Zestaw 5.1 + amplituner w cenie 8 - 12 tysięcy

jbela

New member
Witam wszystkich,

Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu kina domowego do pomieszczenia o wymiarach 4 metry na 5 metrów. Pomieszczenie jest wysokie, w najwyższym punkcie 5 metrów, a w najniższym 3 metry. Telewizor (55 cali) będzie umieszczony na krótszej ścianie.

Mam kilka ograniczeń:
- głośniki z przodu (prawy i lewy) muszą być niewielkie i najlepiej żeby wisiały na ścianie zaraz obok telewizora
- głośnik centralny może leżeć pod telewizorem lub wisieć na ścianie
- głośniki z tyłu nie mogą wisieć na ścianie, najlepiej jak będą stały na stojakach i zajmowały niewiele miejsca

Moje wymagania co do zestawu:
- głównie będą używane do filmów i czasem do muzyki
- amplituner powinien pozwalać na podłączenie dwóch zestawów głośników i odtwarzanie dwóch ścieżek równocześnie w dwóch pomieszczeniach, fajnie gdyby drugi zestaw głośników dało się podłączyć bezprzewodowo
- amplituner powinien pozwalać na stream'owanie muzyki z laptopa i telefonu
- amplituner mógłby wspierać Dolby Atmos, może w przyszłości dołożyłbym 2 głośniki na suficie (jeśli ma to sens?)

Wybrałem kilka propozycji zestawów 5.1:
- KEF T205 lub KEF T305 (nie wiem czy warto dopłacać do wyższego modelu)
- Definitive Technology ProCinema 1000 lub ProCinema 800 (podobnie jak wyżej, nie wiem czy warto dopłacić do wyższego modelu)
- FOCAL DOME FLAX 5.1 (SUB AIR)
- BOSE Acoustimass 10 series V
- FOCAL DOME 5.1 (SUB AIR)
- Canton MOVIE 2005.2

Nie słyszałem niestety jak grają powyższe głośniki dlatego ciężko mi jest je porównać.
Nie jestem audiofilem i zadowoli mnie czysty dźwięk, brak szumów, dobre efekty w filmach i głośno grający zestaw.

Jeśli chodzi o amplituner to nie mam niestety żadnego kandydata.

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu głośników z amplitunerem.
 

Kamil_89

Member
Przy takim budżecie można już dobrać sporo zestawów :) Biorąc pod uwagę rabaty to zbudujesz dobry system 7.1 lub 5.1.2, pytanie czy chcesz i czy masz na to miejsce.

Z podanych przez Ciebie kolumn to są małe satelity, zmieszczą Ci się większe monitory lub mniejsze podłogówki? Będzie lepiej.

Co do ampli to większość nowych ma możliwość strumieniowania z laptopa lub komórki, ma Atmosa, musisz patrzeć aby miał Zone 2. Z tych bardziej popularnych to Onkyo RZ8xx, Denon od serii x3xxx, Marantz SR601x, jest też Yamaha, Pioneer. Przy takim budżecie dobrze jest podjechać i odsłuchać kilka zestawów.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak wyżej. Możesz tez pobudować zestawy oparte o monitory z dorosłych serii, tylko kwestia budżetu i umiejscowienia.
 

jbela

New member
Dzięki za odpowiedź.

Na 7.1 może być ciężko z miejscem. Nawet z 5.1.2 już mogę mieć problem. Na ziemi na pewno nie znajdę miejsce, ewentualnie na monitory, ale o tym za chwilę :). Tak jak pisałem pomieszczenie jest wysokie, zastanawiam się czy umieszczenie głośników z tyłu na ścianie na wysokości około 3 metrów będzie ok? Głośniki z tyłu mógłbym umieścić w odległości ~4 metrów od kanapy, głośniki z przodu będą w odległości 1-2 metry od kanapy/fotela. Pytanie czy taki układ jest ok?

Jeśli chodzi o same monitory, to na ścianie nie chciałbym montować niczego wielkiego. Musi to wyglądać w miarę estetycznie.

Rozważam też zakup monitorów podłogowych, ale wtedy muszę zrezygnować z subwoofera i monitory muszę zajmować niewiele powierzchni.

Znalazłem coś takiego Definitive Technology BP9040. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca i mają wbudowane subwoofery. Dodatkowo pozwalają na łatwą rozbudowę systemu do 5.1.2. Jedyny minus to cena, ~10 tysięcy zł za parę. Oznacza to, że z moim budżetem 12k mógłbym sobie pozwolić tylko na monitory i amplituner. Pytanie czy to jest lepszy wybór niż jeden z zestawów, które wymieniłem powyżej? A może są jakieś inne dobre monitory, które nie potrzebują dodatkowego subwoofera?

W załączniku układ pomieszczenia i na czerwono zaznaczyłem możliwe ustawienie głośników. Głośniki z tyłu będą wisiały na ścianie. Głośniki z przodu mogą stać na ziemi (wtedy bez subwoofera) lub wisieć zaraz obok TV (wtedy subwoofer może stać z lewej strony TV w rogu pokoju). Głośnik centralny nad lub pod TV. Mogę jeszcze na ścianie umieścić głośniki z prawej i lewej, ale nie wiem czy to będzie dobrze wyglądało i co ważniejsze grało :)

Możecie polecić jakieś miejsce do odsłuchu w okolicach trójmiasta?
 

Attachments

  • Screen Shot 2017-11-06 at 19.18.48.jpg
    Screen Shot 2017-11-06 at 19.18.48.jpg
    13,2 KB · Wyś: 77
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Różnica pomiędzy poszczególnymi głośnikami surround nie powinna przekraczać 60cm.

Fajne i tanie Monitor Audio Silver 100.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
JBL Arena 120 x 4
JBL Arena 125c x 1
JBL Arena 100p x 1

mocniejszy ale już nie tak płasko/ścienny:

JBL Studio 230
JBL Studio 220
JBL Studio 225c
JBL Studio 250p
 
Do góry