Denon Dźwięk raz jest a raz nie.

Ghost202

New member
Witam,

Ostatnio mój Denon ma dziwne objawy.

Odpalam tv z automatu startuje AVR poprzez ARC. Tv ustawia system audio i pojawia się problem głos raz jest raz nie. Głównie go nie ma. Czasami pomaga zmiana na głośnik tv po czym kolejna zmiana na system audio. Sprawdziłem trzy kable Hdmi na każdym jest to samo. Mało tego w internet audio też nie ma głosu.

Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

G.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Sprawdź jaki masz ustawiony format wyjścia HDMI w telewizorze. Może być standardowy albo ulepszony (dla 4K). Ja mam ustawiony na ulepszony.

Choć podejrzewam że masz podobny problem jak ja miałem wcześniej.
Też miałem jazdy bo dekoder UPC nie radził sobie przy bezpośrednim podłączeniu do amplitunera. Dźwięk z telewizji był na kinie domowym, ale już dźwięk z telewizora (np YouTube, Netflix, lub TVPlayer) nie wychodził na KD pomimo podłączenia przez ARC. W końcu dekoder wpiąłem bezpośrednio do innego złącza HDMI w TV, a dźwięk wracał do amplitunera przez HDMI ARC.

Teraz nie używam dekodera tylko kartę CI i problemy się skończyły. Chyba coś poprawili w UPC bo od kilku tygodni karta działa bez problemu. Wcześniej była straszna piksloza.
 

Ghost202

New member
Dzięki za info. U mnie jest tylko naziemna tv. Zrezygnowałem z Nki. Wiec to nie to. Jakieś inne pomysły ? Ulepszony ? Wtedy nie musze mieć kabla hdmi na 4k ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Dzięki za info. U mnie jest tylko naziemna tv. Zrezygnowałem z Nki. Wiec to nie to. Jakieś inne pomysły ? Ulepszony ? Wtedy nie musze mieć kabla hdmi na 4k ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jeśli nie korzystasz z materiałów 4K to nie musisz mieć kabla 4K, byleby obsługiwał ARC.
 

Ghost202

New member
To wszystko ogarniam. Temat ze znikaniem głosu mam od kilku dni. AVR był już trzy razy u Horna z innymi tematami. Możliwy wadliwy model ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Masz tv Sony. Jakie masz ustawienia pod kino ? Opowiedz mi o tym jak u Ciebie jest ?
0d3aa7c32e0bda053f16fad0cafd345a.jpg


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Do góry