Zestaw kina 9.1.4

Caparzo

New member
Bez reklam
Ototo. Bipo dobrze pisze- do kina potrzebna moc i dynamika, a proponowany przez niego sprzet da rade z pewnością zadowolić niejedne uszy.

Ty masz 3070 czy 2070?? Mając taki budżet poszedł bym w A3070, do tego dobrał kolumny ale niekoniecznie klipsza. Suba albo velodyne albo rela s5, frontów i centrala też nie do kompletu:bober: popatrzył bym na bowersy jakieś :p
Przy 7.1 dokładnie słychać boki więc sens 9.1 chyba mija sie z celem. 9 ma sens, jak na śrosku jest kanapa jedna nad drugą jak w kinie czyli gdzieś dla 6 osób.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak ma np. Krzysztofradio:
Amplituner 7010 (dane w stopce nie aktualne)
Na jakiej podstawie to stwierdzenie?
Aktualne, nadal SR7009, jak już będę zmieniał to na procek ;)
Później malo bylo mu mocy lub dla szpanu
Tu tez nie trafiłeś, ale wiem że żartowałeś. Końcówki wpadły mi w niespotykanie bardzo dobrej cenie, a dodatkowo lepiej robią swoją pracę niż SR ;)

Tak jak Lolo napisał, pytań jest wiele:
- może okazać się, ze z tych 35 m wyjdzie mniej do słuchania, choć tu też nie jest jednoznacznie, bo dźwięk lubi się rozchodzić po różnych zakamarkach.
- czy celujesz tylko w kino (takie odniosłem wrażenie) czy tez w stereo?
- Ja preferuję oddzielne klocki do wszystkiego. Wg mnie jest lepsza jakość niż z kombajnu typu amplituner, choć niektórym wystarcza stereo z ampli.
- u mnie równie ważna co kino, jeśli nie ważniejsza jest muzyka
- dlatego też wolałbym propozycję Lola czy Bipa, czyli słabszy ampli, kocówkę oraz wzmak stereo.

Kolumny Klipscha są bardzo efektywne, wiec nie potrzebują aż takiej mocy, by zagrać równie głośno co inne. Dali natomiast lubią prąd i słychać to było za każdym razem, gdy dokładałem kolejny element.

Dodatkowo przy każdej kwocie, tym bardziej przy takim budżecie tylko odsłuchy zweryfikują potrzeby. Często niejeden. Niektóre kolumny robią efekt WOW w sklepie, ale po kilku dniach męczą w domu. Inne odwrotnie - potrzebują czasu by je docenić.

Dali i Marantz, Klipsch i Onkyo to nie jedyni gracze na rynku ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Amplituner zawsze można podmienić na inna firmę nie musi być to Onkyo. Ponadto jeśli zasili większość kolumn z zew.końcówki to ampli ważne aby miał prę aut na wszystkie kolumny które planuje. Wiec nie ma sensu ładować się we flagowe modele a zaoszczędzone piniadze przeznaczyć na wzmak,cd czy tez oppo 203 lub na większy obraz.. :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dla mnie propozycja lola2 i Bipo są z tych najbardziej rozsądnych, ale... Koledze podoba się Marantz 8012 i Focal Aria 948. Może da się to jakoś połączyć, żeby wyszło coś sensownego?

Ja bym zrobił "prawie" 9.2.4.

Front Aria 948,
central CC900,
środek (6 na szkicu lolo2) DIPOL Aria SR900 który gra w przód i w tył (to jest to "prawie"),
i tył Aria 905.
Po rabatach 20kzł.

Do tego dwa Velodyne EQ-Max 12 (choć wydaje mi się, że jeden EQ-Max 15 do takiego metrażu by wystarczył) po rabacie 6-7 tysi.

Na koniec Marantz 8012, rabat - 10kzł, Chociaż tutaj, również mocno bym Cię namawiał, na 7011/12 i końcówka mocy ew. wzmacniacz, bo 948 potrzebują dużo prądu.

Za resztę coś do sufitu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Napisz krzysztofradio co polecasz na sufit w przypadu Marantza?
Jakiej firmy "w rozsądnej cenie okablowanie"?

Tu też nie jest postawione dobrze pytanie, ja mogę polecać coś co mi się podoba. U mnie na suficie grają 4x Dali Phantom Kompas 6M, a dwa kolejne czekają na lepsze czasy. Nie zastanawiałem się, preferuję spójne brzmienie, a te wydawały mi się odpowiednie do pozostałych elementów mojej układanki

To samo z okablowaniem. Rozumiem, ze chodzi o głośnikowe? Kabli, szczególnie w przypadku sufitu idą dziesiątki metrów, tez warto się nad tym zastanowić. Generalnie staram się omijać "marketowe" miedziaki za kilka zł/m, ale też nie ładowałbym się w kable do takich celów po 50 zł/m. Zastanów się czy na pewno potrzebujesz aż 9 kolumn na dole? Nie wystarczy 7.1.4? Jak chcesz je rozstawić i gdzie będzie się wtedy znajdował słuchacz? To dość istotne.

