Zapytanie o kino domowe/stereo

aenneus

New member
Szanowni forumowicze, bardzo proszę o pomoc w następującym problemie- chciałbym wymienić obecne, częściowo uszkodzone i niewykorzystywane kino domowe SONY STR 497, obecnie używam tylko dużych kolumn w systemie stereo, też sony zakupione w zestawie. Głośniki działają tylko przez wejścia SPEAKERS2. Pewnie wejście 1 jest spalone. I teraz zasadnicze pytanie, na co wymienić?:
1. Soundbar np yamaha 105 (jakoś nie mogę się do soundbarów przekonać)
2. Miniwieża DENON M39/M40, w jednym ze sklepów widziałem nawet wyprzedażową 39 za 800pln
3. niedrogi podstawowy wzmacniacz, np Pioneer a10 plus monitory np typu Monitor Audio MR1
4. naprawić amplituner sony i dokupić lepsze, mniejsze głośniki?
Generalnie zależy mi na tym, aby zminimalizować zestaw wielkościowo, stąd raczej chcę uciec od zestawu 5.0 czy 5.1, zestaw na stałe ma być podłączony do tv philips. głównie filmy, programy, czasem koncerty na blu ray. Pomieszczenie to salon z kuchnią 21m2, 3x7m, sprzęt ustawiony na krótszej ścianie. Co do budżetu to tak koło 1000, gdyż nie jest to mój główny zestaw muzyczny. Najbardziej skłaniam ku temu denonowi, choć czytałem, że lepiej mu dorzucić lepsze głośniki.
Z góry dziękuję za sugestie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Generalnie wybór małej wieży nie jest zły .Alternatywą dla tego Denona może być Pioneer XC-HM82 miałem okazję bawić się tą wieżą i zrobiła na mnie dobre wrażenie zwłaszcza jeżeli chodzi o dźwięk - jest zaskakująco dobry

Opcja nr3 jest najlepsza ,ale jeżeli już masz sprzęt audio,to nie ma sensu tego dublować kolejnym zestawem
 
Do góry