Wycena zestawu

kingtomii

New member
Witam jestem tutaj nowy i za namową założyłem profil, aby dowiedzieć się czy ktoś z forum jest w stanie zaproponować mi korzystną cenę na poniższy zestaw
- ampli onkyo tx nr 656 czarny
- kolumny Dali Zensor 7 czarne
Cena sklepowa wyjściowa bez negocjacji to 4700 zł.
Proszę również o propozycję suba typowo do kina, nie będę go używał w stereo.
Jestem otwarty na ewentualne inne propozycje do odsłuchu. Ten zestaw mi przypadł do gustu.
Jeśli nie ten dział z góry przepraszam.
Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie suba to za mało napisałeś bo raz brak budżetu a dwa to na jakim basie Ci zależy albo inaczej jaki lubisz bas.. czy np taki jak ma sub od JBL, "klipisza", paradigma -(mam na myśli suby z BR) czy bas który np proponuje Rel czy też Velodyne.. bo to inne szkoły basu..
 

kingtomii

New member
W tej materii subów jestem laikiem. Chciałbym użyć wyłącznie do kina domowego, z tego co czytałem z takim przeznaczeniem sub może być mniej wymagający niż muzyka (tylko rel). Zależy mi na wykopie, niestety w sklepie nie było Rel'a ani Velodyne'a dlatego pytam co warto posłuchać. Co do budżetu nie chciałbym wydać więcej niż 1500 - 2000 zł jednak im mniej za dobrą jakość i wpasowanie się do opisanego zestawu tym lepiej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za co ta cena 4700zł? Bo przecież z ampli się nie mieści, tyle kosztuje sam zestaw 5.0
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Autor podaje model ampli, potem skrzynek i pisze, że cena sklepowa 4700zł.
Zapomniał dodać, że tyczy się to samych kolumn, a z ampli musi dołożyć następne 2k. Czyli cena sklepowa +/- prawie 7tyś. ;)
 

kingtomii

New member
Podana cena 4700 zł tyczy się dwóch kolumn Dali Zensor 7 plus Onkyo tx nr656. Jestem po remoncie i nie chcę ścian niszczyć, w przyszłości rozbuduję do 5.1 lub 7.1 jeśli uznam za stosowne. Pytam o suba bo wydaje mi się, że w kinie 2.0 a 2.1 zrobi różnicę i będzie bezinwazyjnie.
 
Ostatnia edycja:

elgator

New member
Ja na początku miałem 5.0
Zensory 7 maja fajny soczysty bas i dają spokojnie rade bez suba.
Wiadomo że w niektórych scenach Sub robi swoje, ale myślę że na początek dobre fronty przejmą jego role.
Prędzej na twoim miejscu dokupił bym Vokal
 
Ostatnia edycja:

kingtomii

New member
Zestaw kupiony czyli Dali Zensor 7 plus onkyo tx nr 656. Sprzedawca mowil o subie dali model z liczba 12. Zaleta to że pewnie pasuje do reszty i miesci sie w budzecie z 2900 na 2000 zl. Wada zbyt mocny i troche duzy. Co innego polecacie. Widzialem na allegro modele yamahy do 1500 zl schodza dosc nisko ponizej 20. Rel lub velodyne nawet najmniejszy pewnie przekroczy budzet. Prosze o rady bo w sklepach nie sa chetni do odsluchu suba niby za duzo ustawiania. Tak jak pisalem zalezy mi na tym zeby w kinie podczas filmu mna wstrzasnelo. Do muzy mimo ze lubie rowniez elektroniczna uwazam ze przesadny bas przeszkadza zamula i zakrywa pelnie sceny muzycznej. Z gory dzięki za pomoc.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zestaw kupiony czyli Dali Zensor 7 plus onkyo tx nr 656. Sprzedawca mowil o subie dali model z liczba 12

jakoś nie doczytałem jak wielki masz pokój :p

co do suba Dali pewonie E 12F jak go skręcisz nada się i do małego pomieszczenia ( choć ja poniżej 20m2 bym go nie wkładał , schodzi nisko ( 28hz , a jak ktoś pisze że w klasie 2kzł ma 20hz :hihi: )
 
Do góry