Audio 2+1 / soundbar do 2000zł

forest10

New member
Drodzy forumowicze,
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wybraniu sprzętu audio, który ma wspomódz TV w odtwarzaniu filmów i sportu, zapewnić emocje w czasie grania na konsoli, oraz który od czasu do czasu ma zagrać jakiś kawałek ze Spotify/Youtuba czy po prostu ze smartfona.
Zdaję sobie sprawę, że podobnych tematów jest milion, niestety przeglądając je nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Oto dlaczego.

Mój budżet to max 2000zł. Pomieszczenie, w którym sysem będzie umieszczony to 23m2, odległość od TV - około 3metry.
Myślę o systemie 2+1, może 3+1. Większe ilości głośników odpadają ze względu na brak możliwości ciągnięcia przewodów. Wiem, że istnieją systemy bezprzewodowe ale to raczej nie ten budżet. A ich bezprzewodowośc kończy się na tym, że i tak trzeba pociągnąć zasilanie. Podsumowując, chciałbym aby cały system zmieścił się na szafce przy telewizorze.
Co ważne, chciałbym aby sprzęt był nowy. Z pełnym okresem gwarancyjnym.

Nie jestem audiofilem i nie potrzebuję sprzętu z najwyższej półki (co zresztą obrazuje mój budżet)
Dosć powiedzieć, że dotychczas za "sytem audio" robiły głośniki komputerowe TRACER HI-CUBE 2.1 TRG-495 podłączone pod wyjście słuchawkowe TV.
Nowy TV takowego wyjścia nie ma. Więc szukam czegoś nowocześniejszego.

Nie ukrywam, że moje pierwsze poszukiwania skierowały się w stronę soundbarów. Konkretnie wyłowiłem te modele. Wydają się mieć dobre opinie i są kompaktowe.
DENON DHT-S514
HARMAN KARDON SB20
YAMAHA YAS 203
Yamaha MusicCast YAS-306
LG SJ7

Niestety nie miałem możliwości posłuchania żadnego z powyższych sprzętów ze względu na ich brak w moim mieście. Żeby je odsłuchać musiałbym zwiedzić pół województwa.
Czy może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem? Lub poleci mi inny? Lepszy?

Jeżeli chodzi o systemy aplituner + kolumny, nic nie wstawię, gdyż zupełnie się na tym nie znam. Z moich bardzo pobieżnych poszukiwań wynika jednak, że w tym budżecie zbyt wiele nie znajdę.
Dodatkowo kolumny w tych zestawach wydają się byc dosyć spore co może być problemem gdyż szafka pod telewizorem zbyt duża nie jest.
Być może się mylę, może ktoś z forumowiczów jest w stanie zaproponować coś w takiej konfiguracji?
Poproszę o propozycje konkretnego sprzętu w celu szybkiej wyceny, gdyż to jest najważniejsze kryterium.

Bardzo serdecznie dziekuję za wyrozumiałość, mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się nabyć niezły sprzęt audio, z którego będę zadowolony.

Paweł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych modeli w klasie cenowej masz :
- JBL SB 450
- Fidelio B1
- Cambridge Audio TVB2
- Fidelio E5
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny
 

forest10

New member
Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Z tych soundbarów wymienionych przez kiki, tylko JBL jest szeroko dostępny w elektromarketach żeby sobie podjechać i posłuchać. Ale tak jak mowicie musiałbym zwiększyć budżet.
Ciekawie wygląda propozycja Cambrigde, przynajmniej z tego co sobie poczytałem. No i oczywiście Fidelio E5. Już nie soundbar a zestaw glośników. Co wydaje się być nawet lepszą opcją. Problem w tym, że nie jest już szeroko dostępny.

Póki co, zamówiłem konwerter FiiO D3 i podłącze moje stare głośniki komputerowe. A jak budżet nieco się zwiększy to wrócę do tematu.

Dzięki,
Paweł
 

snowman82

New member
Siemnako. Dawno nie u Was nie było. Przewaznie pojawialem sie przed zakupem TV i na zadnym sie nie zawiodlem.

Wracajac do tematu. Wczoraj nabyłem Denon DHT s514 i nie wiem czy moje oczekiwania byly wieksze, czy soundbary tak maja ale jakiegos wiekszego szału nie ma. Nawet moja luba powiedziala ze gra to jak głosniki Gigaworks T20 II :)

Pytanie czy zwracac do sklepu i szukac innego czy to kwestia przyzwyczajenia? Dałem za niego 1660 zł wiec cena akuratna, bas na subie w połowie i jest ok ale reszta jakos tak bez polotu.

Czytalem o jbl k450 ale tam juz podobno bass jest potezny a tego nie chce w moim ok 15m2 pokoju.

PS. Lepiej laczyc sprzet optykiem czy po HDMI Z ACR ?



Bede wdzieczny za jakies rady i licze ze znowu sie nie zawiode na uzytkownikach HDTV :)
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
Wczoraj przeprosilem sie z moim Denonem bo po puszczeniu filmu ze sciezka 6ch dts soundbar pokazal swoje pazury, muzyka po bluetooth tez brzmi nadzwyczaj dobrze wiec Denon zostaje na swoim miejscu :) Polecam z czystym sumieniem jesli ktos ma obawy przed basem Jbl k450.
 
Do góry