Soundbar około 3tys.

mystaloba

New member
A więc sprzęt doszedł z UK i... mógłbym się rozpływać o nim bo gra rewelacyjnie. Na początku belka sama się skalibrowała [WOW] i włączyłem na X360 Far Cry 4. Tam odpaliłem misję na lotnisku w Kyracie i rzuciłem przynętę na zwierzaka... po chwili z tyłu prawej strony pokoju słyszę kroki i pisk miodożerka [niesamowite!], śpiewy ptaków rozbrzmiewają po całym pokoju. Basik nie dudni jest wyważony. Dla mnie rewelacja.
 

mkris

New member
Witam!

Pisze do Was po raz kolejny o pomoc wyboru soudbara.

Mialem JBL SB450 ale oddalem bo mial za potezny bass nie do opanowania
pozniej YAS 306 ladnie gral ale mialem problemy z online radiem (a duzo go sluchalem)

teraz sie zastanawiam nad Bose 300 (bez suba) albo philips B8 ? sonos odpada bo wedlug mnie bez suba gra daremnie...

a moze inne propozycje?

dziekuje za pomoc.

pozdrawiam
 

ileven

New member
Ok finalnie został mi wybór pomiędzy philipsem b8 i yamaha 2700 , nie mogę tylko zrozumieć supportu dla 4K ; może ktoś proszę mi wyjaśnić czy te sprzęty są identyczne odnosnie funkcjonalności 4k i HDR? Filmy / transmisje 4 k i gry z xboxa x .
Dodatkowo czy brak dolby atmos w yamaha będzie odczuwalne w jakiś sposób ? Sorry za może śmieszne pytania ale po przeczytaniu tylu opini i recenzji już się gubię i potrzebuje prostego wytłumaczenia a
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dolby Atmos otacza Cię ze wszystkich stron.
Ci co kupili piszą, że wyrywa kapcie.
Jak będziesz niebieski - Fidelio B8 masz za 4199 zł z dostawą
 

Cramer87

New member
Witam,

Dołączę się do tematu. Poszukuje soundbara do 3 tys, najlepiej zeby mial funkcje uczenia pilota od TV (Samsung UE50H6400). Uzywany sprzet bedzie w wiekszosci do sluchania muzyki ale tez i ogladania zwyklego tv + filmy. Obecnie mam JBL SB400 wszystko jest ok lecz, jednak brakuje mu troche poweru ;-). Salon ok 28m2.
Prosze o odpowiedz czy SB450 lub nowy JLR Bar 3.1 lub 5.1 bedzie gral glosniej zachowujac czystosc dzwieku ? Czy moze macie jakieś lepsze propozycje ?

Pozdrawiam
 

Tiber

New member
Mam podobny problem jak kolega wyzej. Szukam SB ktory da sobie rade w duzym pomieszczeniu - u mnie calosc to ok 50m2. Dodatkowo mam ograniczone miejsce na scianie pod TV, a chcialem jednak aby belka wisiala, a nie lezala na szafce - determinujaca jest odleglosc miedzy tv, a szafka pod nim w pionie. Muzyka i filmy, z tym ze nie jaraja mnie wszystkie super efekty przestrzenne. Swego czasu mialem fidelio e5 i moze 2 razy rozstawilem kolumienki od surrounda. System ma poprostu grac czysto i dac rade w duzym pomieszczeniu. Przerobilem nastepujace opcje:
JBL450 - odpadl po odsluchu
JBL 5.1 - belka gra super ale sub wszystko psuje. Nie mialem za duzo czasu aby bawic sie z ustawieniami wiec moze byl jakos podkrecony.
Focal + air - mam go dostepnego w super cenie i gra chyba najlepiej ale jest odrobine za szeroki na sciane , no i brak wifi moze byc upierdliwy. Puszczam przewaznie muze z telefonu wiec przez bt to chyba kupa i problem przy kazdym polaczeniu przychodzacym. Czy on ma airplay?
Fidelio B5 - piekny, druga opcja odlsluchowa po focalu i juz mialem go brac, kiedy okazalo sie, ze montaz do sciany jest szersza czescia wiec zajmuje tyle miejsca co focal wiec tez jest troche kicha.
Fidelio b8 - nie moge tego nigdzie znalezc. Z parametrow wyglada ze powinien zagrac nawet lepiej niz b5, chyba ze czesc mocy idzie na atmosa w sufit itp. Troche nie usmiecha mi sie doplacanie za efekty, z ktorych raczej nie skorzystam.
Czy jest jeszcze jakas mocna belka za ktora warto pobiegac?
 

Cramer87

New member
Siema Tiber,

Mam kilka pytan.
Co ci nie pasowalo w SB 450? Sluchales moze SB400 zebys mogl je porównać (mi obecnie brakuje troche powera przy full Volume, a słucham głownie muzyki z YouTube, niestety nie mam przygotowanej instalacji pod kino domowe)?
BAR 5.1 - plusy minusy do SB450 mozesz wymienic.
Zastanawiam sie jeszcze nad BAR 3.1 ale rowniez nie wiem jak sprawuje sie do SB450.
Ogolnie potrzebuje belke do 3 tys.

Moze blackninja moze pomoc rowniez w wyborze?

Pozdro
 

Tiber

New member
Nie sluchalem ich razem wiec porownanie nie jest miarodajne. 450 odrzucil mnie odrazu zabawkowym designem. Sparowalem sie z nim telefonem ale lacznosc co jakis czas zrywalo, a na koniec zawiesil odtwarzanie i musialem go restartowac. Sluchalem go na hali MM i wypadl jakos mega plytko. W tych samych warunkach b5 zagral naprawde duzo lepiej. Napewno dostaniesz go w kwocie 3k wiec jesli masz okazje koniecznie odsluchaj philipsa. Bar 5.1 jak juz pisalem, belka wydawalo mi sie ze gra super i ze jest duzy zapas mocy, natomist sub totalnie zalal wszystko basem. Sprzedawca cos mowil ze tzreba skrecic ustawienia itp ale nic w tym kierunku nie zrobil. Jesli chodzi o te 3 sprzety to jak dla mnie b5>bar5.1>450.
 

Cramer87

New member
Czy B5 nie bedzie brakowalo mocy w stosunku do BAR 5.1 ? Patrzac na specyfikacje to gorzej wypada?gra Co bedzie lepiej gralo jesli chodzi o muzykę?
Jake sa roznice oprocz glosnikow surround miedzy BAR 3.1 a 5.1, bo cena okolo 1000 zl wiecej ?

Byc moze na odsluchu BAR 5.1 mial prawie na full pokretla od suba. Ja w swoim SB400 mam ustawione na mniej niz poł i takie ustawienie jest dla mnie w miare ok.
 

Tiber

New member
Dla mnie b5 i bar 5.1 zagraly bardzo podobnie jesli chodzi o belke. Musialbym posluchac obu w jednym miejscu aby dostrzec ewentualne roznice z tym ze w b5 nie mialem do czego sie przyczepic, a w bar byl problem z subem. Dodatkowo b5 jak dla mnie wygladaja o niebo lepiej ale to juz kwestia gustu. Jak pisalem b5 sluchalem na chali sklepowej i zdecydowanie nie wygladaly jakby mialo im zabraknac pary.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL Bar 5,1 był prezentowany na Audio SHow i ... urywa....
Zagra lepiej niż Fidelio B5 i jest tańszy o 500 zł
Fidelio B5 gra bardzo dobrze - ale Bar 5,1 lepiej.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę .
 

Cramer87

New member
Dzięki za odpowiedź. U mnie niestety jest pewniej problem z szerokością ściany. Mianowicie ma 140 cm zaś Bar 5.1 razem z surroudami 148 cm więc trochę lipa jeśli te małe głośniki będą odłączane sporadycznie do filmów.
Porównując Bar 3.1 do Bar 5.1 różni się tylko właśnie sorroundami bo sub jest taki sam i ilość głośników i rozmiary w belce dokładnie te same.
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy warto dopłacać 1000 żeby mieć BAR 5.1?

Co myślicie o Bar 3.1 vs Sb450 ?
 

Cramer87

New member
Ok to daj znać co i jak.

Niestety zmierzyłem wnękę i ma 140 cm więc Bar 5.1 nie wejdzie :(.

Więc chyba pozostaje między Bar 3.1 a SB450. Co wybrać i dlaczego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gra... rewelacyjnie.
Też sprawdziłem u siebie.
Na dole w mieszkaniu myśleli, że trzęsienie ziemi.
Zaloguj się w klubie HDTV.
Cena dla niebieskich - super !
 

Medions

New member
Zdecydowanie zgadzam się z @kiki, miałem na odsłuch w domu bar 3.1, ale ostatecznie wybór padł na bar 5.1 - strzał w 10.
W porównaniu nowej serii JBL'a dla laika niby to samo, ale jakość dźwięku zdecydowanie lepsza niż w 3.1.
 

Tiber

New member
Po kilku dniach odsluchu bar 5.1 jestem zadowolony z dzwieku. Spokojnie wypelnia duze pomieszczenie. Ciagle nie potrafie dogadac sie z glosnikiem basowym. O ile w filmach nadmiar basu mi nie przeszkadza to w muzyce narazie nie znalazlem odpowiedniego poziomu. Albo jest go za duzo albo wogole. Dodatkowo, nie wiem czy to wada czy poprostu "ten sprzet tak ma". Lewy glosniczek efektowy nie przylega idealnie do belki - jakby magnesy ktore go trzymaja byly zbyt slabe.
 
Do góry