Focal dimension + SUBAir vs Yamaya YSP-2700

JasiQ87

New member
A wiec moj wybor padl na Focala:p i kazdy kto ma taki dylemata glownie patrzy na dzwiek a nie "bajery" jak music cast powienien dokonac tego samego wyboru:p co prawda jeszzce mam na uwadze 2 kolumny + ampli+ sub ale jesli chodzi o soundbar to postanowione Focal na 100% :p dzieki za pomoc !!!!!!!!
 

JasiQ87

New member
Jasne :) brat tez wzial to samo a poki co ma pokoj "bardziej zamkniety" wiec w obu warunkach zostanie przetestowany , ale w moim przypadku to jeszcze kwestia tyg czy dwoch :) i bez obaw recenzja bedzie obiektywna i pod niebiosa nie bede zachwalal tylko dlatego ze kupilem ten produkt :) juz moge stwierdzic ze multimedialnie to yamaha bije na glowe mi jednak zalezy na jakosci dzweku nie na bajerach:)
 

JasiQ87

New member
Narazie podlaczalismy u brata a ze brak czasu to nie do konca nam to wyszlo od razu:p powiem tak dla laika niestety nie bedzie to latwe bo czegostakiego jak instrukcja oblsugi nie ma :p nie ma tez wsyztskich potrzebnych kabli np RCA do suba? dobrze mowie?:p no w skrocie jak ktos pierwszy raz ma doczyenia z czyms takim to niech nastawi sie na drobne problemy:p
 

JasiQ87

New member
Narazie nie mam za duzo czasu ale co nie zmienia faktu ze nie umiem podlaczyc suba. kbali nie dali a juz 2 raz chyba zle kupilem, nie wiem o co chodzi.
Podlaczam kablem rca transmiter do belki i sub paruje . ale jak tylko kable sa podlaczone to jedynie co to wydobywa sie buczenie , probowalem wszystkich kombinacji z tymi kablami i to samo. Jak podlacze bezposrednio do suba to buczenie jest jeszcze wieksze wiec narazie po prostu odpuscilem to i chyba musze wlasciwe kable kupic ale nie wiem jakie bo jak dla mnie zwykle rca , chinch powinny dzialac. Nie zmienia to faktu ze szlag mnie trafia ze nie dali tego z subem.

Sam soundbar nie byl jeszcze testowany ale w kilku sytuacjach powiem ze robi ogromne wrazenie ale na test jeszcze przyjdzie czas;]

Aha jeszcze jedna sprawa narazie podlaczony jest do panasonic p42ste50 docelowo do ks7000 ale czy powininem wylaczyc wbudowane glosniki w tv by dzwiek szedl tylko z belki? jak to powinno wygladac? czy jak przypadkowo na pilocie zwieksze glosnosc to zawsze odezwa sie tez glosniki tv?:)
 

mystaloba

New member
Nawiążę do tematu i tu mam kilka banalnych pytań jako typowy lajk.
1] Posiadam 3 urządzenia: Xbox 360 w przyszłości X ONE, dekoder satelitarny VU+ Zero [z wyjściem hdmi] i odtwarzacz sieciowy MXIII [z wyjściem hdmi, spdif] prosto z Chin z banggood... no i oczywiście tv z hdmi arc. Obecnie wszystko leci przez hdmi. Ale co się stanie gdy chciałbym je wszystkie podłączyć przez hdmi do Focala Dimension? Z tego co wiem to Focal posiada 2 wejścia hdmi, a ja chciałbym podłączyć 3 urządzenia. Czy wystarczy, że soundbara podłącze przez hdmi arc do tv i resztę nie będę musiał ruszać?
2] Czy Focal posiada tryby dźwięku: kino, muzyka, nocny, etc.?
3] Czy w Focalu można zmniejszać/zwiększać bass +- na pilocie?
4] Format dts rozumiem, że odtwarza?

5] JasiQ87 nie żałujesz wyboru?
 

JasiQ87

New member
1. Z tego co wiem do Focala podlaczasz jedynie TV reszta wystarczy ze jest podlaczona bezposrednio do telewizora. Ja podlaczylem optycznym ale mozna hdm arc. Jutro bede podlaczal ps4 i cala reszte ale tak jak wspomnialem wystarczy arc tv z focalem(preferuje optyczne i do tego bym Cie namawial )a reszta urzadzen juz do tv.

