Plan na kino domowe

Kojiro78

New member
Witam ,
Szykuje instalacje do kina domowego przed tynkami i potrzebuje pomocy .
Salon jakieś 25 m , wyprowadziłem już 2 przewody pod podwieszane głośniki które będą znajdowały się z tytlu kanapy ( miej więcej środek salonu),
3 wyjście na dole obok kanapy ( to już jest wykonane)
I teraz nie wiem co dalej , czy szykować więcej głośnik czy też to już wystarczy
Planowałem system 3.1 bądź 4.1
Przyznam się ze nie mam zbyt dużo pojęcia o takiej instalacji
 

mors111

Active member
Bez reklam
co masz na myśli 3.1 czy tez 4.1 ?

zwykle jest 2.1 ( fronty + sub ) + 5.1 ( najbardziej popularne czyli 2 fronty + central + surround + sub )
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ale jak się stawia dom i kładzie tynki to kiedy jak nie teraz :) 5.1 jest ok, ale atmos też robi robotę, ale tu potrzeba ze dwa albo cztery głośniki na suficie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam ,
Szykuje instalacje do kina domowego przed tynkami i potrzebuje pomocy .
Salon jakieś 25 m , wyprowadziłem już 2 przewody pod podwieszane głośniki które będą znajdowały się z tytlu kanapy ( miej więcej środek salonu),
3 wyjście na dole obok kanapy ( to już jest wykonane)
I teraz nie wiem co dalej , czy szykować więcej głośnik czy też to już wystarczy
Planowałem system 3.1 bądź 4.1
Przyznam się ze nie mam zbyt dużo pojęcia o takiej instalacji

Kolego wstaw projekt salonu z zaznaczenien gdzie kanapa a gdzie tv i wymiary..

Podstawa to 5.1 i od tego zaczynasz upgrejdujac to do 7'1 lub 5.1'2, lub wyzej. Zadne 3.1 czy 4.1 nie kombinuj.

pewnie tak , pytanie ile jest filmów w dolby atmos i ile będziemy tego kupować :wink:

Caly czas wychodza filmy w atmosie, juz przestalem je liczyc :) przedwczoraj ogladalem Wielki Mur tez w atmosie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chodzi o to ile jest filmów w Atmosie, a ile można upmixować, a można wszystkie. Oczywiście, jeżeli ktoś chce, bo dobre 5.1 też daje radę.
 
Do góry