Zestaw kina 9.1.4

luki_luk

New member


Witam.
Jestemdość świeżym zarejestrowanym użytkownikiem tego forum, natomiast od dawna.....je obserwuję :)
Składamdla siebie po woli zestaw kina 9.1.4.
Zakrescenowy 40 tys., póki co znalazłem Alplituner SR8012 - mam sentyment do tejmarki :).
Natomiastmam problem z znalezieniem kolumn, spory wybór :)




 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Do kina to polecam set Klipscha z serii RP, tylko że połączenie go z marantzem ma różne opinie, lepiej wybrać się do jakiegoś sklepu i posłuchać
 

rabit

Active member
Bez reklam
Poczytaj w "Naszych zestawach" o zestawie kolegi Drunk-a. Oj, ma kolega set nie z tej ziemi. Jeżeli nie chcesz przeznaczyć tak ogromnej kwoty, to proponuję set złożony z Onkyo i Klipscha RP. Te firmy zrobiły homogenizację kina domowego. Polecam DO KINA dwoma rękami.
 

werf

Active member
Bez reklam
Budżet już ciekawy .Napisz proszę o jakich kolumnach efektowych myślisz ,monitory na podstawkach czy może coś w rodzaju głośników Monitor Audio FX dla przykładu ,subwoofer 2 czy 1 ,sufitowe do instalacji czy raczej na zasadzie nakładek .Jak wygląda temat akustyki ?
 
Ostatnia edycja:

luki_luk

New member
Co do budżetu ,, patrząc na niektóre forumowe instalacje to szału nie ma :-(
Ogólnie buduję zestaw od nowa, starego nie warto modyfikować, zestaw MarantzSR590+CD48+Kaseta Marantz+Głośniki Magnat Vector55, Sub Onkyo SKW320 to wszystko zakupione prawie 20 lat temu.
Na chwilę obecną wpadła mnie w oko Focal Aria 948- powinienem się zamknąć w budżecie, jak zaczynam to wszystko liczyć robi się krucho.
Jeśli chodzi o akustykę jest to pomieszczenie dokładniej salon 35m2 , 5m x 7m (nie jest to poddasze).
Dodatkowo szykuję remontu tego pokoju (zamierzam wbudować w ściany tunele na kable)
Co do preferencji głównie oglądanie filmów, choć stereo też będzie uruchamiane.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
te 9, to maja być dodatkowe fronty Wide czy High?
40 tys to może się wydawać sporo, ale szybko przekonasz się, że niekoniecznie.
To maja być kolumny plus ampli czy tez odtwarzacz, kable? Bierzesz pod uwagę końcówkę mocy?
Sam ampli to już 13, ok, utargujesz do 10. zostaje już 30.
te 35 metrów to już kawałek pokoju.
Jeśli stawiasz od nowa, to nie zrób błędu i nie zawracaj sobie głowy atmosowymi nakładkami, tylko kup normalne sufitowce ;)
 
Ostatnia edycja:

luki_luk

New member
U mnie mała drobna zmiana systemu , na razie pójdę w 7.1.4. (choć instalacja będzie już zrobiona pod 9.1.4)
Kwota Przeznaczona jest na Ampli + kolumny.
Przy SR8012 chwilowo nie planowałbym końcówek mocy.
Co do samej kwoty zdaje sobie sprawę że nie jest ona duża (okablowanie, i cała infrastruktura to osobny wydatek).
Napisz krzysztofradio co polecasz na sufit w przypadu Marantza?
Jakiej firmy "w rozsądnej cenie okablowanie"?
Popatrzyłem sobie w galerii na twój osprzęt ... zacny :)))
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Budzet juz fajny.
Jak dla mnie szkoda go stracic kupujac ampli za 10 000 od marantza.

