Kino domowe z głośnikami naściennymi do sypialni

maciego

New member
Dzień dobry,
szykuję się do zakupu KD 5.1 do przyszłej sypialni. Dodaje rzut może będzie prościej wyjaśnić. Na ścianie nad łóżkiem zamontuję rzutnik (najprawdopodobniej Benq W1070) i teraz pozostaje kwestia audio. Kolumny muszę zamontować na śćianie (żeby nie blokować przejścia). Przednie po bokach przyszłego ekranu (odległość pomiędzy do 2.2m), pod ekranem głośnik centralny oraz oraz tylne
w narożnikach zabudowy meblowej (odległość do 3m). Mojej żonie podobają się białe Wharfedale MOVIESTAR DX-1SE 5.1 i to praktycznie tyle z wyboru (chyba, że słabo grają to może ją przekonam do innych, no i są 4 Ohm).
Na forum wyczytałem, że polecanymi amplitunerami (z autokalibracją!) są HK AVR-161S oraz ONKYO TX-NR656.
Budżet planowałem do 3k, ale widzę, że się może nie udać. 90% kino, 5% muzyka (mam stereo pod to w salonie) oraz 5% konsola jak dokupie drugą w przyszłości.

Będę wdzięczny za jakieś nakierowanie/podpowiedzi.

sypialnia.png
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiesz oczywiście, że rzutnik nad głową zawsze słuchać jak głośno pracuje a na filmie np. cisza ...
Wg mnie do sypialni wystarczy Ci Soundbar z doczepianymi głośnikami bezprzewodowymi :
JBL Bar 5,1
Fidelio B5
Fidelio E5

Kasy 3 tyś na zestaw nie wystarczy.
Pomyślcie więc o telewizorze 65" .
Z uwagi na cichsze działanie, łączny koszt, cienki ekran - może to być lepszym rozwiązaniem.
Chyba, że kochacie się w obrazie z projektora.
 

maciego

New member
Rzutnik jest już przesądzony. Będzie nad głową, ale w szafce (możę trochę to ograniczy hałas). Budżet może ulec zmianie, jeśli nie ma wyjścia.
 
Do góry