Soundbar około 3tys.

murzynsp

New member
Planuję zakup jakiegoś sprzętu do wzmocnienia audio z telewizora ale z możliwością odtwarzania też muzyki przez bluetooth i jeśli to możliwe też strumieniowania muzyki. Z racji na to że nie mam możliwości ustawienia kolumn odpadł mi temat amplitunera i teraz koncentruję się tylko na soundbarach. Mam budżet około 3-3,5tys i chciałbym aby soundbar miał możliwość symulowania dźwięku przestrzennego. Salon ma około 30m2 a ja nie jestem audiofilem. Dopuszczam możliwość zakupu jakiejś używanej listwy ale nie ukrywam że pierwszeństwo będą miały sprzęty nowe. Znalazłem listwy Focal Dimension oraz Denon Heos w tym przedziale cenowym ale chciałbym też dowiedzieć się od kolegów o ewentualnie innych (lepszych) listwach. Na zakup mam około 1 miesiąc. Dziękuję z góry za podpowiedzi.
 

Kris022

New member
Planuję zakup jakiegoś sprzętu do wzmocnienia audio z telewizora ale z możliwością odtwarzania też muzyki przez bluetooth i jeśli to możliwe też strumieniowania muzyki. Z racji na to że nie mam możliwości ustawienia kolumn odpadł mi temat amplitunera i teraz koncentruję się tylko na soundbarach. Mam budżet około 3-3,5tys i chciałbym aby soundbar miał możliwość symulowania dźwięku przestrzennego. Salon ma około 30m2 a ja nie jestem audiofilem. Dopuszczam możliwość zakupu jakiejś używanej listwy ale nie ukrywam że pierwszeństwo będą miały sprzęty nowe. Znalazłem listwy Focal Dimension oraz Denon Heos w tym przedziale cenowym ale chciałbym też dowiedzieć się od kolegów o ewentualnie innych (lepszych) listwach. Na zakup mam około 1 miesiąc. Dziękuję z góry za podpowiedzi.


Mam belkę Focala z subem i powiem szczerze, że gra to bardzo fajnie.
Korzystam z tego zestawu dość często bo albo filmy są grane albo muzyka.
Sama belka gra bardzo fajnie a w połączeniu z subem, który cudownie podkreśla dolne partie. To na prawdę można poczuć się jak w kinie. Swoją drogą mam suba odkręconego na około 15% a i tak jest moc. Ogólnie belka daje radę muzycznie i miło się tego słucha. W filmach to już w o gole jest super.

Wcześniej miałem fidelio e5 i to był ok sprzęt w swojej klasie na plus efekt przestrzenny. Jednak rozstawiane z tyłu satelity lepiej sobie radziły niż belka.Na minus - MOC - do Focala nawet nie ma startu. Tutaj na serio jest dużo dużo lepiej.


Na plus dola Focala można zaliczyć cenę, swoją drogą zestaw Focal Dimension + Sub Air + Universal Wireless Receiver jeden ze sklepów Warszawie chciał mi sprzedać za 3800zł, wiec warto popisać o jakieś zniżki
 

murzynsp

New member
Dzięki za podpowiedzi. Dopiero teraz mam zamęt w głowie. Coś czuje, że mój limit cenowy jak zwykle zostanie przekroczony. Kris022 możesz mi na priva wysłać jakieś namiary na ten sklep w Wawie? Popytam może coś jeszcze uda się urwać z ceny.
 

ileven

New member
Panowie,
Potrzebuje kupić soundbar do Xbox i filmów z wsparciem 4 k HDR plus estetyczny wygląd . Maxymalnie mogę dać 4tysi po przeczytaniu postów myśle o
Bose soundtouch 300 bądź yamaha YSP 2700 z naciskiem na Bose jednakże pytanie mam następujące który z tych soudbaarow wyszedł pierwszy na rynek i jak ktoś ma ten sprzęt jak się sprawuje z xboxem bądź playstation w grach 4K ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
akurat z soundbarami mam mało do czynienia i cenię sobie firmę Bose , to jednak dać za samą "belkę" prawie 4tyś. to wg mnie bardzo dużo , choć wiem , że i z samej Belki Bose zabrzmi niezły bas to jednak Yamaha ma suba w komplecie

raz słyszałem w akcji JBL SB 450 , pięknie grał jak dla mnie i basu miał niesamowitą ilość

pomyśl też na JBL Bar 5.1 , sporo tańszy ma masz też dodatkowe 2 tylne głośniki
 

ileven

New member
Dzięki mors za jakieś info kurde problem taki ze nie mam miejsca na więcej potrzebuje jedna solidna listwę najlepiej bez suba .. tak naprawdę mógłbym dołożyć nawet do MUSICCAST YSP-5600 jakby to miało sens i naprawdę wrażenie ,jakość , ze siadasz i kopara spada na podłogę jak włączysz film czy grę ...
 

radish

New member
Sprawdź sonos playbar. Bez suba moim zdaniem gra lepiej niż bose. Oczywiście trzeba pamiętać, że ma tylko jedno wejście optyczne + ethernet.

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobry soundbar to jak dobre kino i warty jest tak samo kasy.
Masz z dobrych :
Paradigm PW
Sonos Playbar
Fidelio B8
JBL Bar 5,1
Fidelio B5
KEF V720
Fidelio E5
 

murzynsp

New member
A jak w tym gronie wypada Yamaha YSP2700? Jak czytam opinie w necie to praktycznie same pozytywne a dzięki ilości złącz można połączyć praktycznie ze wszystkimi sprzętami a zostaje jeszcze Musicast.
 

cacusrc

New member
Też się przed podobnym dylematem... który wybrać...
Mocno mnie kusi to rozwiązanie:
Teufel -> Cinebase z 3D
Niestety u nas bardzo mało opinii o producencie i zero o tym soundbarze... :(

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

radish

New member
ja bym Ci proponował odsłuchać yamahe, sonosa, bose a jeżeli posiadasz większe środki to także sony st5000. bose i sonos (wraz z subem) brzmią bardzo dobrze. yamaha moim zdaniem nie posiada takiej głębi w filmach.
 

murzynsp

New member
Mystaloba Jeśli możesz to podeślij mi na priva namiary na miejsce gdziem kupiłeś tą yamahę w tej cenie. No i napisz jak wrażenia co do tej Yamahy bo na razie to chyba mój faworyt.
 
Do góry