Zestaw kina 9.1.4

rabit

Active member
Bez reklam
@Rabit, widzę, że w końcu udało Ci się skompletować wymarzony set, gratki ;)

Dzięki dobry człowieku. 😀 A no trochę tego przesluchalem i największym rozczarowaniem były Definitive Techn. A tak ładnie w pokoju by się prezentowały. 😀 Na szczęście, po paru miesiącach, nadal uważam Arie za najlepszy wybór. Piękne w Białym HG , skórą i szkłem. W nich Francuzi połączyli świetny wygląd i dźwięk. Pozdrawiam i życzę Ci szybkiego zakończenia budowy i spełnienia Twojego marzenia. Na pewno nie będzie to R700 :razz:
 

luki_luk

New member
W załączniku plan pomieszczenia.
W chwili obecnej nie rozrysowałem rozmieszczenia głośników.
Niemniej jednak układ kanapa + tv w tej wersji.
Po lewej stronie znajduje wejście do kuchni i innych pomieszczeń (tu planował bym suwaną kotarkę :) ) wysokość 200 szerokość 245.
Aktualnie "może" budżet nieco w górkę pójdzie max + 10000 Czyli 50 000.
Więc jak można , rozmawiajmy o takich dwóch wariantach.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    30,1 KB · Wyś: 24
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
luki,
salonik aż się prosi aby zainstalować w nim projektor i ekran :)
Jeśli budżet jest z gumy to idź w tym kierunku.
Raczej sugeruję zainstalować drzwi we wnęce, Nawet przesuwne, bo dźwięk będzie się niósł po całym domu i może przeszkadzać innym domownikom.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
luki,
salonik aż się prosi aby zainstalować w nim projektor i ekran :)
Jeśli budżet jest z gumy to idź w tym kierunku.
Raczej sugeruję zainstalować drzwi we wnęce, Nawet przesuwne, bo dźwięk będzie się niósł po całym domu i może przeszkadzać innym domownikom.
Lub choćby ciężką grubą kotarę - przy okazji akustyka pomieszczenia się poprawi.
No i ekran ze 110cali i masz dużo lepiej niż w kinie :)
...Budżet z gumy haha :))
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie, jest pole do popisu, nie zepsuj tego ;)
Możesz nawet informować na bieżąco jak przebiegają prace. My tu lubimy takie fotorelacje z poszczególnych etapów ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W załączniku plan pomieszczenia.
W chwili obecnej nie rozrysowałem rozmieszczenia głośników.
Niemniej jednak układ kanapa + tv w tej wersji.
Po lewej stronie znajduje wejście do kuchni i innych pomieszczeń (tu planował bym suwaną kotarkę :) ) wysokość 200 szerokość 245.
Aktualnie "może" budżet nieco w górkę pójdzie max + 10000 Czyli 50 000.
Więc jak można , rozmawiajmy o takich dwóch wariantach.
Z góry dziękuję za pomoc.


Coz.
Pomieszczenie troche malo ustawne dla 7.1.4

Fronty i central ok.
Boczne powiesisz przy samym wejsciu a i tak bedzie pod skosem do sluchacza a nie prostopadle.
Tylnie glosniki nie wiem gdzie ty umiescisz. Bo beda cholernie daleko a podejzewam ze te ponad 3m za kanapa bedziesz chcial jakos zagospodarowac.


Mysle ze wydawanie na glosniki 30 000 a 50 000 jest w tym momencie bez sensu bo strikte i tak bedziesz zmuszony na zakup w ciemno, ciezko bedzie gdzies odsluchac zestawu. Mysle ze wyzej wymieniane zestawy z Heco, Klipscha, Monitor Audio, Focal Aria to rozsadne zestawy.

Obowiazkowo pomyslalbym nad zakupem projektora i ekranu. Jest poterzna sciana i grzechem byloby tego nie wykorzystac.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A gdyby ściany nie dokładać to, suroundy na uchwytach jak u mnie np.
A kanap troche do przosdu, tak 2,5m max 3 od tv

Salieri a czemu sie uparłeś jak u ciebie że sub przy ścianie a nie frony?? Lepiej scene rozszerzyć i fronty dać szeroko
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
no nie wiem czemu :) może się kiedys zasugerowałem jakimś zdjęciem czy cos.
A u mnie tak jest bo ja lubie symetrię, a szafkę mam zbyt szeroką i gdybym suba przy szafce postawił toby kolumna do ściany się przykleiła.
tak źle i tak niedobrze
a u kolegi lucka to gdyby byl ekran to 2.5-3m od ekranu siedziec to nie za blisko?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Za blisko nie jest tylko te drzwi bola, a boleć mogą jeszcze bardziej, jak sobie nie zamontuje uszczelki, która je unieruchomi i wyeliminuje klekoczace drzenie. Inaczej subwoofer będzie nimi sponiewieral.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Przy tv odległość to mały pikuś, sam oglądam 75' z 2,8m i jest ok, przy ekranie projekcyjnym to wydaje mi się, że te 3m to minimum. Ja projektor z tego powodu sobie darowałem, bo musiałby się rozwijać przed szafką av, czyli miałbym do niego jakieś 2.3m, co na moje oko jest stanowczo za małym dystansem, a że za palcami mam stół i krzesła to kanapy do tyłu już bardziej nie odsunę. U kolegi za to warunki pod projekcję są bardzo obiecujące, a jeśli standy wchodzą w grę to może być i 7.1.4 :)
 

luki_luk

New member
Witajcie, troszkę nie zaglądałem tutaj , remonty itd...
ogólnie chyba zdecyduję się jak wielu z was pisało projektor + ampli+ głośniki.
Niemniej jednak przy takiej opcji bym musiał zejść budżetu głośników.
I tak co myślicie o projektorze UHZ65 Optoma .
 

micek81

New member
7.2.4 set klipsch: dwa fronty, 2 kolumny boczne i 2 za plecami, 4 sufitowe oraz 2x subwoower 115 koszt 18000tyś , był bym zainteresowany tym zestawem możesz mi wysłać linka do tego zestawu i jakie kable i jaki amplituner najlepiej , dzieki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba za dużo zer w tej cenie co podałeś ...
Napisz na PW dostaniesz ofertę dla niebieskich.
 

MarcinJakub

New member
Witam, mam problem z odtwarzaniem dźwięku jbl 9.1 przez tv. Dotychczas wszystko działało bez zarzutu. Wczoraj miałem podłączany internet i router. Od tej chwili nie mogę połączyć soundbar z tv. Wszystkie kable hdmi są dobrze podłączone. Pilot i soundbar włączają się bez problemu, nie ma jedynie dźwięku. Wszystkie ustawienia tv zrobione. Czy miał ktoś taki problem?
 
Do góry