Harman/Kardon AVR161S a HDMI ARC ?

Trevor123

New member
Witam wszystkich pierwszym postem.
Czy komuś działa podłączony do TV i AVR161S po HDMI kanał zwrotny ARC ? Ja na czterech kablach wogóle nie mam ani foni ani wizji. Na gorącej linii HK pan napisał mi że muszę apgrejdować HDMI z 1.4 do conajmniej 2.0 lub 2.0a. Prawda to ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak w tv masz wejście HDMI ARC i podłączasz do amplitunera pod wyjście HDMI ARC to z ampli w tv masz obraz, a w ampli z TV masz dzwięk przy ogladaniu tunera np dvbt. Zakładam, że masz pełne kable HDMI z żyłami ARC.
 

Trevor123

New member
Obstrzelam że od 1.4 Jadę na razie po optyku. Harman/Kardon daje mi dużo frajdy. Ma swoje słabości wiadomo. Obok mam porządny zestaw stereo. Cieszę się że kupiłem te "plastiki". W wykonaniu niektórych firm, które nie mogą sobie pozwolić na fuszerę, mam zaufanie do H/K i dlatego kupiłem te głośniki i AVR.
 
Ostatnia edycja:

Trevor123

New member
Raczej obsługuje mi TV standard HDMI 1.4 bo wcześniej miałem tez zestaw kina domowego Sony BDV-E4100 i na starym kablu HDMI miałem i menu osd i dźwięk z telewizji naziemnej w kinie domowym. Po zmianie na harmana nie moge juz oglądąć naziemnej po HDMI bo nie mam ani dźwięku ani obrazu. Musze przełączyć źródło z HDMI na TV i dźwięk po optyku z TV do AVR, ale wtedy niestety nie mam OSD MENU z AVR bo kabel HDMI jest nieaktywny. Zastanawia mnie tez fakt że jako pierwszy nie mam obrazu po HDMI ARC bo większość ludzi z podobnym problemem nie miało tylko dźwięku.
Nie wiem czy powinno śmigać mi na 1.4, bo Harman/Kardon Service odpisało mi że muszę zapgrejdować kabel z 1.4 do 2.0 lub 2.0a
 
Ostatnia edycja:

Trevor123

New member
Harman/Kardon AVR 161S oraz TV Samsung UE55H6400. Chcąc oglądać TV naziemną podłączyłem to kablem HDMI między HDMI ARC Out w AVR oraz z HDMI ARC w TV.
 

Trevor123

New member
Niestety jak włącze w TV HDMI te połączone z AVR, mam tylko menu OSD z ampli, natomiast nie mam ani obrazu z TV ani dźwięku z TV. Zaznaczam że w TV, opcje HDMI + CEC mam włączoną.
 

Trevor123

New member
Jak przełącze source zw TV z HDMI ARC na TV, to wtedy mam dźwięk tylko w TV. W amplitunerze jest wtedy cisza. A prosze mi powiedzieć: jakie źródło powinienem wtedy włączyć w AVR161S ? Bo odruchowo włączam TV. czyli w Samsungu mam źródło TV, w ampli mam źródło też TV i nie mam dźwięku w AVR161S. A o osd menu tez mogę wtedy pomarzyć z AVR. W Sony to działało bez problemu. Miałem i dźwięk w ampli oraz osd z ampli w TV :)
 

Trevor123

New member
Może nie menu ale inną skalę głośności niż telewizora. Kurcze może się mylę. Ale powiedz mi.
1. włączam w TV SOURC--> TV
2. Włączam w AVR161S SOURCE TV ?
I co wtedy mam dźwięk na AVR ? A co z MENU OSD amplitunera ? Powinno być ? Np. głośność Harmana ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Inna mogłeś mieć.
1 tak
2 tak
wtedy powinien być dźwięk na AVR. Menu na pewno nie. Głośność okrojona może tak ale niekoniecznie.
 

tomjakpl

New member
To ja może odgrzebię stary temat, bo problem zbliżony.
Mam połączony HK 161S po ARC do TV. Na ogół działa, ale raz na jakiś czas zrywa połączenie (czasem już tak się uruchamia, czasem w trakcie oglądania) i dźwięk zaczyna lecieć z TV, pilot przestaje działać.
Muszę wtedy wejść w menu HK i wyłączyć a potem włączyć HDMI Link (oba potwierdzone wyjściem z menu). Wtedy dzwięk wraca do ampli.
Początkowo myślałem, że TV Samsuna się z nim nie dogaduje, ale ostatnio zmieniłem TV na Philipsa 8303 i problem się powtarza.

Drugi problem, to brak dźwięku z głośników podłączonych do ampli. HDMI Link działa - mogę pilotem od TV sterować ampli, ale mimo zmiany głośności w głośnikach cisza. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie przez przytrzymanie power przez ok 10 sek lub wręcz wyciągnięcie wtyczki zasilania. Po ponownym uruchomieniu dźwięk leci z głośników.

Bardzo proszę o pomoc, bo mimo że to w miarę sporadyczne - ze 2-3 razy w tygodniu przy codziennym użytkowaniu - to jednak trochę uciążliwe.

Pozdrawiam,
Tomek
 

tomjakpl

New member
Oprogramowanie Harmana to v005.11. na stronie nie widzę żadnego do ściągnięcia, nie wiem czy jakieś wyszło w ogóle?
Kabli używałem co najmniej dwóch różnych i raczej od innych producentów. Nie wiem jaki standard obsługują, ale chyba skoro na ogół działa, to powinny być ok i problen może leży w ich jakości, a nie rodzaju.
 
Do góry