Wszystko o Yamaha YSP-2700

zasi

New member
A czy orientujecie się, czy sklepy ze sprzętem audio umożliwiają bez problemu opcję przetestowania sprzętów? Dla świętego spokoju chętnie bym sprawdził inne opcje.
 

mystaloba

New member
Myślę, że mógłbyś się dogadać z jakimś studio, które udostępniłoby ci pokój. Pewnie za małą opłatą za prąd ale niekoniecznie. Ja przed zakupem sprzętu odbywałem taką sesję.
 

daniel.b

New member
Panowie zastanawiam się nad kupnem Yamahy YSP2700, jest on teraz w bardzo dobrej cenie w sklepach w UK polecanych przez mystaloba (richersounds i superfi) za 499Ł
Czy korzystał ktoś z pośrednika zakupywanglii.pl ?
 

mystaloba

New member
wqymiarowanie.jpg


D: 101.5
S: 41
W: 48.5

$_86.JPG
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
YSP-2700 Firmware Update Ver 2.11

1] Przejście z vTuner na airable.radio jako nowego dostawcę usług internetowych
2] Poprawa stabilności

>>KLIK<<
 

Spinacz76

New member
Panowie, po lekturze tego forum zdecydowałem się na zakup ysp-2700, przez dystrybucję UK, ale nie mam polskiej wersji językowej instrukcja obsługi. Czy ktoś może mnie poratować? Przyznam że bez tego nie jestem w stanie ogarnąć tego sprzętu.
 

mystaloba

New member
Dziwnie po wykonaniu aktualizacji belka się zwiesiła Na wyświetlaczu "Success" Pomogło jedynie odłączenie zasilania Sprawdziłeś nowy serwis bo ja nie miałem jeszcze czasu.
Gdybyś przeczytał instrukcję to wiedziałbyś, że po wyskoczeniu komunikatu Success trzeba nacisnąć klawisz Power na belce, a nie na pilocie.

W necie znalazłem ustawienia dźwięku/przestrzenności. U mnie prze firanki trochę tracę na sorround ale po tym zabiegu oprócz wyłączenia wzmacniacza i DSP jest lepiej :)

Przetłumaczone z google translate:

Myślę, że zależy to w dużej mierze od kształtu i umiejscowienia pokoju. Mój jest w rogu najdłuższej ściany po prawej stronie pokoju (nie idealne, ale mamy palnik dziennika w środku). Po wielu kłopotach mogę uzyskać dobre efekty przestrzenne, które wydają się pochodzić z prawej i lewej ściany (zamiast z tyłu), ale wierność jest świetna i to naprawdę szeroki / duży dźwięk, który jestem szczęśliwy z.

Moje wskazówki byłyby (ale twój przebieg będzie się różnić, ponieważ każda konfiguracja jest inna):

Mój pokój jest dość szeroki, ale nie za długi na sofie, więc kalibruję z mikrofonem przed środkową częścią sofy na stole, aby dać szansę na znalezienie miejsca, w którym można odstąpić od dźwięku przestrzennego.
Zwiększ głośność dźwięku otaczającego, biegnę w punkcie zerowym, w prawo i w lewo na +10, tył na + 16, + 13. Sub na +12
Wyłącz adaptacyjne DRC, zakres dynamiczny do maks.
Użyj aplikacji mobilnej, by sprawdzić, czy wzmacniacz jest wyłączony, clearvoice jest wyłączone, program dźwiękowy jest wyłączony. Również wyrównaj bas w equalizerze o kilka nacięć.
Upewnij się, że efekty DSP są wyłączone, naciskając przycisk DSP na pilocie. To naprawdę zabija efekt przestrzenny dla mnie, jeśli jest włączony.
Upewnij się, że Surround jest włączony, naciskając przycisk surround na pilocie. Przez około tydzień doświadczałem brzydkiego dźwięku, zanim zdałem sobie sprawę, że przez pomyłkę ktoś musiał nacisnąć przycisk stereo.
Przytrzymaj przycisk pamięci przez 3 sekundy, aby zapisać powyższe.
 

daniel.b

New member
Gdybyś przeczytał instrukcję to wiedziałbyś, że po wyskoczeniu komunikatu Success trzeba nacisnąć klawisz Power na belce, a nie na pilocie.