Ja napewno odsluchalbym i porownal Marantza z serii 7 np. 7010/7011/7012 i porownal z 8012 czy wogole jest wart swoich pieniedzy. Bo podejzewam ze moze byc to samo a kupujac 7010 dokupisz sobie koncowke mm7055 i jeszcze na wzmacniacz np. 7004 by starczylo. Po prostu dla mnie szkoda pieniedzy utopic w jedna skrzynke.

Nie wiem jaki to ma byc ten system 9.1.4 gdzie chcesz te dwa glosniki montowac?
Ampli 10 000zl
2 suby 6000 - 10000zl
Pozostaje ci 20 000- 24 000 zl na glosniki - dobry budzet jest w czym przebierac: Dali, Heco, MonitorAudio, Klipsch, Tannoy, mozna zachacyc o KEF,

Ten uklad chcesz robic?
777c094be82199e60f9025efffab90f9.png
 
Ostatnia edycja:

luki_luk

New member
W sumie ten rysunek bez dodatkowych czerwonych "kwadracików" :) to 9.1.4.
Tak coś takiego, a mógłbyś mnie opisać jak można pokombinować dokładniej z Marantzem i końcówkami i jakoś to zestawić?
W sumie jestem otwarty na sugestie
Dodatkowo zależy mnie by w przyszłości zroćić aktualizację pod Auro3D .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jest jeszcze inny uklad 9.1.4 dlatego padly powyzsze pytania.

Zacznijmy od tego, gdzie wyczytales o systemie 9.1.4 i ze maramtz 8012 to ogarnia? Bo w specyfikacji widze ze ogarnia 7.1.4?

""Dolby Atmos (up to 7.1.4 or 9.1.2), DTS:X™, and Auro-3D built-in""

Jezeli mowa o marantzu.

Twoja opcja to 8012 za okolo 10 000zl. Czy lepiej gra od seri 7 tego nie wiadomo. Miej na uwadze ze nowa klasa wzmacniaczy marantza 7005 zostala ogolocona ze dzisiaj mozna ja porownac do starej serii 6004. (Brak pre-out), jak ktos kupuje wzmacniacz pod koncowke mocy to lepiej kupic stary model 7004 lub trzeba kupic nowy z serii 8005.

Czy czasem z nowymi amplitunerami nie zrobili tak samo? Podejzewam ze seria marantz 8012 moze byc robiona tylko pod marketing, a roznica polegac bedzie na tym ze wszystkie glosniki 7'1'4 podpinasz do 8012, a zeby zrobic to z seria marantz 701x musisz kupic wzmacniacz lub koncowke mocy. Dlatego przemysl moja ponizsza propozycje.

Moja propozycje to:
Marantz 7010 obsluga 7.2.4 z dodatkowym wzmacniaczem, absluga wszystkich kodekow Atmos, dts:x, auro3d, brak obslugi Heos.

Do tego kupujesz koncowke mocy
Marantz 7055 - wzmacniacz dla 5 glosnikow koszt 5000zl ale cierpliwi kupuja to za polowe ceny.

Lub zamiast koncowki mocy kupic wzmacniacz np Marantz 7004 (koszt 1500 - 2000zl)

Lub wzmacniacz z wyzszej polki marantz 8005 koszt 4000zl.

Wydaje mi sie ze kombo Marantz 7010 + pm8005 bedzie lepsze a zostanie jeszcze 2000zl na bardzo porzadne kable do frontow.

Tak ma np. Krzysztofradio:
Amplituner 7010 (dane w stopce nie aktualne) + Marantz PM kI Pearl (to jest taki stuningowany wzmacniacz marantz pm7004). Frontowe kolumny podpiete do wzmacniacza, a wzmacniacz do amplitunera. Jak chce sluchac stereo czy winyli to odpala sam wzmacniacz. Jakosc dzwieku jest lepsza niz by to mialo grac z amplitunera.

Pozniej malo bylo mu mocy lub dla szpanu, kupil 2 sztuki koncowek mocy marantz mm7055 - kinowe wzmacniacze. I do tych wzmacniaczy ma podpiete reszte kolumn swojego systemu. A w efekcie koncowym amplituner nie zasila zadnego glosnika .

