Focal dimension + SUBAir vs Yamaya YSP-2700

gorlik

New member
Witam, również poszukuję najlepszego rozwiązania soundbar + sub aby uzyskać 5.1 w filmach. Wybrałem na tę chwilę fidelio B8 jednak jeżeli nie spełni oczekiwań zostanie zwrócony do sklepu i zamówię Focala jednak cena jest nieco wyższa. Budżet to do 5000 zł.
 

collider

New member
Bez reklam
Panowie w chwili obecnej jest naprawde sporo fajnych systemow ktore moga zastapic KD. Jest Focal, jest Bose, Philips, Sony, Sonos, Denon Heos itd. Kilka z nich ma mozliwosc rozbudowy do systemu 4.1 i 5.1 i to bezprzewodowo a nawet sa propozycje z Atmosem. Jest wiec z czego wybrac. Isc i posluchac.
 

JasiQ87

New member
Miejsce na kino mam lecz kable wijace sie przez pokoj odpadaja a ze mieszkanie po wykonczeniu to jakiekolwiek zmiany tez juz nie wchodza w gre ;/ rozbudowa do 5.1 czy 4.1 jest fajna ale w przypadku bose lub sonosa to kwota rzedu 10 k. Oczywiscienie trzeba wszystkeigo od razu robic :)

Dla mnie Focal to jakość i mysle ze jesli chodzi o dzwiek da rade ale jesli chodzi o "mulimedia" to niestety moze czyscic buty takim firmom jak Yamaha jak i wiekszosci:) ale w sumie chodzi o dzwiek :p moje obawy dotycza jedynie tych kodekow True HD itp itd i nie wiem czy tutaj wszystko sie sprawdzi.

No wlasnie a jak do tego porownania dorzucic jeszcze ten FidelioB8 , ja stawiam na focala chociaz gdyby yamaha ysp 2700 byla troche mocniejsza to nie wiem czy bym sie na nia nie skusil
 

JasiQ87

New member
zaraz zaraz czyli moge sobie zrobic 5.1 i tylne glosniki przez to urzedzenie podlaczyc? i nie myslec o kablach?:)
 

gorlik

New member
Dokładnie tak. Wadą jednak wydaje się cena przy 2 głośnikach z tyłu wyjdzie 800 zł za 2 x transmiter i 2 x odbiornik. Jak dla mnie trochę za drogo. Lepiej pociągnąć kabel w listwach przypodłogowych.
 

JasiQ87

New member
hmm co bym powiedzial :):) powiedzialbym tak ze mi jak najbardziej odpowiada tylko wszystko sprowadza sie do tego ktory jest lepszy :p domyslalm sie ze to podobne urzadzenia, owszem tu widze dolby atmos ale nie sadze by warunkachmieszkaniowych mialo to znaczenie co nie zmienia faktu ze to bardzo ciekawa promozycja tylko jak to sie wlasnie ma w stosunku do FOCAL DIMENSIION + SUB iar i YAMAHA ysp-2700 czy jest "lepszy" i jesli tak to dlaczego:) uczciwie przyznam ze gdyby nie moj eobawy o te kodeki 4k i tego typusprawy w przyszlosci to wzial bym focala mimo ze wczesniej juz bylem praktycznie kupic yamahe :p ale teraz juz nawet wizaulnie mi pasuje bardziej co nie zmienia faktu ze znow jade zobaczyc dzis yamahe :p jednak ta zgodnosc ze wszystkim plus wiele zlacz hdmi do tego mulimedialnosci jest cholera zaleta, ale tak jak mowie dla mnie (amatora) i tak najwazniejszy jest dzwiek a niestety a sklpeach nie umiem ocenic ktory gra lepiej ;/
Jesli ktos z was np blackninja :p mial mozliwosc przetestowania obu belek na spokojnie i wiedzac jakie mam wymagania ( 1.filmy 2. gry 3. muza , Samsung ks7000, 25m2) napisze mi bierz dany model to juz nie bede sie zastanawial tylko tego samego dnia zamowie :D:D
 

JasiQ87

New member
echh bylem dzis w top hifi i postanowilem ze wezme yamahe 2700 jakos do konca nie mam przkeonania ale jednak ta wszechstronnosc to zaleta aczkolwiek jesli nawet u konkurecji mowia ze focal gra bardzo ladnie i do muzyki by byl lepszy to mam metlik:p bo ciekawe gdyby facet nie wiedzial ze najpierw zalezy mi na filmie i grach a muza w dalszej czesc programu czy by tak samo mowil :p mam jednak wrazenie ze focal wchodzac na rynek juz byl troszke zacofany ;/ nie jesli chodzi o dzwiek ale cala reszta , chociaz moze taki mieli zamiar. Facet mi tlumaczyl o utraty jakosci dzwieku itp itd jesli bedzie musial walczyc ze zrodlami (kodekami) ktorych nie czyta itp. Mimo to nadal uwazam ze to fajny sprzet :D troszke go juz zdazylem polubic :p ale coz za kilka lat soundbar pojdzie do sypialni a moze w tym czasie pozbieram na cos lepszego:) chociaz czy cos lepszego jest tak niezbedne to zycia to nie powiedzial bym :p ps. ale zeby za pier..... wieszak zyczyli sobie 300zł no to ktos ma cos z glowa :p chyba ze to jakis podwykonawca robil i stad taka cena.
 
Do góry