Soundbar do 2500 zł. Pokój 16-17 m2. Dobry w muzyce.

krazy777

Member
Bez reklam
Witam. Z racji przemeblowania pokoju i 2 małych dzieci zmuszony jestem usunąć kolumny podłogowe. Pomyślałem o kupnie jakiegoś sounbara żeby mieć jakąś namiastkę dobrego dźwięku. Sprzęt ma współpracować z tv Sony 65XD8505 nc+ ps4 odtwarzacz sieciowy.
Czy w cenie ok. 1500 do 2500 można powiedzieć że fajnie coś zagra? Muzyka, film i gra.
Po krótkim poszukiwaniu wypatrzyłem:
DENON Heos
DENON Dths 514
JBL 450
ale żadnego z nich nie udało mi się odsłuchać. Jedynie jakiś Sony za 1800 zl i grał średnio.

Dobrze by było gdyby sprzęt można było kupić na raty.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz dźwięk i dźwięk przestrzenny to Fidelio E5 za 2499 zł będzie nr 1.
Jeśli tylko belka to JBL 450.
Bo Sony gra średnio.
Jesteś niebieski , więc masz specjalną cenę i na JBLa i na Fidelio.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Jeśli chcesz dźwięk i dźwięk przestrzenny to Fidelio E5 za 2499 zł będzie nr 1.
Jeśli tylko belka to JBL 450.
Bo Sony gra średnio.
Jesteś niebieski , więc masz specjalną cenę i na JBLa i na Fidelio.

Proszę o ceny na PW. Fidelio E5 - ciekawe rozwiązanie z tymi odpinanymi surroundami, ale nie wiem czy to wykorzystam tak naprawdę. Minusy to też brak możliwości odsłuchu bo nie widzę by go oferowały jakieś sklepy stacjonarne.
JBL 450 widziałem w sklepie i jest ładnie wykonany wizualnie. Niestety nie udało mi się z nim połączyć bo w MM wyłapało mi najpierw ok. 30 telewizorów. Warto dopłacić do niego prawie 800 zł w stosunko do Denona 514? Ma dobre opinie w necie. A jeszcze wczoraj na olx znalazłem używkę za 1000 zł i się waham.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Co nie zagrało w Sony?

Sprawdzałem raptem 3 piosenki i to było z miesiąc temu. Stlumiony dźwięk, brak tonów wysokich i przesterowania przy ok. 90% mocy. Myślałem, że za 1800 zł prawie to już jakiś ciekawy dźwięk może być. Nie bawiłem się żadnymi opcjami więc może o ile sprzęt posiadał jakiś equalizer byłoby lepiej.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Fidelio jako jedyny daje Ci przestrzeń jak w kinie domowym.

Zamiast przestrzenności wolałbym żeby dobrze było słychać dialogi bo jak coś oglądam to po 21 jak dzieci pójdą spać więc przedkładam czytelność odbioru ponad przestrzenność. Nie wiem czy soundbary mają jakieś specjalne tryby, które wspomagają odbiór "środka" przy cichym oglądaniu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sprawdzałem raptem 3 piosenki i to było z miesiąc temu. Stlumiony dźwięk, brak tonów wysokich i przesterowania przy ok. 90% mocy. Myślałem, że za 1800 zł prawie to już jakiś ciekawy dźwięk może być. Nie bawiłem się żadnymi opcjami więc może o ile sprzęt posiadał jakiś equalizer byłoby lepiej.
Pytam, bo chce sprawdzić czy przypasuje Ci SB450, teraz jestem spokojny.
 

krazy777

Member
Bez reklam
JBL SB450 sporo ma nabywców, podpytaj to ktoś Ci opisze czy może Ci się podobać.

Liczę, że przeglądając forum sami się ujawnią i napiszą swoje opinie. Interesuje mnie też bardzo nad czym się zastanawiali a wybrali co wybrali. No i z czego się np. przesiedli. Ja akurat z budżetowego kina na Denonie 1911 i kolumnach Koda 702 v.3, które dość fajnie jak na te pieniądze grały.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Mętlik w głowie. Brać JBL 450 SB czy Fidelio E5? Phillips wg opinii wymiata w stereo. Ale za to JBL ma 3 wejścia hdmi które na bank bylyby wykorzystane przeze mnie.
Jakichś alternatyw w tej kwocie po lekturze forum nie bardzo widać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry