Budżet 1500zl - cel jak najlepszy dźwięk.

florus1990

New member
Witam !

Mam ograniczony budżet wynoszący 1500zl.

Możliwości są trzy:
1. Saundbar
2. Kino domowe zestaw gotowy
3. Składać coś samemu.

Zestaw ma służyć do oglądania filmów w dobrej jakości .
Na to jestem nastawiony. Oczywiście oglądam normalna telewizje jednak chce większych wrażeń podczas oglądania filmów.

Mam dosyć skomplikowany układ pokoju, który ogranicza wybór kolumn. Powinny być wąskie. Przestrzeni między komodami a RTV jest po 20 cm.

Również głośniki z tylu będą w różnym położeniu. Będą w rożnej odległości za głowa 1,7m oraz 2,7m ustawione na parapecie (ściana z oknem ma półokrągły kształt)


Mój salon 28m^
Siedzę blisko TV 2m-2.5m
Zestaw 5.1 (odpada przy propozycji 1)

Proszę o poradę.
Co w moim budżecie będzie najlepszym rozwiązaniem ?
Czy może ktoś już przerabiał podobny budżet i ma rozwiązanie ?
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Za 1500 nic nie złożysz samemu... Pozostaje opcja plastik...idź do mm i coś sobie wybierz...chyba że używane kolumny i amplituner....czego nie jestem zwolennikiem...pozdr
 
Ostatnia edycja:

florus1990

New member
Z saundbarem miałem dotycznienia. Był to model samsunga HW-K550 grał tragicznie. Testowałem go kilka dni i oddałem ponieważ miał uszkodzona obudowę.

Czy zaproponowane modele dają coś więcej ?

Czy saundbar będzie lepszym rozwiązaniem od gotowego zestawu kona domowego 5.1.
Zależy mi również na przestrzenności dźwięku.
 

popej

New member
IMHO za 1500 to można kupić tani amplituner i 2 kolumny. To już będzie lepsze do soundbara i pozwoli na dalszy rozwój. Później, w miarę przypływu środków, można wykonać takie ruchy:
- dokupić subwoofer,
- dokupić dobre kolumny frontowe a te pierwsze przenieść na tyły,
 

mors111

Active member
Bez reklam
IMHO za 1500 to można kupić tani amplituner i 2 kolumny. To już będzie lepsze do soundbara i pozwoli na dalszy rozwój. Później, w miarę przypływu środków, można wykonać takie ruchy:
- dokupić subwoofer,
- dokupić dobre kolumny frontowe a te pierwsze przenieść na tyły,

za 1.500zł będzie to bardzo ciężkie do zrobienia z nowych sprzętów , pozostaną tylko używki

autor pokój ma spory , więc albo kupi najtańszy ( bardzo słaby mocowo ) amplituner + do tego marnej jakości fronty , albo może rzeczywiście poczuć namiastkę dobrego kina z basem kupując sundbar SB20 lub SB 350 , ja bym bardziej w to celował
 

florus1990

New member
A czy jest możliwość rozbudowania takiego saundbara o głośniki tylne ?

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć żeby coś sensownego kupić. Chodzi mi o zestaw 5.1 ?
 

florus1990

New member
Nigdzie nie znalazłemm informacji o możliwośći doposażenia w dodatkowe głośniki modeli sb20 oraz sb350. Jedynie informacje ze obsługują do 10 urządzeń bluetooth.

Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie ?
 

florus1990

New member
A czy taki JBL bar 3.1 da mi dźwięk przestrzenny ?
Napisałem do dystrybutora czy jest możliwość rozbudowy o dodatkowe głośniki.
Na stronie podana jest informacja jedynie o obsługi do 10 urządzeń po bluetooth .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Chodzi pewnie o connect+ czyli łączenie dźwięku z innymi głośnikami bt które maja ten system. Nie chodzi o dźwięk 5.1. Chcesz system 5.1 z bezprzewodowymi głośnikami to JBL BAR 5.1.
 
Do góry