Nie wiem jak bardzo jesteś wrażliwy na kable (czy w ogóle) i to w dodatku do kolumn w kinie (pomijam fronty, lub ewentualnie central). Ja kiedy oglądam film, nie interesuje się wtedy niuansami jak zabrzmi mi głośnik sufitowy czy inny efektowy na danym kablu. Wciąga mnie akcja i tyle.

Co innego w muzyce - tu lubię się bawić. Na pełnowymiarowych frontach pod wzmakiem stereo słychać dużo drobiazgów.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na jakiej podstawie to stwierdzenie?
Aktualne, nadal SR7009, jak już będę zmieniał to na procek ;)

No moglbym sie zalozyc, ze gdzies sie chwaliles ze dla dtsx zrobiles podmianke na 7010. Chyba w temacie o okazjach...

Tu tez nie trafiłeś, ale wiem że żartowałeś. Końcówki wpadły mi w niespotykanie bardzo dobrej cenie, a dodatkowo lepiej robią swoją pracę niż SR ;)

To oczywiscie byl zart. Sam ide tym kierunkiem co ty i jak sie nadazyla okazja to pyknolem 7055 w super cenie.

Kazde rozwiazanie jest ciekawe, czy Bipa, czy Rabita sam bym sie zastanawial.

Jakbys robil set 7.1 lub 5.1.2 byloby latwiej, podobno krol jest tylko jeden :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No moglbym sie zalozyc, ze gdzies sie chwaliles ze dla dtsx zrobiles podmianke na 7010. Chyba w temacie o okazjach...
Pomyliłeś mnie z kimś na bank - zdarza się ;)
Kazde rozwiazanie jest ciekawe, czy Bipa, czy Rabita sam bym sie zastanawial.
W sumie wszyscy proponujemy to samo: ampli, wzmak, koncówka ;)
Jakbys robil set 7.1 lub 5.1.2 byloby latwiej, podobno krol jest tylko jeden
Nie kumam
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @luki_luk. Nie wiem, co masz na myśli pisząc: „Dodatkowo zależy mnie by w przyszłości zroćić aktualizację pod Auro3D”. Tzn?
Czy będziesz „montował” dwa, niezależne systemy, czy też chodzi Ci tylko o możliwość odtwarzania Auro? Bo, z tego co czytam, to raczej chcesz iść w Atmosa. A jeśli tak, to nie widzę sensu pchania się w Auro.
Ja mam Auro i konfigurację 10.1, ale tylko mogę odtwarzać Atmosa, bo to nie jego konfiguracja. Więc bezsensem byłoby tu mówić o KD Atmos - albo jedno, albo drugie. Ale jeśli na poważnie chcesz mieć Auro, to powinieneś iść drogą Kolegi @*Krzysiek* (dwie, niezależne konfiguracje) i zastosować spliter pomysłu @bomarek.
Poza tym. Zdajesz sobie sprawę, że jeśli Auro, to (na chwilę obecną) tylko Denon i Marantz, bo tylko Oni wspierają ten format (amplitunery). O reszcie, możesz zapomnieć.
 

luki_luk

New member
A więc tak, faktycznie macie rację co do 8012 - przeczytałem z wdzięcznością to co piszecie.
:bober::bober:
Co do preferencji to podział kino/muzyka(stereo) podzieliłbym na 65%/35%.
........
Jeśli chodzi o przyszłość to ekipa remontowa "będziesz Pan zadowolony" prawdopodobnie wpadnie do mnie za 2-3 tyg, więc do tego czasu muszę sobie wszystko rozrysować.
Chyba że im się coś śliźnie z terminami to wtedy :evil:
Jak zakończą zaczynam zakup,
.......
Sądzę że w chwili obecnej zdecydowałbym się na SR7012 (7.1.4) + jakiś wzmacniacz pod stereo? co proponujecie?
Co do głośników hmmm, to tu w chwili obecnej mam mętlik, Focal, Sonic, Dali, Magnat, KEF(chciałbym ale chyba budżetowo jakoś nie pogodzę), Heco, Monitor Audio wszystkie są bardzo OK....:confused::confused::confused:
.......
Co do pozostałego budżetu kable, listwa itd. to nie mam zamiaru wpakować "marketowe" podzespoły, niemniej jednak z rozsądkiem - 3000zł
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kino i stereo ciezko pogodzic teoretycznie to inne glosniki.

Pamietaj ze wzmacniacza nie musisz kupowac tej samej firmy co amplituner

Tutaj jedynie pomoga ci ze 2 - 3 wizyty w roznych salonach i odsluchanie kilku zestawow. Kolumn jest setki, wzmacniaczy drugie tyle.

