Wybór subwoofera do kina domowego

strashak

New member
Jak w tytule. Proszę Was o pomoc w doborze skrzynki do zestawu denon avr1713 i głośniki taga harmony tav 606. Pokój 25 m2. Budżet raczej nie ma limitu jeśli ktoś mnie przekona że to jest warte takich pieniędzy.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Relacje T5 jest typem do muzyki , ale jak Tobie wystarczy , to brawo :)
Kolega szuka sub do kina domowego , a tam ma być moc i ciśnienie . Zresztą sam wybierze . A , jak wybierze tak będzie miał.
 

strashak

New member
Ok. Jeszcze tylko poproszę jakąś alternatywę tak do 1000-1500. Ostatnie pytanie. Jak kupno subwoofera wpłynie na jakość dla ucha podczas oglądania filmów etc. Na dzień dzisiejszy kino włączam tylko właśnie do filmów muzyki meczów. Natomiast podczas no oglądania wiadomości kino jest wyłączone.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ok. Jeszcze tylko poproszę jakąś alternatywę tak do 1000-1500. Ostatnie pytanie. Jak kupno subwoofera wpłynie na jakość dla ucha podczas oglądania filmów etc. Na dzień dzisiejszy kino włączam tylko właśnie do filmów muzyki meczów. Natomiast podczas no oglądania wiadomości kino jest wyłączone.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Bardzo mocno wplynie
Sub to po centralnym najwazniejszy glosnik. Nie bez powodu do soundbarow dodaja suby. Sub nadaje tla do dzwieku.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
A czy taka krowa nie będzie za duża
W dobrych pieniądzach jest R112
R-112sw To bardzo dobry kinowy sub, ja co prawda zmieniłem go, ale na R-115sw :shock: który jest jeszcze lepszy ale w domu jednorodzinnym, do bloków mieszkalnych nie polecam bo się wszystkie szczury z piwnic wyniosą:evil:
Jakby co to to mam jeszcze te 112 na sprzedaż :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ostatnio gdzieś wyczytałem, że Klipsch wykupił Jamo i suby są bardzo podobne dźwiękowo. Ktoś porównywał 112-tki obu firm? Wydaje mi się że głośniki podobne (wiadomo że Klipsch musi być w kolorze miedzi), bas reflex podłużny, tylko w Jamo z tyłu. I popatrzcie na tylną ściankę tych konstrukcji. Pewnie nawet wzmacniacz będzie taki sam. Hmm?
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Klipsch posiada markę Jamo od 2005 roku, słuchałem w salonie R112sw w porównaniu z Jamo chyba j112 i ten mimo iż miał ładne zejście to był wyraźnie słabszy od Klipscha.
Ale być może po kalibracji w pomieszczeniu docelowym zagrałby lepiej, to tylko można sprawdzić organoleptycznie u siebie w domu.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ciekawe czemu? Niby takie same wzmacniacze 300/600W, takie samo pasmo przenoszenia 24-125Hz. Może był inaczej ustawiony? A może po prostu inaczej grają? Najważniejsza konkluzja pod którą się zawsze podpiszę, to posłuchać na własne uszy. A najlepiej u siebie.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
- być może chodzi o konstrukcję skrzyni i bass reflex.
Tylna obudowa wzmacniacza wygląda identycznie ale co wewnątrz to już nie wiem.
 

strashak

New member
Panowie namieszaliscie mi w głowie a mieliście pomoc;) . Szczerze chyba nie widzi mi się wydawanie na sybwoofer 2tys. Znajdźcie mi coś tanszego;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
no many - no fun :)
a poważnie to sub jest bardzo ważnym elementem kina domowego i jego moc oraz parametry mają wielkie znaczenie.
I oczywiscie są supersuby za wiele tysięcy i jesli ktos chce tyle przeznaczyc to niech kupuje i ma tzw. wypas.
Z drugiej strony tez zbytnia oszczednosc nie da efektu, słaby sub niestety nie da dobrych wrażeń subsonicznych.
Takze pozostaje "złoty środek" czyli to co tu zaproponowano, sub za ok.2kzł to juz da fajny efekt, przeszedłem kilka subów poczynając na Kodzie sw850 a na R-115sw koncząc. (na razie :))
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Gadaj z salierim o 112. Ja ją mam i na twój metraż więcej nie trzeba. I tak będzie ustawiony na połowe mocy ;) i będzie grał lux.
 

strashak

New member
Jak ja to mam żonie wytłumaczyć. Po zakupie będzie efekt Wow? Inaczej będzie rozwód jak wywala na klocka 2 tysie;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry