Kino do salono-kuchni 25m

susel81

New member
Od zawsze mi sie marzył taki zestawik to kina i w końcu przyszedł czas na realizację.
Szukam zestawu do kino+muzyka, do pokoju z bloku który by stał w części będącej trapezem 2x6x4(ściana z tv x długość x szerokość) gdzie kanapa jest po środku i za kanapą jest stół. Wychodziłem od zestawu Sony HT-RT4, Denon AVR-X540BT + SYS-2020.
Teraz jestem gdzieś bliżej
1. HKTS 16/30 (tu subwoofer by był gdzieś z tyłu za kanapą i nie wiem czy w ogóle subwoofer ma sens w takim układzie)
2. JBL Arena 120+125c+130 (rozmiarami jest to max. co może być)

plus amplituner z dlna. Może być używany. Co by z tego było lepsze biorąc pod uwagę uniwersalność (Życie to pasmo kompromisów i tu tez musi byc kompromis)? Może coś inngeo polecicie?

Całość max 4k.
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak dla mnie zestaw nr 2 , wyrwiesz pewnie w okolicach 2kzł ( pisz do Blackninja na priv i poda cenę ) , do kompletu amplituner Harmana AVR 151/161 i lekko dołożysz to i na jakiegoś suba z niższej półki starczy

zestaw bardziej rozwojowy , a jak zabraknie na suba ( obstawiam że na Jamo 210 wystarczy ) to kupisz za jakiś czas mocniejszego , a przyda się do kina

HTKS , fajny bo ma suba i w kinie super , ale stereo lepiej wypadnie na JBL Arena 130 , zdecydowanie lepiej
 

susel81

New member
Po pomierzeniu, oglądaniu itp. wybór jest pomiędzy
1. hkts 16/30 + standy (tu sub by był za kanapą)
2. NR1506 + DX-1SE 5.0 + WH-D8 (~3k taki zestawik)

JBL są za duże, HECO mniejsze niż JBL ale tył by musiał być na ścianie 3m za kanapą więc to chyba nie ma sensu.

W muzyce i tak raczej będzie to grało lepiej niż jakaś marketowa mikrowieża z czy tv.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
2. NR1506 + DX-1SE 5.0 + WH-D8 (~3k taki zestawik)

WH-D8 - słaby jest , szukaj z WH-10D , różnica 5db w ciśnieniu , to bardzo dużo

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Pr...nRfCw5R6DkJQqZ--5mcbIAaZLidtFfYBoCQz4QAvD_BwE

masz 1508 + większego suba

basiki w kolumienkach masz bardzo małe , przetworniki basowe 75mm , to bardzo mało
pasmo przenoszenia w centralu od 80hz , w miarę OK , ale satelitki od 120hz , trochę słabo

by pasma się uzupełniały w amplitunerze musiał byś ustawić odcięcie na subie od 120hz , a wtedy może dudnić
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Po pomierzeniu, oglądaniu itp. wybór jest pomiędzy
1. hkts 16/30 + standy (tu sub by był za kanapą)
2. NR1506 + DX-1SE 5.0 + WH-D8 (~3k taki zestawik)

JBL są za duże, HECO mniejsze niż JBL ale tył by musiał być na ścianie 3m za kanapą więc to chyba nie ma sensu.

W muzyce i tak raczej będzie to grało lepiej niż jakaś marketowa mikrowieża z czy tv.
Jak małe to HKTS30 lub HKTS65. Spisują się bardzo dobrze jak na wymiary.
 

susel81

New member
Posłuchałem dziś w markecie jak grają HKTS 16 co prawda bez suba bo nie mogli go podłączyć i nie wiem jak w filmie ale muzyka to jak laptopa, bardzo kierunkowo grały. W sumie to się trochę zawiodłem a jestem zwykłym słuchaczem. Nie wiem czy hkts 30/65 grają o wiele lepiej niż 16. Może ten sub daje to że w muzyce jest inaczej? Co do kierunkowości - wystarczyło dać ucho poniżej/powyżej poziomu głośnika i osdłuch zupełnie inny. Może to kwestia ustawienia.

Jest jeszcze jedna droga ku której się coraz bardziej skłaniam po tym odsłuchu - 2 fronty półkowe + 2 na tylnią ścianę czyli 4.0(o ile ma to sens), cos wielkości Heco Music Style 200/200F czy Magnat Quantum 673 + coś na tył. W muzyce będzie grało lepiej, normalniej a i w filmie jakieś efekty z tych tylnich głośników by były. Ewentualnie zamiast tylnich dać centralny i mieć 3.0 . no chyba że te hkts 30/65 gra o wiele lepiej od 16.
 
Ostatnia edycja:

susel81

New member
Ostatecznie padła opcją JBL arena 130+120+125c albo Heco 200+200f+center2. Do tego jakiś amplituner - tu myślę o Marantz 1506 bo tańszy o 500zl od modelu na ten rok albo coś podobnego w tej kwocie, ale musi być slim bo inaczej centralny mi do szafki nie wejdzie.
 

susel81

New member
No właśnie ten 161s za 1.5k to chyba dobra cena. Choć gdzieś wyczytałem że HK odchodzi już od robienia amplitunerów i to jest chyba ich ostatnia linia.
W podobnych pieniądzach mozna znależć jeszcze zestaw marantz 1508+dali spektor 2+1+vokal.
Tak więc ostatecznie to chyba rzucę monetą :) Tak czy siak ampli marantz lub hk + któryś z tych trzech zestawów kolumn będzie i nie powinno to przekroczyć 4k.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Posłuchałem dziś w markecie jak grają HKTS 16 co prawda bez suba bo nie mogli go podłączyć i nie wiem jak w filmie ale muzyka to jak laptopa, bardzo kierunkowo grały. W sumie to się trochę zawiodłem a jestem zwykłym słuchaczem. Nie wiem czy hkts 30/65 grają o wiele lepiej niż 16. Może ten sub daje to że w muzyce jest inaczej? Co do kierunkowości - wystarczyło dać ucho poniżej/powyżej poziomu głośnika i osdłuch zupełnie inny. Może to kwestia ustawienia.

Jest jeszcze jedna droga ku której się coraz bardziej skłaniam po tym odsłuchu - 2 fronty półkowe + 2 na tylnią ścianę czyli 4.0(o ile ma to sens), cos wielkości Heco Music Style 200/200F czy Magnat Quantum 673 + coś na tył. W muzyce będzie grało lepiej, normalniej a i w filmie jakieś efekty z tych tylnich głośników by były. Ewentualnie zamiast tylnich dać centralny i mieć 3.0 . no chyba że te hkts 30/65 gra o wiele lepiej od 16.
Tylko one w muzyce też grają z subwooferem i to zamkniętym.
 
Do góry