Naglosnienie salonu dla rodzicow

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam

Szukam prostego i "taniego" rozwiazania na naglosnienie salonu u rodzicow. Salon dosyc spory.

Dzisiaj przyszedl samsung 65ks7000 wisi na scianie dosyc wysoko, siedziska sa z lewej strony tv. Na tv patrzy sie pod katem prawie 45 stopni. Z tego wzgledu podlogowki odpadaja. Zestawy 5.1 tez raczej nie na miejscu bo rodzicie nie beda chcieli wieszac glosnikow.

W sumie to mam dwa wyjscia

1. Od nastu lat po jednej stronie pokoju na sciabie pod samym sufitem i na drugiej stronie na meblach leza Altusy (tak stare altusy) ktore od lat nie byly podlaczone ale leza bo leza. Robia za mebel :)

Wyjscie jest takie aby kupic np. Pionera a30 + dac Filo i podlaczyc te altusy

2 wyjscie to kupic jakiego fajowego soundbara. Kompletnoe nie mam z tym doswiadczenia i nie mam gdzie tego odsluchac (zreszta nawet nie chce mi sie odsluchiwac).

Co o tyn myslicie? Poleci ktos jakiegos porzadnego soundbara w "razie w".
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Myslalem aby zakrecic sie okolo tysiak - poltoraj. Nie wiem ile trzeba dac za porzadnego soundbara??
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko do czego to ma być. Do odsłuchów stereo, do tv i filmów?
Altusów nie ma co porównywać do soundbara.
Jak mają robić za nagłośnienie tv, czyli jakieś filmy, muzyka itp.
To brałbym jakieś ampli slima Marantza. Bardzo fajnie grają w stereo, a spełnią też inne funkcje.

Z soundbarów wymiatał LG NB5540 , miałem model LG NB5540 i grał świetnie jak na takie urządzenie, a co najważniejsze miał świetną barwę - w jednym trybie, bodajże kinowy. To on robił robotę, fajne wrażenia biorąc pod uwagę, że to tylko soundbar. Zdziwiłbyś się jak to "soczyście" gra. Żadne plumkanie.
Słyszałem droższe soundbary i wiele z nich nie grało tak dobrze.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ma to byc do tv naziemnej.

Zadnej muzyki rodzice raczej nie sluchaja, a filmy z naziemnej tez nie sa wysokich lotow. Zabrzmi to smiesznie ale kupilem 65ks7000 tylko do tv naziemnej i do monitoringu xD
 

mors111

Active member
Bez reklam

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli do tv, byle głośniej było. Jak ma być bezobsługowo to brałbym soundbara.

Lektor aby wyrazny byl i zeby znaczaca roznica wzgledem glosnikow wbudowanych w tv.

Tez obstawiam soundbara. Wzmacniacz komplikowalby uzywanie.

to dokup jakiegoś "zawiniętego" Samsunga do kompletu i po temacie

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe/soundbary.samsung

do samego TV każdy jak znalazł , oczywiście im droższy to "pewnie" lepszy



No wlasnie co czytam opinie to niekoniecznie drozszy lepszy. A chcialem cos z odpowiedniego poziomu kupic. Nie jakies G.

Niech ojciec "uparty czlowiek co sadzi ze altusy to mistrzostwo" zrozumie poczuje co dzisiejsze soundbary potrafia.


Armanig, a ty znowu polecasz produkty ktorych nie ma w sprzedazy.... :( LG NB5540
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No miałem i trochę żałuje, że sprzedałem. Podłączyłem w salonie i potem w sypialni.
Była głębia i bardzo fajny dżwięk, czy to z MTV, z filmów Polsatu/TVN czy z fona muzyka, ala tak jak pisze, bardzo dużo zależy od trybów dżwięku.
Ostatnio jakiegoś słuchałem w sklepie za ponad 2k i cienko było.

to dokup jakiegoś "zawiniętego" Samsunga do kompletu i po temacie
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe/soundbary.samsung
do samego TV każdy jak znalazł , oczywiście im droższy to "pewnie" lepszy

Absolutnie nie. To tak nie działa i tu jest pies pogrzebany.
Miałem kiedyś takie "kino" za parę tysi i to była tragedia, tańsze o połowe zagrały lepiej.
Tak jest z soundbarami. Bardzo dobrze grają właśnie LG, podobnie JBL'e.
Trzeba trafic konkretny model, a nie sugerować się tylko parametrami i ceną.
Jedno wyjście do sklepu i można na miejscu przetestować. Pełno tego jest.

Gdybyś trafił model o którym pisałem, to bierz w ciemno.
Tyle, że już są następcy. Nie wiem czy lepiej grają.

A co do samych altusów i Taty, to jak lubi to może nie zabieraj mu tej przyjemności.
Znam wiele osób co uwielbiają to brzmienie, jak tu byś przysadził wzmaka to wiadomo, że soundbar nie ma takiej pary, tyle, że przy tv będą się marnować.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sonos to bajka absolutna, odsłuchiwałem w jakiś 30m2 i wszyscy byli pod wrażeniem.
Myślałem, że gdzieś pochowali duże skrzynki, ale ta cena...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup im Soundbar CA TVb2 , JBLa 450 lub FIdelio bezprzewodowe i będą zachwyceni. Ceny dostaniesz w ofercie dla niebieskich.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego nie? Byłem na prezentacji, grało wybornie.
Wierzyć się nie chciało, że to coś tak napędza spore pomieszczenie.
 
Do góry