Wybór subwoofera do kina domowego

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak ja to mam żonie wytłumaczyć. Po zakupie będzie efekt Wow? Inaczej będzie rozwód jak wywala na klocka 2 tysie;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Niestety dobry sub kosztuje i te 2000zl zalecam wydac.
Jakies tam jamo i inne wynalazki za 1000zl to nie to samosam.

Ja jak kupilem swojego suba to zonie dalem bon do apartu za tysiaka :) Plus kupilem szafe, za ktora stekala juz rok czasu hehe

Jakos trzeba isc w zyciu na kompromisy heheh....
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jak ja to mam żonie wytłumaczyć. Po zakupie będzie efekt Wow? Inaczej będzie rozwód jak wywala na klocka 2 tysie;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Będzie bardziej niż WOW , i oby Twoja żona nie była jak moja i non stop basu jej jest a dużo :sad:

raz jak się w...em to odłączyłem suba , postawiłem go na środku pokoju , żeby nie marudziła że basu za dużo , w ampli włączyłem Dynamic Equalizer i nadal basu była potęga ( niskiego przede wszystkim ) , no i znowu przez kilka dni był "foch' :shock:

babie nie dogodzisz i tyle , kupuj śmiał , puszczaj na tyle ile ci pozwolą warunki , jak będzie za głośno to jej powiedz "a widzisz ..... "
 

strashak

New member
Dobra to brać jbl 250p czy dopłacać i wziąć klipscha. Będę czuł różnicę?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

GleNinja

New member
ja słuchałem Klipscha R12-SW - i jak dla mnie bas wystarczy spokojnie do 20m pokoju - schodzi nisko i powinno spełnić oczekiwania
no chyba, że jesteś maniakiem basu - to fakt dopłać i bądź zadowolony :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No i Klipscha 112 podłączony panowie przed kalibracją ustawiłem poziom gain na środku tak jest ok? jest jeszcze funkcja PHASE 0/180 ktoś***coś z czym to się***je?
Jakieś inne wskazówki do prawidłowego ustawienia?
 

Rafal7

Banned
Gain to nic innego jak zwiększenie czułości wejścia
Phase to faza, daj na 0, działa to tab jak bym zmienił plus z minusem przy głośniku.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Powiem wam że testuje, testuje i 120 Hz ma subie wydaję mi się za dużo odcięcie 80hz przy 120Hz sub za dużo gra, muszę jeszcze posiedzieć nad tym.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Przecież jest dobrze .. sub jest ustawiony na maxa czyli 160hz a w amlitunerze ma skręconego go na 80Hz.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Napisałem dobrze piłeś coś?
"Tak ja mówię o ustawieniu w ampli"
"w amlitunerze ma skręconego go na 80Hz"

"suba dałem na max."
"sub jest ustawiony na maxa czyli 160hz"
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Więc daj gain na godzine 10
Ile kalibracja ci zabiera db?

Jak 160 jak 120 to max i górny zakres ?? A lfe to nie wartość 160. Pozatym w ampli nic nie zmieniaj
 
Ostatnia edycja:
Do góry