A jezeli myslisz o amplitunerze marantz 7012 to poczytaj o roznicach pomiedzy 7012 a 7010. Cena polowa mniejsza bo starszy model a zobacz sobie co jeden i drugi oferuje bo moze warto bedzie te 3 - 4 tysiace roznicy przeznaczyc wlasnie na wzmacniacz lub koncowke mocy. Ot taki drobny pomysl.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi ci po głowie Kef R to nie bierz do kina ,będzie lekko matowo i bez pazura jadu . Monitor Audio jak najbardziej oK jeśli drożej chcesz to z popularnych B&W,Martin Logan ,Focal ,Paradigm .....
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@luki_luk, jeśli bierzesz pod uwagę SR7012, to w kontekście Auro, jest ono już na pokładzie. W przypadku SR7010, dopłata (ok 700 zł) i aktualizacja przez Net. Co chyba i tak jest bardziej opłacalne.
 

DrWredman

Active member
a ja znów wbiję kij w mrowisko :razz:

7010 do kina się nie nadaje. Do Auro owszem, bo płytki w Auro są głównie muzyczne.
Stereo również ładnie zagra. Jednak w kinie sporo mu brakuje soczystości dźwięków i dynamiki.
Może w 7012 coś poprawili.
Ale żebyś sam się o tym przekonał wypożycz różne ampliki i sam przetestuj. Jak już będziesz miał okablowanie i głośniki to nic tylko testować na własnym bałaganie.
Wypożycz kilka klocków różnych marek i sam wybierzesz to co najbardziej Ci pasuje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Aria 948 to potężne kolumny, mniejsze 936 czy 926 spokojnie dadzą radę.
A jak jesteśmy przy Francji, to zerknij na Cabase, seria MC jest bardzo dynamiczna i może sprawdzić się w kinie.

@werf, a ja robię to "nijakie"kino bez pazura ;)
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
a ja znów wbiję kij w mrowisko :razz:

7010 do kina się nie nadaje. Do Auro owszem, bo płytki w Auro są głównie muzyczne.
Stereo również ładnie zagra. Jednak w kinie sporo mu brakuje soczystości dźwięków i dynamiki.
Może w 7012 coś poprawili.
Ale żebyś sam się o tym przekonał wypożycz różne ampliki i sam przetestuj. Jak już będziesz miał okablowanie i głośniki to nic tylko testować na własnym bałaganie.
Wypożycz kilka klocków różnych marek i sam wybierzesz to co najbardziej Ci pasuje.

X2 - dla mnie w kinie ciepłe kluchy :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Tak jak koledzy wyżej napisali, dobrze jakbyś wrzucił szkic pomieszczenia z zaznaczonym miejscem odsłuchowym.

Jeśli chodzi o kable (nie licząc frontów) to wystarczą porządne OFC 2,5mm jak Cordial itp.

Budżet całkiem fajny, a jak zagadasz do naszego branżowego kolegi Blackninja to na pewno zmieści się w nim więcej niż zakładałeś ;)

Ps. Przy planowanej ilości kolumn kup może ampli używkę na początek, bo znając życie to prędzej czy później pójdziesz w końcówki.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Aria 948 to potężne kolumny, mniejsze 936 czy 926 spokojnie dadzą radę.
A jak jesteśmy przy Francji, to zerknij na Cabase, seria MC jest bardzo dynamiczna i może sprawdzić się w kinie.

@werf, a ja robię to "nijakie"kino bez pazura ;)

Heniu witaj 100 lat. Myślałem już że murator forum:grin: wessało cie na stałe a ty tu : )

Ps Kef przyznasz chyba że racji troszku mam : )
 

rabit

Active member
Bez reklam
Też tak uważam, jak Kolega Werf. Dla mnie również jakieś takie matowe te Kefy. Grają szczegółowo, ale bez życia. Rozumiem, że jest to pewnie audiofilskie i idealnie "narysowane dźwiękowo", ale jednak to nie mój gust. I cieszmy się z tego, że mamy taki wielki wybór w sprzętach, że każdy może wybrać coś dla siebie. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Heniu witaj 100 lat. Myślałem już że murator forum:grin: wessało cie na stałe a ty tu : )
Witaj,
Jakoś szczęściem mnie forum Muratora ominęło, ale czasu brak.
Tutaj sporadycznie zaglądam, ale kilku "szpiegów" na bieżąco mnie informuje co się tutaj dzieje ;)

Wracając do tematu eRek, być może niektórym ich detaliczność może przeszkadzać, ale dla mnie wciąż są to najlepsze kolumny jakich słuchałem w budżecie do 10 kzł, a czy kino będzie bez pazura, dla mnie dynamiki im nie brakuje, a rozdzielczość pewnie będzie atutem.

Arie czy wspominane przeze mnie Cabbase są bardziej efekciarskie więc jeśli ktoś szuka takiego brzmienia to może być to też dobry kierunek ;)

@Rabit, widzę, że w końcu udało Ci się skompletować wymarzony set, gratki ;)
 
Do góry