Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Kino domoweZestawy kin, odtwarzacze DVD, nagrywarki DVD etc.

Wróć HDforum > Audio > Kino domowe > jaka moc amplitunera i kolumn do salonu 60m2?
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: May 2008
19-05-2017, 11:56
Domyślnie jaka moc amplitunera i kolumn do salonu 60m2?

witajcie
zamierzam zacząć się rozglądać za nowym kinem domowym. Moje stare JVC (5x100W) ma juz grubo ponad 10 lat, nie ma USB, HDMIi sieci, a kolumny SONY sa za małe, no i ich brzmienie też mogłoby być lepsze.

salon ok 60m2 (w formie prostokąta), ze schodami na poddasze po prawej stronie.
Poglądowy rysunek w załączniku.
Jaką moc powinien mieć amplituner i kolumny żeby to odpowiednio nagłośnić?
Odtwarzam muzyke z CD, z radia, z mp3, z TV/tunera sat. Czasami jakiś film. I konsola.

Ampek raczej na pewno będzie Harman Kardon - marka dobra, brzmienie też, i łapie się w moich gustach estetycznych

Budżet sobie dopasuję - zależy na ile będzie mnie w danej chwili stać. Pewnie już wymagana moc skutecznie określi minimalny pułap cenowy........ sporo powyżej najtańszych rozwiązań.

pozdrawiam
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
jaka moc amplitunera i kolumn do salonu 60m2?-salon-szkic.jpg  

Ostatnio edytowane przez DJYendruh ; 19-05-2017 o 11:58 Powód: próba dodania załącznika
Odpowiedź z Cytatem
DJYendruh jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jun 2016

19-05-2017, 21:12
Domyślnie

Wiec tak. Taki metraz to konkretniejszy sprzet i budzet.
W dodatku z tego planu tak bardziej wynika ze Sorroundy robia za Sorround back ni jezeli za Sorroundy.
Od budzetu musisz zaczac bo nie wiadomo co ci proponowac. Choc Harmana to za cholere bym nie bral.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KDL-55W855C. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+
Odpowiedź z Cytatem
Snikers89 jest offline
ninja

Meldunek: Mar 2005

20-05-2017, 08:58
Domyślnie

~3k na fronty jak nic trzeba przeznaczyć.
reklama

Junior Member

Meldunek: May 2008
21-05-2017, 17:44
Domyślnie jaka moc?

no tak, salon jest spory, stąd pytanie o sugerowaną moc sprzętu.
Wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak zawsze..... zastanawia się człowiek nad kupnem sprzętu X, ale po testach/lekturze/odsłuchu okazuje się, że gdy dołożymy 300-500zł (czyli niewiele patrząc na koszt całościowego zakupu) to mamy lepszy sprzęt Y. To samo z kolumnami. Idąc tym tokiem myślenia okaże się, że wydamy na zakup sprzętu 50% więcej niż pierwotnie zakładano.

Powiem tak - nie chcę na sprzęt wydać 15k, zakładam właśnie coś rzędu 3-4k na kolumny i ok 2-2,5 tys na ampka. Choć jak wyjdzie mniej to też się ucieszę, bo innych wydatków zawsze jest sporo.
Wychodzę z założenia, że to co zakupię i tak będzie lepsze niż to co jest obecnie, a technika idzie na tyle do przodu, że lepiej za kilka lat zmienić model na nowszy/wyższy niż zostawać przy dziadku bo żal go sprzedać bo kosztował krocie..... Tak właśnie kupowałem sobie wiatrówkę - zaczynałem od budżetu 500-600zł, skończyło się na modelu za 2000 , z tym że 2 lata później.
Chociaż w elektronice nowsze nie znaczy że zawsze lepsze.
I tak jak w car audio, uważam że lepiej mieć dobre głośniki i słabsze radio, niż odwrotnie.

Ale nie chcę się rozmieniać na drobne i oglądać każdego sprzętu jaki jest dostępny, tylko zawęzić poszukiwania chociażby ze względu na moc. Wiem, że im amplituner cięższy, tym lepszy , pytanie tylko od jakiej mocy sprzęt brać w ogóle pod uwagę żeby toto jakoś grało?

A co do sorroundów - rzevzwyiście nie są po bokach, tylko z tyłu za narożnikiem, choć niedaleko. Mój szkic ma proporcje takie "z grubsza"

Ostatnio edytowane przez DJYendruh ; 21-05-2017 o 17:46 Powód: uzupełnienie
Odpowiedź z Cytatem
DJYendruh jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania