Jaki zestaw do takiego pokoju?

hoody1983

New member
Cześć!

Niedawno wprowadziłem się do domu z nieco nietypowym (przechodnim) salonem. Jako, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, poniżej jest obecny plan pomieszczenia.

obrazek - zapodaj.net/baeab797ea2ae.jpg.html

- na czerwono zaznaczony jest telewizor (55" Samsung 55KU6100) znajdujący się we wnęce pod schodami. Telewizor nie jest powieszony, stoi na stoliku;
- na brązowo zaznaczyłem narożnik (obecnie lewy ale mogę go przełożyć na prawy);
- na niebiesko okno pod którym jest grzejnik - więc wolałbym nie zastawiać go telewizorem przy nowej aranżacji

Skoro wstęp został objaśniony, to przejdę do pytania: jaki zestaw (kino lub zestaw kolumn+amp) moglibyście polecić drodzy forumowicze?

- mogę dowolnie przełożyć narożnik oraz wyjąć telewizor spod schodów
- idealny zestaw - 5.1
- duże możliwości okablowania (chwilowy brak żony ma swoje zalety:D)
- kolor dowolny chociaż preferowany czarny, brąż lub orzech...
- przeznaczenie: 60% muzyka (klasyka, jazz, rzadziej rock, techno i disco tylko kiedy goście sobie zażyczą), 40% filmy (w planie dokupienie blu-ray).

Tak wiem, że typowo do słuchania muzyki lepsze jest dobre stereo, ale zależy mi na efektach surround w oglądanych filmach. To znaczy... żonie zależy. Myślałem o małym zestawie (BOSE Acousticmass v.6 lub v.10) bo małe, zgrabne i od biedy można powiesić na ścianie ale od kilku dni czytam fora audio i nie wykluczam większych podłogowych zestawów. Mam również dość dobre stage piano które chciałbym czasami podłączyć sobie do ampa i posłuchać barwy "czystego" fortepianu z głębokim dołem.

Instersuje mnie raczej sprzęt nowy. Chcę mieć psychiczny komfort, że ktoś nie zarzynał kolumn zbyt mocnym ampem, że piwo się nie wylało na używki podczas jakieś imprezy... no i gwarancja z możliwością oddania/wymiany w razie wątpliwości. Jeśli macie pomysły na to jaki zestaw kupić i jak go rozstawić aby wyciągnąć z niego jak najwięcej, to jestem otwarty na propozycje. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Coś jeszcze? No jasne - cena. Jeśli uda się znaleźć coś w okolicach 2,5k, będzie się fajnie komponować w pomieszczeniu i zagra obiecująco to może być coś pokroju tego:

allegro.pl/yamaha-ns-f51-ns-p51-czarny-zestaw-kolumn-5-0-i6721559419.html?fromVariant=6721560889]YAMAHA NS-F51 + NS-P51 Czarny Zestaw Kolumn 5.0 (6721559419)

lub tego:
allegro.pl/kolumny-taga-harmony-tav-606-se-special-edition-i5460568620.html]KOLUMNY TAGA HARMONY TAV-606 SE SPECIAL EDITION (5460568620)

Jedno jest pewne. Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się więc zdaję się na Waszą fachową wiedzę i pomoc. Nie wykluczam też większej kwoty bo wiem, że warto czasem dołożyć odrobinę więcej. Tak więc absolutny limit wynosi powiedzmy 3,5k-4k. Nic ponad to, proszę!

Mieszkam w Wielkiej Brytanii więc zapewne znajdę zaproponowane przez Was zestawy lub bardzo zbliżone możliwościami i cenami do tego co w Polsce. Mam w okolicy kilka sklepów ze sprzętem audio, kiedy będę już wiedział czego chce, umówię się na odsłuch (koniecznie ze swoimi CD...). Nie wykluczam tez zakupu w Polsce jeśli cena będzie atrakcyjna, wtedy opłaca się dopłacić kurierowi za transport.

To jak? Pomożecie? Będę wdzięczny! Dzięki z góry.
Tomek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Poszukaj ampli ~2tysi pln moze byc Onkyo TX-NR656, Harman AVR-171s itp do tego kolumny jak wymieniasz. Dorzuć sobie Audio Pro Avanto, JBLa Arena 170 5,0. Coś wybierzesz :)
 

hoody1983

New member
Dzieki @blackninja! Rozumiem ze Harman + JBL 5.1 to dobrze polaczenie :) jakies sugestie odnosnie rozmieszczenia zestawu w pomieszczeniu jakie naszkicowalem?
 

hoody1983

New member
Witajcie! Dziekuje bardzo za wszystkie komentarze i sugestie. Dostalem wlasnie propozycje ze sklepu i chcialbym abyscie sie wypowiedzieli, co sadzicie lub co byscie wybrali na moim miejscu:

Amp Onkyo NR656 a do tego Cambridge Sx80 lub Tannoy Ecilpse.

Co lepsze?
 

hoody1983

New member
Mieszkam w UK, to oferta ktora dostalem ze sklepu audio. Wczesniej przeslalem im szkic wymiarow pokoju. Z tego co widze to zaproponowali stereo a chodzilo mi raczej o 5.1
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
"- przeznaczenie: 60% muzyka (klasyka, jazz, rzadziej rock, techno i disco tylko kiedy goście sobie zażyczą)"
Przy tym czego słuchasz to całkiem dobry pomysł.
 

hoody1983

New member
@Baltazar Gąbka - zgadzam sie z Toba w pelni ale zona to kinomanka... wiec jesli na jakiekolwiek glosniki sie zgodzi to predzej 5.1 niz stereo
 

hoody1983

New member
Ja tez to wiem... ide na odsluch do sklepu jutro na 11. Dam znac co i jak po wyjsciu. Czy na cos szczegolnie powinienem zwrocic uwage (oprocz ceny? :) )?
 

hoody1983

New member
No, muszę przyznać że panowie się postarali. Jak w większości tego typu przypadków kompletnie nie zrozumieli, że zapatruję się na zestaw 5.1 w okolicach 2500-3000zł. Zamiast tego podłączyli mi dość ciekawe stereo (Mission LX3 + Pioneer SCLX501). Grało to dość ładnie ale mam wrażenie że trochę kluczyli. 7-kanałowy mixer i system stereo to niedokładnie to, o co mi chodziło. Zamknęło się to w kwocie ok. 5000zł czyli wydałem więcej niż zakładałem na coś czego nie chciałem.

Nie, no oczywiście, że tego nie kupiłem. Poprosiłem o dołożenie do tego standardowego (nie high-end) subwoofera, centrali i tyłów. Dołożyli więc Mission LX2 (tyły), Audio Bronze Centre (na środek) oraz Audio Bronze W10 (subwoofer). Całość zamknęła się w niebagatelnej kwocie niecałych 2000GeBePe czyli prawie 10.000zł. To chyba odrobinę za dużo ale być może panowie dostają prowizję o każdego wepchniętego klientowi towaru. Nie wiem, jak zagrałby cały zestaw bo testowałem tylko przody. Dla porównania dostałem też próbkę na podobnych kolumnach CambridgeAudio które jednak miały nieco ostrzejszy i dźwięk. Co sądzicie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry