Soundbar za 1600 dla kilku urzadzen

alienv

New member
Witajcie

Chce kupic sobie ładnie grający soundbar - brak miejsca nie pozwala na nic innego - nawet zewnętrzny subwoofer będzie wyzwaniem w tym momencie.

Bede chciał go podłączyć do kilku rzeczy i najlepiej - jednocześnie.
Standardowo:
TV
Konsola Ps4
Zewnętrzny odtwarzacz/dekoder
Telefon (np Spotify by tylko sluchac towarzysko muzyczki i nie odpalać tv bez potrzeby - ale bez tego przeżyje)
Najczęściej używam ps4 oraz odtwarzacza do oglądania filmów/seriali. Raczej dobrej jakości a wbudowane w tv głośniczki odstają.
Co ważne: soundbar musi mieć możliwość montażu do ściany.

Po wstępnej selekcji najbliżej mi do YAMAHA YAS-306 - ale nie bardzo wiem czy ilość złącz wystarczy. Cena lekko przekracza budżet ale recenzje opinie ma dobre.
I jak podłączyć to by wszystko ładnie grało? I przede wszystkim bez opóźnień względem obrazu.
Czy podłączenie soundbara pod TV i puszczanie dźwięku z telewizora jest możliwe i wystarczające? Wtedy uprościło by wybór i pozwoliło ściąć koszty :) Bo kilka tańszych również jest niezłych, chociaż jednak yamaha od zawsze mi się dobrze kojarzyła z dźwiękiem.

PS.: czy pożyczanie 300zł by dopłacić do YSP-1600 ma sens czy to fanaberia?? :razz:

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bierz zdecydowanie albo bez dopłaty JBL BAR 2,1
Albo za dopłatą Cambridge Audio TVB 2 lub Fidelio B1.
Jak duży masz pokój ?
 

alienv

New member
a widzisz, zapomniałem o najważniejszym - 17m2
tego JBL już miałem na oku
na zewnętrzny subwoofer może braknąć miejsca, zależnie od rozmiaru może regularnie dostawać drzwiami :( co się może zmienić, ale jeszcze nie teraz

dzięki za propozycję, popatrzę bo ostatnich dwóch nie znam wcale
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zaloguj się w Klubie HDTV , to załapiesz się na dobre ceny dla niebieskich członków forum.
 

mors111

Active member
Bez reklam
a widzisz, zapomniałem o najważniejszym - 17m2
tego JBL już miałem na oku
na zewnętrzny subwoofer może braknąć miejsca, zależnie od rozmiaru może regularnie dostawać drzwiami :( co się może zmienić, ale jeszcze nie teraz

zdecydowanie rozpatrz wersję z subem

nawet taki JBL Bar 2.1 zrobi sporo dobrego z basem w pokoju jaki masz

bez suba zapewne będzie lepiej niż samego TV ale nie spodziewaj się trzęsienia ziemi

koniecznie szukaj z subem i znajdź te 30x30cm na podłodze
 

alienv

New member
Wlasnie na sub miejsce jest mocno teoretyczne - głównie chodzi o szerokość - bo wysokość i głębokość nie powinny być problemem.
Dlatego wstępnie padły te Yamahy bo z wbudowanych grają najlepiej, trzęsienia ziemi nie potrzebuję, ale nie powiem że nie lubię dobrego basu.
Ten np od Fidelio B1 by pasował bo ma bardzo wąską konstrukcję, ale sam soundbar nie wygląda jakby dał sie zamontować na ścianie. Internet też trochę milczy na ten temat.

Pod tym względem chyba najlepiej wygląda TVB2 - 18cm szerokości subwoofera powinno się zmieścić, tyle że cenowo znacznie gorzej.
JBL ma 22,5 i to może być już na milimetry.
Ścian ani drzwi niestety nie przesunę :(
 

keniol91

New member
kiki dziś slyszałem jbl bar 3.1 i w porównaniu do innych do 2200 ten najlepiej mi się podobał ten... bass :) moje pytanie brzmi czy ten jbl bar 5.1 ma tylko po prostu dodatkowe 2 głośniki ?a reszta taka sama ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
JBL Bar 2.1 ma suba z 16cm , dwa pozostałe ( 3.1 i 5.1 ) po 25cm , to bardzo duża różnica w basie

co do samej belki + dostawki niech się wypowiedzą inni
 

alienv

New member
gdzie mozna wyrwac ct800 w takiej cenie? widzę tylko ceny w okolicach 1900zl. średnio wyglada, jak deska, ale pomijając to jak gra to ma chyba wszystko czego szukam.
propozycja ciekawa - 3x hdmi, węższy sub i spotify. jak się dorobię tv 4k to hdcp2.2 się przyda.
duża różnica między nim a JBL?
Do bar 3.1 jednak nie dam rady dolozyc, zresztą stamtad skolei blisko do sb450 :) ale i tak oba maja zbyt duzy sub.
bar 2.1 ma subwoffer szeroki 22.5cm, to troszkę za dużo, preferowalbym minimalnie mniejszy, oprocz tego wyglada calkiem porzadnie, zwlaszcza cenowo
 
Ostatnia edycja:

fryt_pl

New member
gdzie mozna wyrwac ct800 w takiej cenie? widzę tylko ceny w okolicach 1900zl. średnio wyglada, jak deska, ale pomijając to jak gra to ma chyba wszystko czego szukam.
propozycja ciekawa - 3x hdmi, węższy sub i spotify. jak się dorobię tv 4k to hdcp2.2 się przyda.
duża różnica między nim a JBL?
Do bar 3.1 jednak nie dam rady dolozyc, zresztą stamtad skolei blisko do sb450 :) ale i tak oba maja zbyt duzy sub.
bar 2.1 ma subwoffer szeroki 22.5cm, to troszkę za dużo, preferowalbym minimalnie mniejszy, oprocz tego wyglada calkiem porzadnie, zwlaszcza cenowo
Na back friday sony sprzedawlo w tej w salonie nie na necie. Mozna w sklepie negocjowac albo czekac na obnizke.
 

alienv

New member
Panowie z SC nie wiedza nic o obniżkach wiec temat raczej odpada. Szkoda bo 3x hdmi to nadal mocny atut.

Wrócił jeszcze temat marki którą skreśliłem na początku czyli samsunga - konkretnie model HW-MS650 ma wszystkie technologiczne bajery n ktorych mi zalezy, gra przyzwoicie a do tego mozna później podłączyć bezprzewodowo inne glosniki, w tym suba. I powinno to juz brzmieć. Chociaz po doczytaniu W700 jest drogi i duży :)
 
Ostatnia edycja:

alienv

New member
BAR 3.1 ma suba 44cm - to o wiele za duzo, do tego musze kupic to razem.
sub moze kupic duzo pozniej, ale i tak jest za duzy - chociaż 10'' sub grałby ładnie :(
muszę jednak ograniczyć się do max 8''

EDIT
a co myslicie o polaczeniu prostej belki np yas-107 + osobny sub np Jamo Sub-210 GL ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry