JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

neptun11651

New member
Rzeczywiście wyświetla dosłownie przez sekundę zaraz po włączeniu filmu, a potem wskakuje napis HDMI ARC, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. A czy można to jakoś sprawdzić pilotem podczas oglądania filmu, tak aby wyświetliło czy jest film nagrany w DTS czy Dolby Digital ?

Sprawdzałem u siebie, i czytałem instrukcje, nigdzie nie znalazłem opisu odnośnie OSD na ekranie telewizora, więc jedyny wyświetlacz to ten ze soundbara który wyświetla na chwilę w momencie włączenia filmu
 
Ostatnia edycja:

plagiator

New member
Jak tam posiadacze Bar 5.1? Możecie napisać jak się sprzęt sprawuje i jakie wrażenia z użytkowania do tej pory?
Dzięki i pozdrawiam.
 

Naworek

New member
Kozak .... Bass .. Sasiedzi napewno slysza na 4 pietrze... Gdzie mieszkam na parterze.. Brakuje srodka w sluchaniu muzyki tak mi sie zdaje... Ale jesli chodzi o jakosc dzwieku.. Jbl rozklada system..jest czysty.. Za taka cene nie znajdziesz lepszego zestawu na rynku... Samsungi itd sie kryja w porownaniu do jbl. . takie moje oto zdanie :l
 

picia11

New member
Jak tam posiadacze Bar 5.1? Możecie napisać jak się sprzęt sprawuje i jakie wrażenia z użytkowania do tej pory?
Dzięki i pozdrawiam.

Mam ten sprzęt niecały miesiąc, nadal jestem zadowolony bass i efekty w filmach niesamowite
(John Wick 2) w DTS powala na kolana, muzyka dla mnie trochę gorzej wypada, ale pamiętajmy że to jest soundbar. Mieszkam w bloku, mam mało miejsca w pokoju i taki soundbar spełnia moje oczekiwania w 100% i bez wahania kupił bym tego JBL-a jeszcze raz.
Jedyną wadą, którą zauważyłem to jak mam subwoofer postawiony koło telewizora i zrobię głośno muzykę to mam zakłócenia w TV, tzn. robią się kratki tak jakby był słaby sygnał a obraz mam z kablówki. Przestawienie subwoofera w inne miejsce rozwiązało ten problem.
 

picia11

New member
picia11, czy mógłbyś napisać coś więcej na temat wrażeń dotyczących muzyki?

Mi w niektórych utworach brakuje trochę tonów wysokich i tonów średnich ale to tylko takie moje osobiste odczucia. Podkreślam słowo w niektórych, bo muzyka klubowa czy house gra bardzo dobrze. Przyczepiłbym się czasami słuchając listy przebojów muzyki POP gdzie chciałbym mieć więcej w/w tonów.
Nie zmienia to faktu, że szukając dla siebie soundbar trochę się ich nasłuchałem i z tej półki cenowej JBL BAR 5.1 gra najlepiej.
 

krzyhoo24

New member
Prośba do posiadaczy - jak długi jest kabel zasilający suba i czy soundbar i sub mają normalne wtyczki do gniazdka , czy we wtyczce jest zasilacz. Jeżeli jest zasilacz to czy przewód jest odpinany od bara i suba? Czekam na dostawę i przygotowuję miejsce. Dzięki za pomoc
 

Shooter10

New member
Jbl 3.1
Kabel od soundbara posiada zasilacz z odpinanym kablem (zwykły radiowy) , całość dl. Ok. 150cm
Kabel od Suba jest bez zasilacza tradycyjny ok 100cm.
 

dextorun

New member
Gdzie kupic

Witam. Przyłącze się do posta. Z tego co czytam to bardzo fajny ten sprzęt bar 5.1. Możecie polecić sklep gdzie najlepiej kupić. Myślę że internetowy chyba że coś z Poznania. Znacie jakie promocje? Długo się czeka na dostawę. Z góry wielkie dzieki
 

Shooter10

New member
Witam. Przyłącze się do posta. Z tego co czytam to bardzo fajny ten sprzęt bar 5.1. Możecie polecić sklep gdzie najlepiej kupić. Myślę że internetowy chyba że coś z Poznania. Znacie jakie promocje? Długo się czeka na dostawę. Z góry wielkie dzieki

Napisz do Blackninja z forum ma bardzo dobre ceny, sam kupowałem u niego, szybka wysyłka = szybkie zadowolenie :)
 

dextorun

New member
Wymiary

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ nigdzie nie mogę się doczytać. Czy ktoś wie jaka jest długość soudbara jbl bar 5.1 z doczepionymi głośnikami do belki a jaka gdy głośniki się odczepi? Niby jest opis ale nie wiem czy to wymiary samej belki bez głośników i trzeba doliczyć głośniki czy nie. Pytam bo jest to u mnie istotne bo z jednej strony mam półki i jak Sound bar będzie wystawiał za tv to może być problem. Z góry dziękuję za info.
 

picia11

New member
Witam. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ nigdzie nie mogę się doczytać. Czy ktoś wie jaka jest długość soudbara jbl bar 5.1 z doczepionymi głośnikami do belki a jaka gdy głośniki się odczepi? Niby jest opis ale nie wiem czy to wymiary samej belki bez głośników i trzeba doliczyć głośniki czy nie. Pytam bo jest to u mnie istotne bo z jednej strony mam półki i jak Sound bar będzie wystawiał za tv to może być problem. Z góry dziękuję za info.

115 cm z podpiętymi głośnikami
84 cm bez podpiętych głośników
 
Do góry