Ja u siebie mam podobnie Amplituner 7010 - wzmacniacz (akurat innej firmy) - koncowka mocy 7055
Amplituner zasila u mnie 4 glosniki sufitowe.

Pisania od cholery a nie wiadomo czy zrozumiesz "idee" tego podlaczenia. Najlatwiej byloby przez telefon... :)


Ps. To jest tylko luzna rozmowa. Do niczego cie nie naklaniam, jest tyle sprzetu i tyle mozliwosci, ze lepiej samemu posluchac potestowac.
 

DrWredman

Active member
luki
najpierw pokaż plan pomieszczenia, bo zaraz się może okazać, że będziesz musiał mocno się zastanawiać nad modernizacją swoich pomysłów i adaptacją do rzeczywistości. ;)
 

RAF1977

Banned
To znaczy, podpiąć te 9.1.4 to można. Bynajmniej do sr7010 którego audyssey dsx obsługuje głośniki fronty szerokie.
Tylko że one nie będą grały wszystkie naraz. Adyssey dsx nie obsługuje tylnych górnych, więc defakto będzie grało 9.1.2 i te szerokie fronty będą używane tylko w adyssey dsx inne systemy ich nie obsłużą.

Myślałem nad tym ale nie mam aż tak szerokiego pokoju, żeby się w te fronty szerokie bawić.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mialem podpiete tak jak mowisz 9.1.4 ale to zupelnie bez sensu. Bo dalej masz 9.1.2 lub 7.1.4 zalezy jaki kodek wybierzesz wiec zrezygnowalem z tego. Opisywalem i testowalem to polaczenie w swoim watku.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli głównie kino to klipsch i onkyo:
a)7.2.4 set klipsch: dwa fronty, 2 kolumny boczne i 2 za plecami, 4 sufitowe oraz 2x subwoower 115 koszt 18000tyś
b)okablowanie 2tyś
C)elektronika:
-amplituner: ok10tyś onkyo 1100, jeśli będziesz wszystko chciał zasilić z końcówek można wtedy wziąć słabszy amplituner.
-końcówka mocy: Onkyo PA-MC5501 ok 9tyś
Na wzmacniacz może starczy lub zakup w późniejszym terminie.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Ototo. Bipo dobrze pisze- do kina potrzebna moc i dynamika, a proponowany przez niego sprzet da rade z pewnością zadowolić niejedne uszy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
C)elektronika:
-amplituner: ok10tyś onkyo 1100, jeśli będziesz wszystko chciał zasilić z końcówek można wtedy wziąć słabszy amplituner.
-końcówka mocy: Onkyo PA-MC5501 ok 9tyś
Na wzmacniacz może starczy lub zakup w późniejszym terminie.

Jaki slabszy amplituner, skoro onkyo nic tanszego nie ma w 7.1.4?

Kolejna sprawa czy onkyo wogole ma 7.2.4 a nie 7.1.4? Ma kalibracje dla dwoch subow niezaleznie?

Kolejna sprawa jezeli kolega bedzie kupowal na F Vat to niech ma na uwadze ze onkyo daje 3 MIESIACE gwarancji, a marantz/denon 3 lata.

Kalibracja onkyo tez podobno nie zachwyca.
Zreszta ogolnie jakos rz1100 w opiniach wypada blado w porownaniu do mlodszego brata onkyo rz800/810/820.

A co do Klipscha to zgoda, podobno sa nieziemskie do kina, ale stereo? Sam pewnie obowiazkowo bym je przetestowal. Gdyby nie zdrowy rozsadek pewnie juz bym je mial w salce na testach.
Ale to moze za rok. Bo w tym tygodniu chyba zaczne calkowicie nowy Projekt tym razem nieBudzetowego Kina.
 
Ostatnia edycja:
Do góry