Mission MV-6 + MV-2 + MV-C, czy warto

ErrorDTe

New member
Witam

Mam możliwość zakupu ww. zestawu + subwoofer Mission M3as. Pokój ma ~20m^2. Napędzane by to było Denonem 1610. I moje pytanie jest takie czy warto? Czy ten zestaw nie jest za mały do tego pomieszczenia. Wiem, że same kolumny tak ale może przy wsparciu subwoofera byłoby w porządku. Lubie głośno oglądać filmy i słuchać muzyki. Jeśli kolumny przy czymś takim by nie wyrabiały albo miały się męczyć to zrezygnuje z zakupu. Dlatego proszę o radę.

Pozdrawiam
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
nie kupuj tego miałem kiedys ten zestaw do tego pomieszczenia raczej nie pozatym naprawde kiepsko gra...z tym ze mielem bez suba... w kinie bedzie w miare ok ale do muzyki nie bardzo chyba ze masz male oczekiwania...
nie masz mozliwosci odsluchu? brakuje mu troche potegi basu,z subem zagra na pewno inaczej(mysle ze na plus) takze odsluch wskazany...
 
Ostatnia edycja:

ErrorDTe

New member
No niestety nie mam możliwości odsłuchu a bardzo bym chciał. Mogę ten zestaw kupić (ampli, kolumny, subwoofer) za ~800 zł. Jednak jeśli ma się nie sprawdzić to nawet atrakcyjna cena tu nie wystarczy jeśli mają to być pieniądze wyrzucone w błoto.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
odłoz sobie ze spokojem troche wiecej sianka i nie kupuj na goraca glowe to najgorszy doradca...kilka stowek i naprawde mozesz kupic niezly uzywany zestaw a nawet w nowych cos by sie znalazlo...jest wiele zestawow ktore zjedza te missiony ten np troche starszy ale w dobrym stanie i zniszczy te missiony
https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-denon-glosniki-wharfedale-CID99-IDn389Y.html

na pierwsza przygode jak znalazl niestety ampli nie dekoduje nowych standartów dzwieku hd(np:dolby true hd itp) choc ma wejscia hdmi pojdzie tylko sygnał obrazu w hd ale dzwiek i tak bedzie dobry znacznnie lepszy niz w missionach...
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Ok, dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-vardus-vr-300-subwoofer-magnat-CID751-IDmUMqE.html# . Marka ta sama jaką polecałeś tylko model niższy. Jeśli to też jest do niczego to chyba będę musiał się przerzucić na stereo w tej cenie bo nie ma póki co opcji doskładania pieniędzy a głupio tak czasem w ciszy siedzieć :)

tez zagraja lepiej tylko nie ma ampli pozdr,chwila wlasnie sie zorientowłem ze ty ampli masz i nie wiem dlaczego myslalem ze ampli jest w zestawie...to kolego nie musisz kupowac uzywek...
mam cos dla Ciebie i nowe i tanie moj kolega od takiego zaczał na te pieniadze polecam tylko czy denek uciagnie ale powinien... :) zacznij od tego a bedzie si

https://www.ceneo.pl/122976#mh=e5B0...jtb6aIdqNGuao1x8bJn2KCwAkhy4xYh4tUxr1oaUJSgg2

jest duzo tanich niezle grajacych zestawow przejzyj sobie ceneo i opinie uzytkownikow tanio mozna kupic tez zestawy eltax,Vardus to tez niska polka graja niezle ale sa uzywane to wolabym dolozyc troszke i miec nowe grajace lepiej
 
Ostatnia edycja:

ErrorDTe

New member
Nie mam amplitunera. W zestawie z tymi Missionami jest. Gdybym kupił te Vardusy lub Kody to wtedy bym dalej myślał o amplitunerze. Ten zestaw kody jest w tej cenie ale bez subwoofera (błąd na ceneo). O tych Vardusach opinie są podzielone ale większość jest pozytywnych. Pytanie tylko czy dadzą rade na tym metrażu.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Tak mi sie wydaje ze te Vardusy to lepsze wyjscie niz ta Koda.

vardusy to "cieplejsze" kolumny niz koda ale denen ocieplilby ta kode...sluchalem tych i tych i wydaje mi sie ze koda jest bardziej dynamiczna,graja z wiekszym wykopem ale to juz kwestia gustu...tak czy tak kolega musi zaryzkowac...ale na prawde odradzam tobie missiony serii mv...ogolnie ile mozesz wydac na maksa?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nie mam amplitunera. W zestawie z tymi Missionami jest. Gdybym kupił te Vardusy lub Kody to wtedy bym dalej myślał o amplitunerze. Ten zestaw kody jest w tej cenie ale bez subwoofera (błąd na ceneo). O tych Vardusach opinie są podzielone ale większość jest pozytywnych. Pytanie tylko czy dadzą rade na tym metrażu.

vardusy dadza rade w tym pomieszczeniu missiony nie bardzo ale z subem tak...
 

ErrorDTe

New member
vardusy dadza rade w tym pomieszczeniu missiony nie bardzo ale z subem tak...

Hmmm... to w końcu dadzą radę czy nie ? :) Pytam bo tam mam cały zestaw z subem i ampli. Przy tych Vardusach musiałbym pomyśleć jeszcze nad amplitunerem. Do tych Vardusów jest dodawany jeszcze subwoofer magnat 8010701 ale nigdy się z takim nie spotkałem i nie wiem jak gra.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
A czemu ty chlopie sie nie wybierzesz na odsluch tych zestswow zanim podejmiesz decyzje ? To tak jakby kupowac kota w worku majac nadzieje ze ci powiemy ktore beda grac lepiej. A przecierz to o twoje uszy i odczucia chodzi.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Hmmm... to w końcu dadzą radę czy nie ? :) Pytam bo tam mam cały zestaw z subem i ampli. Przy tych Vardusach musiałbym pomyśleć jeszcze nad amplitunerem. Do tych Vardusów jest dodawany jeszcze subwoofer magnat 8010701 ale nigdy się z takim nie spotkałem i nie wiem jak gra.

z subem nagłosnisz takie pomieszcenie ale sub jest z iinej stajni czy tak?czy do muzyki chcesz wykorzystac suba bo ja nigdy tego nie robie bo nie brzmi to dla mnie naturalnie i nie korzystam z suba...jezeli bedziesz sluchal muzyki tylko w stereo to t=missiony odradzam...jak pisalem w kinie w miare ok muzyka lipa...lepiej zainwestowac w vardusy i poszukac ampli...powtarzam nie kupuj na goraca glowe...popelnilem ten sam blad kiedys i kupilem w ciemno wlasnie missiony i warunki powierzchniowe mialem podobne do twoich...to byl pierwszy i ostatni moj nie przemyslany zakup...dobrze ci zycze wiec nie podniecaj sie tym ze ampli jest w zestawie...poczekaj,odłóz wiecej i ciesz sie muzyka i kinem...zaufaj mi
 

ErrorDTe

New member
Jutro jadę na odsłuch tych Vardusów. Odsłuch Missionów odpada bo mam prawie 300km w jedną stronę ale i tak po tym co tutaj poczytałem to z nich rezygnuje. Sprzedawca tych Vardusów napisał mi, że ma do nich także ampli (denon 1610) i może mi sprzedać jeśli wezmę zestaw. I teraz pytanie: Czy on się nada i czy cena jaką mi zaproponował (350zł) jest odpowiednia. Dziękuję bardzo za wszelkie rady póki co, były bardzo pomocne.
 

ErrorDTe

New member
No to zostało tylko tyle, żebym jutro był zadowolony z odsłuchu. Nie mam wygórowanych oczekiwań ale chciałbym by było przyjemnie. Jeszcze jedna sprawa. Bo tak sobie w między czasie szukałem różnych rzeczy i wpadłem na temat podłączenia amplitunera ze wzmacniaczem stereo, żeby poprawić brzmienie frontów. Wzmacniacz jaki posiadam to Fine Arts V2. Widzę, że ten Denon ma wyjście pre out. Może to też jakieś sposób na słuchanie muzyki w razie czego. Posiadam także subwoofer Canton AS 85 5C tylko nawet nie wiem czy jest sprawny bo leży w szafie już z rok, całkowicie o nim zapomniałem. Zabiorę go ze sobą i zrobię porównani z subem, który sprzedawca dodaje do swoich Vardusów. Jeśli mój Canton zagra lepiej to może coś jeszcze zbije z ceny bo nie będę potrzebował suba od niego. Pozdrawiam
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
watpie zeby sprzedawca chcial sie bujac z subem :) ale sprobuj...szkoda zachodu z tym wzmacniaczem denek da rade :) ale jak da rade podłaczyc to juz sobie w domu porównasz...ten wzmak to raczej słabszej klasy sprzet ale nie tez jakas lipa,grunding robił znacznie lepsze wzmacniacze w swojej historii,watpie zeby denon mu ustepował ale powalcz jak da rade go polaczyc
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Bierz zestaw KOdy, nowy, nie uzywka, Sprzedawca z olx malo info zamiescil za temat sprzedazy. Sam mam stary juz zestaw Kody, ktory ponad 10 lat temy kosztowal mnie 3000 zl (5,1) i w kinie gra naprawde dobrze.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Bierz zestaw KOdy, nowy, nie uzywka, Sprzedawca z olx malo info zamiescil za temat sprzedazy. Sam mam stary juz zestaw Kody, ktory ponad 10 lat temy kosztowal mnie 3000 zl (5,1) i w kinie gra naprawde dobrze.

kolega ma racje,tez mu pisałem o zestawie nowym kody ale cos nie idzie go przekonac...to sa niezłe glosniki jak za takie pieniadze...podlaczysz je na chwile do grundinga(v2) dozbierasz na ampli i podlaczysz wszystko nie ma co sie spieszyc jak mowilem wczesniej...
 
Do góry