Focal dimension + SUBAir vs Yamaya YSP-2700

JasiQ87

New member
Witam po wielo tygodniowych badaniach zastanawiam się która z tych dwóch belek jest lepsza ?
Dla mnie obie nie sa warte swojej ceny (niestety kino 5.1 z kablemi odpada) więc pozostaje taki o to wybór . Kilka osób doradza mi focala i sam bardziej składniam się ku niemu aczkolwiek cały czas mam z tyłu głowy ze bardziej " przestrzenny" dzwiek uzyska yamaha :) Music cast jest fajny ale i tak przeciez w 90 procentach po prostu blutoothem odpale aplikacje z muzyka na tel wiec i tu focal sie sprawdzi. Jakie są wady i zalety obu soundbarów ? mam wrażenie ze yamasze(?) brakuje ciut mocy ale pewnie sie nie znam.

Pokój salon z kuchnia (okolo 25m2)
Priorytety
1.Filmy
2.Gry
3. Muzyka

Gdyby Muzyka byla na 1 miejscu nie ukrywam wzialbym focala jesli jednak bardziej mi zalezy na dzwieku w filmach i grach to się zastanawiam. Co myslicie bo ja juz głowy nie mam ?
 

uziOK

New member
Mam Yamahe YSP1600 model niższy + suba KLIPSCH w filmach wymiata, potężny bass. W muzyce różnie, ja jestem zadowolony. Focala nie słuchałem. Bardzo fajnie zagrał w muzyce bose 300.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź Fidelio B8 z Dolby Atmos. Wszyscy co kupili piszą że ... ogień.
A do muzyki + filmy - sprawdź Fidelio E5 , tu nie ma żadnych złych opinii.
 

JasiQ87

New member
hmm no nie pomogliscie za bardzo :p myslalem kiedys na fidelio b5 ten z glosnikami odlaczanymi ale jednak zrezygnowalemz tej opcji B8 nie sluchaelem ale co do dolby atmos to na warunki "mieszkaniowe" zbytnio mnie nie przkeonuje, w kinie rozumiem ale w mieszkaniu to chyba sensu nie ma:)ale moge sie mylic:) focal mocny jest nie ukrywam ale licyzlme ze ktos moze ma go na rozkladzie to wiedzial by czy warto:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co kupili - poczytaj - wpisali super opinie dla B8.
W tej klasie z subem modele dają zawsze więcej basu.
 

JasiQ87

New member
Ale yamaha przeciez tez jest z subem:) philips wiem z eopinie dobre ale jednak jesli chodzi o dzwiek to focal czy yamaha nawte to polka wyzej tak mi sie ywdaje
 

collider

New member
Bez reklam
Ale yamaha przeciez tez jest z subem:) philips wiem z eopinie dobre ale jednak jesli chodzi o dzwiek to focal czy yamaha nawte to polka wyzej tak mi sie ywdaje

Focal gra swietnie, ale ja bym ci polecil posluchac Bose SoundTouch 300. Wystepuje w opcji z subem lub bez a i w tej drugiej wersji potrafi zagrac naprawde imponujaco. I jeszcze jedno to chyba najlepiej imitujacy, z samej belki, efekt surround soundbar jaki slyszalem.
 
Ostatnia edycja:

JasiQ87

New member
Słuchałem :) w tragucznych warunkach ale i tak jestem za nim w 99% tylko powiedz mi prosze bo nie znam sie na tych kodekach audio. Mam ks7000 czyli juz na pewno tresci w formie 4k i hdr sie znajda, wiem ze yamaha czyta wszystko od true hd po dts itp a focal nie do konca ale czy faktycznie powinieniem sie tym przejmowac?
 

JasiQ87

New member
Słyszalem bosa no brzmi ładnie nie powiem ale 3600 za sama belke+ 3600 za sub? cena juz chora, pomysl rozbudowy tylnego naglosnienia fajny ale i tak wiadomo ze w filach sub odgrywa znaczaca jak nie najwazniejsa role a nie stac mnie na 7 k soundbar:p
 

collider

New member
Bez reklam
Fakt Bose jest drogi, ale i dobry. Focal z subem tez jakos mega tani nie jest bo kolo 5 chyba wychodzi.
 

JasiQ87

New member
Focala moge miec w dobrej cenie :) nawte bardzo dobrej:p ale tak samo yamahe. Powiem tak bylem pewny w 99% ze focal ale teraz juz nie wiem ze wzgledu na te kodeki ;/ w koncu mam tv 4k z hdr i czy tu focal nie bedzie mial problemow z taka trescia? czy to znaczenia nie ma?
 

collider

New member
Bez reklam
Powiem szczerze, ze z Focalem w przypadku TV 4K bym nie ryzykowal jezeli chcesz podlaczyc go poprzez kabel HDMi. Znalazlem taka oto recenzje, wlasciwie cytuje jej fragment.
"Focal, resolutions up to 1080p, as well as 3D, video signals can be passed through the Dimension Sound Bar and onto the TV. However, they do not guarantee compatibility with 4K resolution video signals."
Oczywiscie mozesz uzyc wejscia optycznego, ale traci sie wtedy na funkcjonalnosci.
 

JasiQ87

New member
tez czytalem ten material i dlatego dostalem głupawki jak to amator dzwiekowy :) czyli ninja twierdzisz zeby sie nie przejmowac i brac focala?:p pytam bo jestem baaaardzo blisko tej decyzji:D
 

JasiQ87

New member
Moj kolega z forum twierdzi zebym nie bawil sie w soundbary za taka kase tylko kupil chociazby takie o to kino

Taga Harmony TAV-606 v.3 + Yamaha RX-V481

i nawet satelitki by nie ciagnac kabli ustawic na kolumnach frontowych a i tak bede mial lepszy dzwiek za mniejsza kase. mam dyleat nie ukrywam ze zaluje ze dalem ciala i nie zianteresowalem sie kablami wczesniej;/ co myslicie? nie pisze tego by zanegowac jego opinie bo obeznany jest w temacie ale jak to widza inni ? bo mi zaraz mozg wyparuje ;]
 

collider

New member
Bez reklam
"i nawet satelitki by nie ciagnac kabli ustawic na kolumnach frontowych a i tak bede mial lepszy dzwiek za mniejsza kase."
Mistrz :lol::D
Musisz sam sobie odpowiedziec co chcesz. KD czy soundbar. Jednak jak masz ustawiac glosniki tak jak sobie to wymysliles albo ci kolega doradzil to sobie daruj.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Moj kolega z forum twierdzi zebym nie bawil sie w soundbary za taka kase tylko kupil chociazby takie o to kino

Taga Harmony TAV-606 v.3 + Yamaha RX-V481

i nawet satelitki by nie ciagnac kabli ustawic na kolumnach frontowych a i tak bede mial lepszy dzwiek za mniejsza kase. mam dyleat nie ukrywam ze zaluje ze dalem ciala i nie zianteresowalem sie kablami wczesniej;/ co myslicie? nie pisze tego by zanegowac jego opinie bo obeznany jest w temacie ale jak to widza inni ? bo mi zaraz mozg wyparuje ;]
To musi być Sebastian.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Moj kolega z forum twierdzi zebym nie bawil sie w soundbary za taka kase tylko kupil chociazby takie o to kino

Taga Harmony TAV-606 v.3 + Yamaha RX-V481

i nawet satelitki by nie ciagnac kabli ustawic na kolumnach frontowych a i tak bede mial lepszy dzwiek za mniejsza kase. mam dyleat nie ukrywam ze zaluje ze dalem ciala i nie zianteresowalem sie kablami wczesniej;/ co myslicie? nie pisze tego by zanegowac jego opinie bo obeznany jest w temacie ale jak to widza inni ? bo mi zaraz mozg wyparuje ;]
Jak masz miejsce to kino lepsze. Może nie dokładnie takie ale lepiej spisze się surround i sub potrzebny.
 
Do góry