2. Hmm dopiero od dzis docelowo montuje wszystko bo tak to u brata sluchalem. Na pewno ma dzien noc ale czy ustawienia muzyka kino to szcerze nie wiem ale chyba watpie ( sa w ogole takie ustawienia?:)
3. Na pewno mozna zwiekszac i zmniejszac bass na pilocie tylko nie wiem czy to tyczy sie bassu z samej bellki czy takze z SubAIr(subwoofer)
4. Tak oczywiscie odtwarza i od razu mowie formatami sie nie przejmuj i " nie zawracaj glowy" bo tez dokladnie tak myslalem a po wlaczeniu stwierdzilem ze nie mialo to zadnego sensu.
5. W zyciu nie zaluje wyboru:) jestem w 1000% zadowolony i polece ten produkt kazdemu :) filmy czy muza czy gry to czysta przyjemnosc . Dzwiek jak jestes laikiem i nie miales kontaktu z takimi sprzetami to powiem ze robi wrazenie , dialogi swietnie brzmia ale calosc rowniez, filmy na nowo odkrywam i nie zartuje :) nawet te starsze robia wrazenie:) oczywiscie jesli masz mozliwosc ciagniecia kabli mozesz tworzyc zestaw 5.1 ale szczerze to naparwde ta belka zrobi na Tobie wrazenie. jesli maszidealne (ksiazkowe) warunki w pokoju i interesuja Cie bajery jak MusicCast czyli spotyfi i radia itp itd mozesz sprobowac yamahe ysp2700 Mi osobiscie w ogole nie przeszkadza polaczyc sie z belka a pozniej wlaczyc co chce na telefonie ale pewnie niektorym osobom bardziej zalezy na tym niz na jakosci i mocy dzwieku.
Juz po samym rozpakowaniu widać ze jest to sprzet "premium" . Yamaha jednak moim zdaniem odbiega , gra dobrze tego nie mozna jej odmowic bo to takze jesli chodzi o soundbary wysoka polka ale ja bym nie zamienil sie w zyciu. Testowalem oba. Inna sprawa ze jak dobrze poszukasz Focala dostaniesz o kilkaset zloty taniej a jesli chcialbys powiesic soundbar na scianie to od razu mowie ze Yamaha zyczy sobie "tylko "300 zł za taki wieszaczek bo w zestawie nie ma:)
Jesli sie wahasz to powiem wprost bierz focala najwyzej oddasz jesli CI sie nie spodoba ale na 99% sadze ze tego nie zrobisz:) nie przejmuj sie kodekami i ze yamaha ma wiecej wyjsc hdmi itp. Wszystko podepniesz przy focalu a bierz pod uwage jakosc dzwieku i moc :)
Niestety jesli jestes laikiem to od razu mowie podlaczenie za 1 razem u brata nie bylo dla mnie proste, nie ma kabli wszystkich w zestawie ( rca) a instrukcja stoi na niskim poziomie:D co prawda montujac to u siebie zajelo mi to 2 min ale doswiadczenie robi swoje. Aha i jeszcze dodam ze kupilem najpierw kabel do suba w media chyba ( na 100% wlasciwy) i sub buczal jak tylko sie podlaczylo kable , wydalem troszke wiecej na pozadniejszy kabel i od razu smigal jak nalezy.

Testy bede robil teraz wiec napisze jeszcze czy sa jakies wady , ale naparwde z czystym sumieniem moge CI ten soundbar polecic :) jakbys chcial info skad itp napisz na priva ;]
 

radish

New member
@JasiQ87 i jak po kilku miesiącach używania?
Jestem na etapie researchu Yamahy YSP-2700 , Focala Dimension (listw i sub) i BOSE 300 (listw i sub.
W pokoju odsłuchowym słychałem FOCALA, w MM słuchałem BOSE, Yamahy nie słuchałem.

Moje wymagania to KINO a dopiero na 2 miejscu muzyka.


Moje wrażenia:
FOCAL - nie zrobił na mnie wrażenia, gra poprawnie, ale albo nie został skalibrowany ale nie odczułem tego efektu 'wow' jaki np odczułem po posłuchaniu BOSE.
BOSE nie słuchałem w pokoju odsłuchowym tylko na sklepie MM i zrobił na mnie piorunujące wrażenie.
YAMAHA, no cóż przeczytałem o niej sporo bardzo dobrych opinii, niestety jeszcze nie słuchałem.

Jeśli ktoś z WAS ma doświadczenie z odsłuchów bądź posiada w/w sprzęt bardzo proszę o subiektywne opinie. Ja wiem, że każdy inaczej to odczuwa, ale mimo wszystko chętnie przeczytam. Dzięki i pozdrawiam :)
 

Kris022

New member
@JasiQ87 i jak po kilku miesiącach używania?
Jestem na etapie researchu Yamahy YSP-2700 , Focala Dimension (listw i sub) i BOSE 300 (listw i sub.
W pokoju odsłuchowym słychałem FOCALA, w MM słuchałem BOSE, Yamahy nie słuchałem.

Moje wymagania to KINO a dopiero na 2 miejscu muzyka.


Moje wrażenia:
FOCAL - nie zrobił na mnie wrażenia, gra poprawnie, ale albo nie został skalibrowany ale nie odczułem tego efektu 'wow' jaki np odczułem po posłuchaniu BOSE.
BOSE nie słuchałem w pokoju odsłuchowym tylko na sklepie MM i zrobił na mnie piorunujące wrażenie.
YAMAHA, no cóż przeczytałem o niej sporo bardzo dobrych opinii, niestety jeszcze nie słuchałem.

Jeśli ktoś z WAS ma doświadczenie z odsłuchów bądź posiada w/w sprzęt bardzo proszę o subiektywne opinie. Ja wiem, że każdy inaczej to odczuwa, ale mimo wszystko chętnie przeczytam. Dzięki i pozdrawiam :)


Mam belkę Focala z subem i powiem szczerze, że gra to bardzo fajnie.
Korzystam z tego zestawu dość często bo albo Filmy są grane albo muzyka.
Sama belka gra bardzo fajnie a w połączeniu z subem, kory cudownie podkreśla dolne partie na prawdę można poczuć się ja kw kinie. Swoją drogą mam suba odkręconego na około 15% a i tak jest moc.

Wcześniej miałem fidelio e5 i to był ok sprzęt w swojej klasie na plus efekt przestrzenny. Jednak rozstawiane z tyłu satelity lepiej sobie radziły niż belka.
Na minus - MOC - do Focala nawet nie ma startu. Tutaj na serio jest dużo dużo lepiej.

Nie wiem czy pomogłem :D Co do odsłuchu to u mnie było podobnie tzn. mi się podobało, ale już w domu brzmiało to wszytko dużo lepiej.

Na plus dola Focala można zaliczyć cenę, swoją drogą zestaw Focal Dimension + Sub Air + Universal Wireless Receiver jeden ze sklapów Warszawie chciał mi sprzedać za 3800zł, wiec warto popisać o jakieś zniżki ;)
 

Pingwinek

Banned
Posiadam Yamahe ysp 2700 Nie słuchałem Focala więc się nie wypowiem na temat dźwięku Z testów jakie przeczytałem wynika, iż gra bardzo dobrze. Jednak dla mnie przegrał już na starcie. Jedno wejście HDMI i to raczej nie wspierające 4k czy HDR dyskwalifikuje sprzęt jako sondbar do salonu.
JasiQ87 pisze, że podepniesz wszystko do focala. Jasne wszystko się da. Tylko czy lubisz setki kabli i rozgałęźników z tyłu? Technologia ma ograniczać ilość kabli. Taki jest też główny sens soundbara.
 

mystaloba

New member
Wybrałbym Focala ale szafeczka rtv mi nie pozwala więc skupiłem się na Yamaha YSP-2700 ale i na starszym modelu YSP-2500, który ma większą moc tonów niskich [przynajmniej tak pisze na stronie Yamaha w specyfikacji] ale za to nie posiada wifi z music cast i tak się zastanawiam co byłoby lepsze.

Specyfikacja YSP-2500:


Pixelmator.png


Specyfikacja YSP-2700:

Moc: 107 W (soundbar), 75 W (subwoofer)

Liczba przetworników: 16 x 2,8 cm (soundbar), 1 x 14 cm (subwoofer)

Wejścia: analogowe RCA, cyfrowe koaksjalne, cyfrowe optyczne, 3 x HDMI

Wyjścia: HDMI (ARC), subwoofer (RCA)

Dekodery: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, Dolby True HD, DTS, DTS-HD, DTS-HD Master

Obsługiwane formaty plików: MP3, WMA, MPEG4 AAC, Apple LossLess, WAV, FLAC, AIFF

Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi

Wymiary (W/S/G): 5,2/94,4/14,3 (soundbar), 29,7/29,5/30,7 (subwoofer)


Pokój z lewej strony ma firankę więc nie wiem jak tu będzie zachowywał się system YSP.
@Pingwinek co powiesz więcej o Yamaha? Jak się sprawuje bass?

Mój pokój:

s03huur6u1gn.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Ilość kabli znacząco ogranicza ARC. Takie akurat Focal posiada. W każdym innym przypadku kabli będzie tyle samo :) nie jest to zależne od soundbara.
Że niby jakie kable ograniczy ARC?? Philips, który aktualnie wisi u mnie w salonie nawet nie przekaże DTS do soundbara.Więc co mi po takim zwrotnym kanale. Nie wspomnę już o nowszych i lepszych formatach. Dlatego najlepiej podłączyć źródło dźwięku bezpośrednio do soundbara. Inną sprawą są kable , które w moim przypadku trzeba by ciągnąć w ścianie jeżeli wszystkie urządzenia byłyby podłączone do TV (razem 4 kable HDMI w przypadku 3 urządzeń) Użytownik JasiQ87 proponuje połączenie optyczne. Takowe sprawdzi się dla DTS i DD. Nic wyżej nie pójdzie tą drogą. Aby do focala podłączyć wszystkie urządzenia to potrzebny rozgałęźnik. Kombinacje. Dodatkowy kabel i bur... coraz większy
ps. w sumie ma Pan rację do Focala można wszystko po ARC podłączyć , wszak on tylko DD dekoduje :)
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Wybrałbym Focala ale szafeczka rtv mi nie pozwala więc skupiłem się na Yamaha YSP-2700 ale i na starszym modelu YSP-2500, który ma większą moc tonów niskich [przynajmniej tak pisze na stronie Yamaha w specyfikacji] ale za to nie posiada wifi z music cast i tak się zastanawiam co byłoby lepsze.
Pokój z lewej strony ma firankę więc nie wiem jak tu będzie zachowywał się system YSP.
@Pingwinek co powiesz więcej o Yamaha? Jak się sprawuje bass?
Cześć
Do co efektów przestrzennych to trzeba sprawdzać we własnym zakresie. W jednych pokojach będzie on lepszy w innych gorszy. W tym nikt Ci nie pomoże. Co do basu to nie jest on potężny. Najlepiej napisz jaki kawałek Ci sprawdzić. Puszczę sobie i opiszę wrażenia. Jedno co mogę już teraz napisać to bas jest "czysty" nawet przy maksymalnej głośności. Wcześniej posiadałem Fidelio B5 Tam nie trzeba było maxa, żeby sub już "pierdział".
Co do ysp 2500 to niestety nie przepuszcza HDR.
A i w specyfikacji ysp2700 którą podałeś jest mała nieścisłość Soundbar nie ma mocy 107W Ma moc 32 W ,a cały zestaw ma 107W :) Tak też obawiałem się, że będzie to za mało. Nic z tych rzeczy. Sam byłem zaskoczony, bo już pogodziłem się, że będzie mu brakować "watów".A tu pozytywne zaskoczenie.
 

mystaloba

New member
@Pingwinek najbardziej interesuje mnie bass, bo tony średnie i wysokie wiem, że to mistrzostwo. Więc najlepiej jakbyś nagrał film, np. Underworld i wrzucił na youtube z ustawieniem maksymalnego bassu. Ja bym sobie odtworzył to na "budżetowych" słuchawkach i mniej więcej wiedziałbym czy warto.
 
Do góry