JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

picia11

New member
Czy JBL BAR 5.1 gra dużo lepiej od 3.1 i warto dopłacać gdy nie będę używał soundbar 5.1 jako kino domowe ? Czy duża jest różnica w dźwięku ? Pokój 18 m2. Proszę o poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL 5,1 to jest inna klasa. Jesteś niebieski więc masz specjalną cenę.
I ciarki na skórze masz gwarantowane !
 

keniol91

New member
Dziś zakupiłem tego soundbar i pierwsze przemyślenia i wnioski. Tv podłączone pod hdmi arc i ps4 pro pod soundbar i wnioski do takie że fajnie działa pilot od tv z soundbarem. Minus taki że grając na ps4 jak niema dźwięku to jakby soundbar się wyłącza a gdy dźwięk się pojawia to soundbar odpala z opóźnieniem 2s z napisem pcm. To irytuje. Przez optyk jest ciut lepiej. Grało mi się lepiej w włączonym dźwiękiem przestrzennym na pilocie
 

keniol91

New member
Dziś jeszcze postaram się pobawić soundbarem i podsumować go :) kiki zniknął mi hdr w grach jak podłodze konsole przez soundbar to normalne? Jak podłączyłem konsole pod tv i optykiem tv - soundbar to jest ok :) Jak zobaczyć że aktualnie nadawany jest dolby ? Cały czas pisze pcm
 

schamann

New member
Ja jestem po zakupie jbl bar.5.1 i jestem rozczarowany chyba go oddam albo odsprzedam taniej.O ile fakt efekt 5.1 jest fajny to samo brzmienie jak dla mnie gorsze od mojego starego sb400. Aby głos był ładny basowy trzeba suba podkrecić na maxa a wtedy inne efekty chcą rozwalić dom.W sb400 dialogi były ładne delikatnie basowe ale reszta nie rozwalała chałupy.Muzyka jak dla mnie też lepsza z sb400.Jedyna przewaga to efekt 5.1 tu fakt ładnie to gra i jest efekt odczuwalny .Ale muzyka,dźwięk z telewizora czy filmy gdy nie rozstawiamy dodatkowych głośników po bokach jak dla mnie brzmią gorzej.Szkoda mocno się rozczarowałem a miało być tak pięknie :(Gdyby do sb 400 można było podpiąć te dwie satelity byłoby to dla mnie idealny soundbar
 
Ostatnia edycja:

schamann

New member
Pytanie czy idzie w jakikolwiek sposób regulować tu subwoofer oprócz głośności?Wg mnie tu jest problem - do 15 praktycznie nie daje basu na listwę powyżej zaczyna ale dla glośniejszych efektów ,gdy mam max to dopiero pojawia się delikatny bas na dialogach ale wtedy efekty typu wybuch budzą pół bloku :D
 
Ostatnia edycja:

schamann

New member
Ok zrobiłem reset do fabrycznych, subwoofer odsunięty od ściany i postawiony bliżej soundbara plus wygrzanie przez kilka godzin poprawiły znaczącą to co usłyszałem po wyjęciu z pudełka mogę teraz z czystym sumieniem sprzedać sb400 dobrze że dałem czas zestawowi ;)Ale regulacja Suba z SB 400 mogła by tu też być swoją drogą.Szkoda że brak regulacji głośności kanału centralnego byłoby wtedy idealnie.
 
Ostatnia edycja:

schamann

New member
Pare zdjęć
 

Attachments

  • 20171218_085721.jpg
    20171218_085721.jpg
    611,4 KB · Wyś: 1364
  • 20171218_085816.jpg
    20171218_085816.jpg
    480,1 KB · Wyś: 3345
  • 20171218_085707.jpg
    20171218_085707.jpg
    440,3 KB · Wyś: 2200
  • 20171218_085658.jpg
    20171218_085658.jpg
    474,4 KB · Wyś: 1804
Ostatnia edycja:

krzyhoo24

New member
Hej - wybór zapadł choć było kilka wersji - soundbar, kino, soundbar, kino z atmosem i ostatecznie soundbar. Niestety zadecydował czas i pomimo znanych mi wad i ograniczeń kupię soundbar. Stawiam na jbl bar 5.1 i teraz kilka pytań do właścicieli lub kogoś kto ma orient:
1. Jaki jest rozstaw uchwytów do powieszenia na ścianie? Będzie zawieszony na ścianie pod tv.
2. Jak najlepiej go podłączyć - będzie działał w połączeniu z tv (netflix, HBO go, showmax), dekoder kablówki Vectra z Hdmi, docelowo jakiś bluray.
3. Jakie formaty dźwięku on przyjmuje?

Dzięki za pomoc, jeżeli macie jakieś inne sugestie, pomysły, podpowiedzi to będę wdzięczny.
Wesołych Świąt!
 
Do góry