Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Kino domoweZestawy kin, odtwarzacze DVD, nagrywarki DVD etc.

Wróć HDforum > Audio > Kino domowe > Jaki zestaw do takiego pokoju?
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: May 2017
10-05-2017, 22:19
Domyślnie Jaki zestaw do takiego pokoju?

Cześć!

Niedawno wprowadziłem się do domu z nieco nietypowym (przechodnim) salonem. Jako, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, poniżej jest obecny plan pomieszczenia.

obrazek - zapodaj.net/baeab797ea2ae.jpg.html

- na czerwono zaznaczony jest telewizor (55" Samsung 55KU6100) znajdujący się we wnęce pod schodami. Telewizor nie jest powieszony, stoi na stoliku;
- na brązowo zaznaczyłem narożnik (obecnie lewy ale mogę go przełożyć na prawy);
- na niebiesko okno pod którym jest grzejnik - więc wolałbym nie zastawiać go telewizorem przy nowej aranżacji

Skoro wstęp został objaśniony, to przejdę do pytania: jaki zestaw (kino lub zestaw kolumn+amp) moglibyście polecić drodzy forumowicze?

- mogę dowolnie przełożyć narożnik oraz wyjąć telewizor spod schodów
- idealny zestaw - 5.1
- duże możliwości okablowania (chwilowy brak żony ma swoje zalety)
- kolor dowolny chociaż preferowany czarny, brąż lub orzech...
- przeznaczenie: 60% muzyka (klasyka, jazz, rzadziej rock, techno i disco tylko kiedy goście sobie zażyczą), 40% filmy (w planie dokupienie blu-ray).

Tak wiem, że typowo do słuchania muzyki lepsze jest dobre stereo, ale zależy mi na efektach surround w oglądanych filmach. To znaczy... żonie zależy. Myślałem o małym zestawie (BOSE Acousticmass v.6 lub v.10) bo małe, zgrabne i od biedy można powiesić na ścianie ale od kilku dni czytam fora audio i nie wykluczam większych podłogowych zestawów. Mam również dość dobre stage piano które chciałbym czasami podłączyć sobie do ampa i posłuchać barwy "czystego" fortepianu z głębokim dołem.

Instersuje mnie raczej sprzęt nowy. Chcę mieć psychiczny komfort, że ktoś nie zarzynał kolumn zbyt mocnym ampem, że piwo się nie wylało na używki podczas jakieś imprezy... no i gwarancja z możliwością oddania/wymiany w razie wątpliwości. Jeśli macie pomysły na to jaki zestaw kupić i jak go rozstawić aby wyciągnąć z niego jak najwięcej, to jestem otwarty na propozycje. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Coś jeszcze? No jasne - cena. Jeśli uda się znaleźć coś w okolicach 2,5k, będzie się fajnie komponować w pomieszczeniu i zagra obiecująco to może być coś pokroju tego:

allegro.pl/yamaha-ns-f51-ns-p51-czarny-zestaw-kolumn-5-0-i6721559419.html?fromVariant=6721560889]YAMAHA NS-F51 + NS-P51 Czarny Zestaw Kolumn 5.0 (6721559419)

lub tego:
allegro.pl/kolumny-taga-harmony-tav-606-se-special-edition-i5460568620.html]KOLUMNY TAGA HARMONY TAV-606 SE SPECIAL EDITION (5460568620)

Jedno jest pewne. Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się więc zdaję się na Waszą fachową wiedzę i pomoc. Nie wykluczam też większej kwoty bo wiem, że warto czasem dołożyć odrobinę więcej. Tak więc absolutny limit wynosi powiedzmy 3,5k-4k. Nic ponad to, proszę!

Mieszkam w Wielkiej Brytanii więc zapewne znajdę zaproponowane przez Was zestawy lub bardzo zbliżone możliwościami i cenami do tego co w Polsce. Mam w okolicy kilka sklepów ze sprzętem audio, kiedy będę już wiedział czego chce, umówię się na odsłuch (koniecznie ze swoimi CD...). Nie wykluczam tez zakupu w Polsce jeśli cena będzie atrakcyjna, wtedy opłaca się dopłacić kurierowi za transport.

To jak? Pomożecie? Będę wdzięczny! Dzięki z góry.
Tomek
Odpowiedź z Cytatem
hoody1983 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

ninja

Meldunek: Mar 2005

11-05-2017, 13:19
Domyślnie

Poszukaj ampli ~2tysi pln moze byc Onkyo TX-NR656, Harman AVR-171s itp do tego kolumny jak wymieniasz. Dorzuć sobie Audio Pro Avanto, JBLa Arena 170 5,0. Coś wybierzesz
Junior Member

11-05-2017, 13:29
Domyślnie

Dzieki @blackninja! Rozumiem ze Harman + JBL 5.1 to dobrze polaczenie jakies sugestie odnosnie rozmieszczenia zestawu w pomieszczeniu jakie naszkicowalem?
Odpowiedź z Cytatem
hoody1983 jest offline
reklama

ninja

11-05-2017, 13:33
Domyślnie

Dla mnie ok
Co do rozstawienia, jak najszerzej i raczej symetrycznie o ile się uda.
Junior Member

11-05-2017, 13:35
Domyślnie

Oo dzieki bardzo za sugestie! Przejde sie na odlsuch do sklepu i zdecyduje ostatecznie!
Odpowiedź z Cytatem
hoody1983 jest offline
Wspiera forum

11-05-2017, 14:34
Domyślnie

Jestem zadowolony ze swojego AVR255 i Studio 270, możliwe, że Tobie też przypadną do gustu.
Odpowiedź z Cytatem
Baltazar Gąbka jest offline
Junior Member

11-05-2017, 15:02
Domyślnie

@Baltazar - rozumiem ze to dosc uniwersalny zestaw (muzyka+media)?
Odpowiedź z Cytatem
hoody1983 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania