JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

nieca

New member
witam,
chciałbym zadać pytanie tak jak tytuł tego wątku - JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1 ?
jakie są za i przeciw? czy jeśli chcę wzmocnić dzwięk z TV i sporadycznie film/serial/bajki dla dzieci to koniecznie 5.1 czy 3.1 da rade? niekoniecznie zalezy mi na satelitkach 5.1 a iroznica w cenie to jakies 800 pln...czy oba zestawy graja podobnie?

pozdr
GN
 

devilne

New member
Zestawy graja tak samo, tylko, że 5.1 ma dodatkowo 2 satelitki. A teraz co chciałem napisać. Zakupiłem wkońcu mojego upragnionego obserwowanego od dawien dawna czyli od sierpnia tego roku jbla 3.1 . I powiem, że jestem zadowolony w 99% z zestawu. ohy ahy bedą potem, zacznę od wad. Podczas słuchania zwykłej telewizji, w sensie niewiem, programu kulinarnego, to lepszy dzwiek jest z tv niz z belki. Z belki jest taki plytki, owszem, nie ustawiałem żadnych ustawień od zakupu. Nawet jak lecą reklamy mam wrażenie, że tv lepszą robi robotę niż bar. Sytuacja zmienia się, gdy podczas samych reklam w tle pojawia się bass... wtedy czuje się jak w kinie.. bardzo głeboki, stonowany, niewiem czy precyzyjny czy rozlany, ale w pozytywnym trych słów znaczeniu, poprostu idealny. Sub podobno ma odciecie górnego pasma przy 80hz i faktycznie tak jest bo leciała nuta na esce, która na moim zestawie 4.0 był bass, a na belce go wogóle nie było. Ale, no ale jak jest w nucie bas poniżej tej wartości i się puści głośniej, to jest orgazm. średnie tony których przy cichym słuchaniu nie ma, nagle stają się widoczne i wszystko gra jak należy. Suma sumarum, brak średnich tonów nam towarzyszy przy słuchaniu wiadomości w tv czy innych tam discovery planet, ale gdy do gry wkracza muzyka typu techno, trance, drum&bass czy nawet muza elektroniczna która leci na rmf maxxx to zestaw robi roz*ierdol i można tym napedzić nie jedną domówkę :) dla niezdecydowanych jak ja byłem polecam !
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zakupiłem ostatnio JBL 5.1, dzisiaj przyszedł i jest parę rzeczy które dziwnie działają.
Na początku próbowałem podłączyć Orangowy dekoder samsunga oraz xbox one pod soundbara, a następnie soundbara pod telewizor przez hdmi arc w tv i na sb. Efekt był taki ze z orangowego dektodera slyszalem tylko dzwiek, a nie widzialem obrazu. Xbox pokazywal obraz i byl dzwiek. Probowalem roznych kabli miedzy dekoderem i sb oraz miedzy sb i tv ale nie bylo roznicy, nadal brak obrazu.
Przelaczylem xboxa i dekoder pod tv i polaczylem ponownie tv z sb po hdmi arc, po skąpej instrukcji powinien być dzwięk na sb? Nie było.
Skonczyło się na podłączeniu tv z sb poprzez kabel optyczny i na razie wyglada ok, ale nie wiem czy coś na tym tracę w stosunku do podłączenia poprzez hdmi czy nie.
Czy to wina dekodera, sb czy tv ze po hdmi nie idzie?

Druga sprawa to sparowałem telefon z sb i puściłem coś ze spotify i youtube. Następnie wyłączyłem sb i starałem się wyłączyć nadawanie dźwięku na telefonie do sb (aplikacje były pozamykane). Mimo to co jakiś czas rozlegał się sekundowy dźwięk przez sb. SB był wyłączony ( napis charging ), w momencie dźwięku zmieniał się na coś innego (możliwe ze connecting )

Czy w boxie nie powinna być jakaś obszerniejsza instrukcja ? Jedyne co było to quicksetup gdzie nie ma nawet jak sparować subwoofer.
https://pl.jbl.com/on/demandware.st...728/pdfs/JBL_Bar_5.1_Owners_Manual_Polish.pdf

Powinno iśc wszystko po hdmi, chyba, że kable...
 

uuntouchable

New member
Czekałem na black friday z nadzieją na dobrą promocje jbl 5.1 i jednak się zawiodłem. Chciałem odpuścić. Byłem na kilka dni w niemczech i przeglądałem ichniejszą wersję olx i booom 5 km dalej nówka sztuka nawet nie rozpakowana za...... 460 euro. Jutro podłącze i napisze jak wrażenia. Sprawdzałem ceny w marketach i w promocji chodzą tu za 580-600 euro
 

TrueGrand

New member
JBL nie nadaje się do muzyki i to jednak wyklucza ten sprzęt.
Czy jest Jakiś BAR, który ma dobre średnie tony i jest możliwość dokupienia 2 bezprzewodowych głośników do efektu 5.1 (mogą byc zasilane z gniazdka) ?
Trudno mi uwierzyć, że JBL jest jako jedyny z tak oryginalnym pomysłem.
Może jakieś inne bezprzewodowe rozwiązanie?
Ktoś interesował się /porównywał z Sony HT-RT5?
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
Bo to nie jest sprzęt do muzyki, potrzebujesz dobrego audio kup zestaw stereo. Swoją drogą udało mi się wreszcie okiełzać Jbl bara 5.1 po hdmi przez arc, już go samoczynnie nie załącza. Mało tego pięknie przepuszcza sygnał 4k z hdr-em, mam wpiętego do belki Xboxa One X i PS4 Pro. W przyszłym tygodniu dojdzie jeszcze Apple TV 4k. :D
 

TrueGrand

New member
NIe jestem audiofilem i nie szukam sprzętu stricte do muzyki. Zależy mi na przestrzennosci w filmach i czasem przy piwku odpalić muzyczke z YouTube. Nie będzie to dudnić?
Jak to się spisuje oglądając mecze piłki nożnej?
Jeśli brzmi to znosnie i noendudni , kupię. Ktoś słyszał coś o sprzęcie z górnej półki?
Samsung Hw-k950 lub HW-Q90R by Harman Kardon? Jak to gra, warto kupić?
Korci mnie ten JBL 5.1
 
Ostatnia edycja:

devilne

New member
Uwierz, nie ma dudnienia, bas tak mięciutki..., szczerze, słuchałem wiele zestawów i wkoncu kupując 3.1 dostałem sub taki jaki sobie wymarzyłem. Jestem uczulony na bas dudniący, odrazu głowa mnie boli, bo suby innych firm przekraczają pasmo 80hz. Tutaj bajka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TrueGrand

Bardzo dobry kierunek na Bar 5.1
Napisz do Blackninja ma specjalne oferty.
Jak duży masz pokój ?
 

TrueGrand

New member
Sporo się naczytałem w weekend i jestem zdecydowany na tego Bara. Nie ma nic lepszego w podobnym budżecie. Natomiast mam jedno pytanie, aby był full efekt HDR w PS4 Pro, podłączyć konsole pod Bara czy Oleda B9? I druga sprawa, chce podłączyć pod to Boxa z IPTV i filmami 4k, aby był w filmach (remuxach) dolby vision a dźwięk na Barze, też trzeba podłączyć pod TV a nie Bara?
 

kosa666

New member
Witam,

Podepnę się pod ten temat z moimi pytaniami :)

Tytułem wstępu: jako KD używam YAMAHA RX-V673 z kolumnami JBL E80+SUB. Niestety w obecnym lokum straciłem możliwość okablowania do głośników surround (de facto zostałem ze stereo do muzyki), dlatego zacząłem oglądać się za jaką alternatywą. W międzyczasie kupiłem OLED 65C9. Dziś oglądałem bar JBL 5.1 i spodobało mi się rozwiązanie z odpinanymi chwilowo głośnikami :)

Pojawiły się u mnie pytania:
1. Czy JBL 5.1 obsługuje Apple AirPlay?
2. Ile realnie pracują surround-y na baterii?
3. Ile waży sam bar bez suba? (w necie znalazłem tylko wagę łączną)
4. Czy ktoś korzysta z bara zamiennie do głośników TV (czyli bar chodzi cały czas od włączenia do wyłączenia TV)? Czy są jakieś przeciwskazania do tego?
5. Czy do zestawu jest dołączony mikrofon do kalibracji?
6. Czy po skalibrowaniu dźwięku surround (u mnie lew będzie stała metr, a prawa 2 metry od słuchacza - czyli po kalibracji będą grały nierównomiernie) - po włożeniu ich w bara - system sam rozpozna, że powinny grać już równomiernie?? A może po podpięciu w ogóle nie grają? NIe wiem....
6. Rozumiem, że o jakość nie mam co pytać ;)

Pozdrawiam

PS - chociaż po obejrzeniu poniższego filmu to już sam nie wiem czy nie pozostać przy stereo :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=5q20xdD7auA
 
Ostatnia edycja:

legaar

Member
Sluchalem zarowno Jbl jak I polk audio magnifi max sr - jbl ma wiekszy woofer ale za to sama belka w ogóle nie ma środka za to Polk ma basu wystarczająco ale sama listwa gra lepiej - jest więcej środka , poza tym bezprzewodowe satelity których nie trzeba ładować - trzeba je za to do prądu podłączyć
 

kosa666

New member
A tak btw to żaden bar Ci nie zastąpi pełnowymiarowego kd ;) dla mnie soundbar jest ok ale do sypialni ;)

domyślam się, ze nie zastąpi, ale mimo że mam na stanie JBL E20 to nie mam możliwości dociągnięcie kabli do nich jako surround-y :( dlatego pomyślałem, że do muzyki zostawię stereo, a pod TV i filmy soundbar (JBL 5.1 by mieć przestrzeń przy filmach)

chociaż z drugiej strony może udziwniam na siłę :(
 

czaszka69

New member
Witam
Wcześniej pisałem o swoich problemach z strzelającym subem. Przed wysłaniem sprzętu do serwisu na gwarancji postanowiłem sprawdzić czy w innych pomieszczeniach też strzela. Spakowałem sprzęt i pojechalem do rodziców którzy mieszkają w domu. Tam sprzęt gra elegancko. U mnie w mieszkaniu w bloku w sypialni gra elegancko podpiety pod tv samsung. Natomiast w salonie podpiety po tv LG charczy, ale tak samo charczy jak odepne od tv i przez BT puszcze muzyke. Zaklucenia w gniazdku wykluczam ponieważ pociągnałem przedłużacz z salonu do sypialni i gra okej. Jak sprzęt wraca do salonu to strzela z suba jak szalone. Nie mam już siły ani pomysłu co może zakłucać. W salonie próbowałem juz prtaktycznie wszystkiego. Wszystko w mieszkaniu wyłączone, tylko sprzet grający włączony. Może u któryś z sasiadów jakis sprzet mi zakłuca ? Elektryka zawolalem na sprawdzenie instalacji, wszystko jest okej.
 

vt9st

New member
Zaraz kupuje JBL Bar (jeszcze nie wiem czy nowego czy starego...) i mam dwa pytania:

Czy soundbar moze byc w zaznaczonym przeze mnie miejscu?

A subwoofer tutaj?
 

Attachments

  • soundbar.jpg
    soundbar.jpg
    4,2 KB · Wyś: 64
  • G7hWkez.jpg
    G7hWkez.jpg
    11,8 KB · Wyś: 56
Do góry