym mieć taką jakość dźwięku przez TV co przez MusicCast ale jak to zrobić?
 

HYBERNUS

New member
Witam.. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Przeszukałem różne fora i nie znalazłem nic co mogłoby mi podpowiedzieć co zrobić..
Posiadam TV Sony Bravia XR Oled A 84 J, połączony przez HDMI z dekoderem Canal+ ultrabox 4k i soundabrem Yamaha ysp 2700 przez HDMI ARC i tu pojawia się problem .Otóż dźwięk z soundbara jest cichy, tzn. głośność na soundbarze ustawiona na 35-40 by można było coś usłyszeć, natomiast ta sama treść przesyłana tylko z Tv jest o wiele głośniejsza tzn . tu wystarczy poziom głośności ustawić na wartość 15 i jest idealnie głośno.

Jeśli ktoś miał podobny problem, lub wie co z tym zrobić, będę wdzięczny za uzyskaną pomoc...
 

matt_ddk

New member
Testuje Yamaha YSP-2700 jednocześnie z soundbar Bose 700 i mam wyzwanie z Yamahą, generalnie jak dla mnie gra o wiele lepiej niż Bose za wyjątkiem wokalu, czy to głos w radio, w wiadomościach, wokal czy narrator w każdym wypadku bez względu na źródło BOSE bije Yamahę na głowę. Średnie i wysokie tony są rozkręcone ma maxa, enhancer i ClearVoice są na ON i nie mam pomysłu co jeszcze mogę poprawić. Wokal jest cały czas przygaszony, jakby wydobywał się z głębi listwy, gdzieś z tyły. W BOSE wokal jest super czysty, klarowny, bez zniekształceń bo ale tej listwie brakuje szczegółów w stosunku do Yamaha. Czy ktoś ma pomysł na to jak mogę poprawić tej głos, wokal w Yamaha?
Mam tak samo... Przy dźwięku przestrzennym. Przy przełączeniu dopiero na PCM wtedy dialogi są wyraźne bez porównania ale tracę na ogólnych efektach bo, dzwiek wtedy jest chyba w stereo... Nie wiem w czym tkwi problem. Muszę zadzwonić chyba na infolinię lub skontaktować się z jakimś sklepem ze sprzętem HiFi... :(
 

matt_ddk

New member
Witam.. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Przeszukałem różne fora i nie znalazłem nic co mogłoby mi podpowiedzieć co zrobić..
Posiadam TV Sony Bravia XR Oled A 84 J, połączony przez HDMI z dekoderem Canal+ ultrabox 4k i soundabrem Yamaha ysp 2700 przez HDMI ARC i tu pojawia się problem .Otóż dźwięk z soundbara jest cichy, tzn. głośność na soundbarze ustawiona na 35-40 by można było coś usłyszeć, natomiast ta sama treść przesyłana tylko z Tv jest o wiele głośniejsza tzn . tu wystarczy poziom głośności ustawić na wartość 15 i jest idealnie głośno.

Jeśli ktoś miał podobny problem, lub wie co z tym zrobić, będę wdzięczny za uzyskaną pomoc...
Mam tak samo... Trzy ostatnie posty - te same problemy... Dialogi, dźwięk, poziom głośności.. Wszystko mam podłączone prawidłowo (tak myślę)
 
Do góry