W necie znalazłem ustawienia dźwięku/przestrzenności. U mnie prze firanki trochę tracę na sorround ale po tym zabiegu oprócz wyłączenia wzmacniacza i DSP jest lepiej :)

Przetłumaczone z google translate:

mystaloba jakią aplikację mobilną użyć do ustawień ? sciągnąłęm HT Controler Yamahy ale mam komunikat YSP-2700 nie może być sterowany z poziomu aplikacji.
 

iwwi

New member
Sprawdzanie formatu dźwięku

Dzień dobry wszystkim. Mam pytanie o sprawdzanie formatu dźwięku - jest to opisane w instrukcji na stronie 86: trzeba wejść w ustawienia - informacje - audio. Teoretycznie system powinien wyświetlić na ekranie TV, jaki format sygnału audio dochodzi do urządzenia, ale mi się ta sztuczka nie udaje. Chciałabym sprawdzić np. czy netflix z TV podaje faktycznie na soundbar sygnał 5.1. Niestety po wejściu w ustawienia i wybraniu tej opcji, soundbar przełącza się na radio internetowe i wyświetla się AAC 2/0/0, nie udało mi się go zmusić do wyświetlenia formatu sygnału z TV. Jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić?
 

Kasperp

New member
Witam.
Mam mały problem z moją Jamaszką YSP-2700.
Podłączenie:
YSP-2700 do TV Samsung HDMI ARC --> HDMI ARC,
dekoder Horizon od UPC do YSP-2700 HDMI OUT --> HDMI 1,
MiBox do YSP-2700 HDMI OUT --> HDMI 2,
Playstation 3 do YSP-2700 HDMI OUT --> HDMI 3
Wszystko niby działa tak jak powinno, ale niestety zestaw nie włącza się poprawnie w mojej opinii - przynajmniej nie tak jakbym sobie tego życzył. Mianowicie po wyłączeniu zestawu który był ustawiony na HDMI 1 (gdzie jest podłączony dekoder) pilotem od dekodera wszystko się wyłącza poza dekoderem (co nie jest jakimś dużym problemem, ale fajnie by było gdyby się również wyłączał).
Niestety kiedy włączam ponownie tv przy włączonym dekoderze (pozostałe urządzenia są wyłączone) lub kiedy włączam tv i zaraz potem dekoder Yamaha uruchamia się na HDMI 1 (tak jak bym chciał) po czym po kilku sekundach przełącza się na "TV ARC" gdzie niestety już nie ma dźwięku. Nie jestem sobie w stanie z tym poradzić sam więc chciałem poprosić o pomoc bardziej doświadczonych użytkownieków.

Z góry dziękuję.
 

maciej.u

New member
Cześć wszystkim. Jako, że mam nie lada dylemat - Focal czy Yamaha - pytanko do użytkowników:

Jak macie ustawione swoje belki ?

Czy wzorcowo (na środku pomieszczenia, ściany w równych odstępach etc.) czy ustawienie trochę odbiega ?
Chodzi mi o to czy nawet nieoptymalne umiejscowienie będzie przeszkadzało w znacznym stopniu, w symulowaniu dźwięku przestrzennego czy jednak belka da sobie radę z poprawną kalibracją ?
U mnie jest poniższy układ. Jeżeli ustawię na blacie bezpośrednio pod TV, Czy będzie to działać chociaż w miarę czy jednak lepiej iść w Focala ? Czy zawieszenie nad TV będzie też możliwe ?
ustawienie-salon.png
 

KaroK

New member
Cześć wszystkim,

czy Yamahę YSP-2700 można podwiesić np. do sufitu? Cz macie może jakieś uchwyty, które będą pasowały do takiej operacji? Będę wdzięczny za wrzucenie jakiejś aukcji lub zdjęć jak to zrobić.
Dzięki za pomoc.
 

koniasz

New member
Yamaha YSP-2700 czy Polk Audio MagniFi MAX SR

Hej. Doradźcie mi proszę, który soundbar będzie lepszym rozwiązaniem do mojego salonu - Yamaha YSP-2700 czy Polk Audio MagniFi MAX SR?

Oba mają bardzo dobre opinie, bardziej do mnie przemawia chyba Yamaha, ale obawiam się czy sprawdzi się w moim salonie. Zasada jej funkcjonowania polega na odbijaniu dźwięków od ścian i sufitu. O ile mam ścianę za sobą i po lewej stronie dość blisko, o tyle po prawej mam dużą pustą przestrzeń - ok. 5 metrów do okna i jeszcze zagłębienie na aneks kuchenny. Czy takie ułozenie nie zakłóci działania tego soundabru?

Druga sprawa to chciałbym, aby soundbar służył mi nie tylko jako kino domowe, ale również sprzęt do słuchania muzyki.

Co myślicie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Udające to najlepiej symetryczne pomieszczenie, chyba, że maja kalibrację z mikrofonem i niwelują inne rozmieszczenie ścian taki np jak Enchant 800 lub 1300. Słuchanie muzyki to trzeba zainwestować w Citation BAR.
 
Do góry