JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

bartek3472

New member
Faktycznie dialogi lepiej słychać ale jakby sub ucichł. Coraz bardziej mysle czy nie oddać i nie wziasc tego denona s316. Obsługuje Dts a tutaj podobno wyskakuję error. W sklepie łączyłem się w tele przez bt a w tym połączeniu gra dobrze. Pod tv gra słabiej dziwek z listwy jest jakby zamglony. Głośnik środkowy w listwie wgl nie gra. Co mi z dużego suba jak ledwo słychać listwę. Myślałem że przy tym ustawieniu 5:1 będą słyszalne efekty. A muszę zmieniać na zwykły polski bez 5:1 żeby było słychać dialogi.
 

bartek3472

New member
A w opcjach tv wyjście dźwięku ustawić pcm czy skompresowane? Połączone mam optykiem. Ale nie widzę różnicy między nim a HDMI więc chyba dzisiaj dla wygody podłącze HDMI. Miałem wcześniej Sony ht rt3 i słabizna. Myślałem że tu będzie lepiej. Więc każdy film teraz na Netflix muszę przestawiać z 5:1 na zwykły polski? Myślałem że bar to jakiś sam ogarnie. Też się tak na tym nie znam. Myślicie że 1350 za nowy JBL bar 3.1 to dobra cena? Czy mogłem kupić coś lepszego? Bo jeszcze mam 12 dni na oddanie
 

bartek3472

New member
Trochę bezsens że trzeba go przestawiać z 5:1 na zwykły. Na zwykłym pewnie środkowy głośnik nie będzie chodził wgl więc z 3:1 robi się 2:1. Jak mam ustawione 5:1 na Netflix to na tv słychać lepiej dialogi niż na soundbarze
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Trochę bezsens że trzeba go przestawiać z 5:1 na zwykły. Na zwykłym pewnie środkowy głośnik nie będzie chodził wgl więc z 3:1 robi się 2:1. Jak mam ustawione 5:1 na Netflix to na tv słychać lepiej dialogi niż na soundbarze

No niestety jest 3.1 więc przy opcji 5.1 traci na dialogach.soindbar 3. 1 po moich doswiadczeniach po czasie jest trochę bezsensu bo troche traci to 3.1.Następnego kupię 5.1.kiedy odtwarzam filmy na BD lub DVD przy opcji surround jest naprawdę nieźle.
 
Ostatnia edycja:

bartek3472

New member
A też masz problem z tym pierdzeniem przy przełączaniu kanałów albo jak przez chwilę jest 0 dziwieku w ścieżce i potem znowu wyświetla na soundbarze pmc lub sourrund ?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
A też masz problem z tym pierdzeniem przy przełączaniu kanałów albo jak przez chwilę jest 0 dziwieku w ścieżce i potem znowu wyświetla na soundbarze pmc lub sourrund ?

Nie mam z nim żadnych problemów. Kiedy był za blisko routera trochę pierdział sub. Przeniosłem router i jest ok. Cos chyba masz nie halo ustawione w tv. Ja wybrałem opcję w tv głośnik audio czy coś takiego i wszystko ładnie sam wysterowal. Jak jest dolby jest dolby jak idzie dźwięk DTS LUB INNE to zmienia sam na PCM.
 

v80trek

New member
Miał ktoś problem z BAR 3.1, że soundbar nie chce się włączyć? Działał i potem po wyłączeniu nie chce się ponownie włączyć. Zero reakcji - po wyjęciu kabla z gniazdka i ponownym podpięciu nic się nie zmienia...
 

pezet202

New member
Panowie jestem posiadaczem JBL BAR 5.1 z odłączanymi tylnymi głośnikami. W specyfikacji jest napisane że wspiera DTS, Dolby Digital oraz Dolby Pro Logic II. Natomiast na opakowaniu (pudełku) jest napisane DTS oraz Dolby Audio. Mam stary tv Samsunga co obsługuje Dolby Digital oraz DTS. Do tego mam Xbox one X. Xbox podłączony kablem HDMI do soundbar, a soundbar drugim kablem HDMI do tv. W opcjach Xboxa ustawione na dźwięk przestrzenny oraz bitstream wyłączony i włączone Dolby Digital. Muzyka z gier i filmów wszystko działa.
Chce zmienić tv na nowszy 4k z hdr10, Dolby vision oraz Dolby Atmos ale również z Dolby Digital, gdyż soundbar narazie zostaje ten 5.1, za rok dopiero zmienię na JBL 9.1. dlatego mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Bo w specyfikacji kilku tv co mnie interesują jest napisane że funkcje dodatkowe dźwięku jest Dolby Audio. Czyli mam rozumieć że Dolby Audio to jest to samo co Dolby Digital lub inaczej AC-3?
A drugie pytanie (bo mam sporą kolekcję filmów Blu-ray i wszędzie jest dźwięk Dolby Digital 5.1) czy jak zmienię soundbar na JBL 9.1 co w specyfikacji ma napisane tylko Dolby Atmos oraz DTS:X, czy te moje filmy z Dolby Digital będą miały dźwięk? Czy JBL 9.1 przepuści dźwięk Dolby Digital czy będzie głucha cisza?
Dzięki z góry za odpowiedź.
 

pezet202

New member
5,1 surround jest lepszy od 3,1.

pezet mozesz smialo wymieniac na 9,1

Dzięki za odpowiedź 🙂
Czyli dobrze rozumiem że Dolby Audio to jest to samo co Dolby Digital czy inaczej AC-3? Jak tv ma w specyfikacji że Dolby Audio to bez problemu dźwięk 5.1 pójdzie w JBL BAR 5.1? A później też w nowszym 9.1? Bo szkoda się pozbywać kolekcji filmów, trzeba ją tylko powiększać teraz o 4k 😅 Mam tylko dylemat jaki tv kupić 😅
 
Do góry