Propozycja zestawu

dikajos

New member
Witam,
Od dłuższego czasu szukam odpowiedniego rozwiązania dla mnie w zakresie kina domowego. Zestaw będzie podpięty do telewizora i głównym jego zadaniem będzie podnoszenie walorów dźwiękowych oglądanych filmów. Pokój w którym będzie zamontowany sprzęt to 16m2 pomieszczenie, jednakże głośniki będą ustawione w kwadrat 12m2. Mam także poprowadzone kable w narożnikach 12m2 dzięki czemu głośniki będą podwieszone pod sufitem. Po wielu próbach, odsłuchach, poradach, wybrałem poniższy osprzęt (zestaw 5.1):
1. Dali Zensor 1 x4 (podwieszane w rogach na ścianie)
2. Dali Zensor Vokal
3. Dali Zensor SUB E9F
4. Denon AVR-X520BT

Jak zapewne się domyślacie, mam kilka wątpliwości, z którymi chciałbym się podzielić i prosić o poradę:
1. Głośnik Centralny Dali Zensor Vokal ma wysokość 16.1 cm jednakże moją półka pod telewizorem ma wysokość 16 cm. Wymyśliłem kilka opcji:
A) Zamontuję półkę nad telewizorem i tam umieszczę głośnik (ustawię go z drobnym nachyleniem w dół).
B) Powieszę telewizor i Centralny głośnik umieszczę na półce pod telewizorem.
C) Zakupię mniejszy Vokal - Dali Spektor Vokal (ma wysokość 15.5), jednakże nie wiem czy takie wepchnięcie głośnika nie spowoduje zniekształceń. (aktualnie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż podwieszenie telewizora, albo zamontowanie półki wiąże się z pruciem ŻelBeton ściany aby umiejscowić w korytku kable).
2. Amplituner Denon AVR-X520BT jest już trochę stary i nie ma wiele funkcji, jednakże mam TV z Androidem, dzięki któremu można będzie odtwarzać filmy/muzykę oraz korzystać z multimediów. Zastanawiam się także nad modelem Denon AVR-X1300W, który już nadgania współczesne czasy, jednakże jest plus/minus 700zł droższy i jeżeli w dźwięku nie ma różnicy to nie wiem czy warto dopłacać.

Będę wdzięczny za wasze uwagi/propozycje. Już nie mogę się doczekać, aż zasiądę do filmów :popcorn:

Pozdrawiam !!!
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak ty masz budżet na to ?

wieszanie centrala nad tv to nieporozumienie. nie możesz podnieć o 1 cm blatu szafki ? central ma też nóżki które można prawdopodobnie odkręcić, włożysz mniejszy tez będzie to grało i żadnej różnicy nie odczujesz
denon x520 to sie nadaje do garażu jako radio a nie kino domowe. Nie możesz dołożyć? raty? lub lepszy używany?
 

dikajos

New member
Budżet to sprawa płynna. Zaczynałem od 2k, aktualnie chcę przeznaczyć 7k. Chcę mieć dobry sprzęt, także najważniejsze dla mnie jest stosunek jakości do ceny. No i oczywiście przepłacanie za bajery albo za moc z której nie będę korzystał mnie nie interesuje (mały pokój).

Także rozważałem opcję rozmontowania półki oraz podbicia górnego blatu przez włożenie np. gumowych uszczelek, ale półka jest długa i gruba więc nie wiem czy mi to się uda, do tego estetyka może także dać się we znaki, dlatego rozważam zakup Vokal Spektor (1 cm niższy). Z tego co widziałem to te głośniki nie mają nóżek.

Jak najbardziej mogę dołożyć do amplitunera, tylko jaki? Denon AVR-X520BT będzie wystarczający? Szukałemt akże w innych firmach, jednakże np. Yamaha RX-V481 ma 16cm wysokości, a chcę go zmieścić w tą samą półkę, więc także odpada, chociaż pół centymetra luzy by się przydało bo usmażę ten sprzęt :)
 

Eevi

New member
Przyłączam się do opini Rafała .. za tą cenę można już kupić coś lepszego. A skoro mówisz że jesteś już po poszukiwaniach/poradach to masz jakiś 2. wybór na oku prócz tego wymienionego zestawu ?
 

dikajos

New member
Byly inne typy. Zaczynalem od zestawow sony itd, przez HK, az doszedlem do zestawu Dali. Dali odsluchiwalem i jak dla mnie jest super. Do tego bardzo polecaja w sklepach ten zestaw, mowia ze duzy popyt na nie jest i ze dobry stosunek jakosci do ceny. Dzieki waszym opinia, zdecydowalem sie, na lepszy amplituner. Jezeli moj zestaw głośników dali jest zly to podajcie lepszy produkt prosze.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja bym wziął Onkyo 656, bedziesz miał spokój na kilka lat, a kolumny niech Cie przekonają odsłuchem :)
 

Kamil_89

Member
Kolego weź Onkyo 656 + set Dali Zensor 7+vokal+1, do suba doskładasz i dokupisz w późniejszym czasie albo odrazu tylko jakiś słabszy.

Głośniki podwieszone w naroznikach to niezbyt dobry pomysł.
 
Ostatnia edycja:

dikajos

New member
Dzięki wielkie za opinie Kamil_89. Zdecydowalem sie na amplituner Onkyo 656. Dobre testy, opinie, parametry, mozliwosci. Musze tylko sprawdzic jaki glosnik bezprzewodowo podepne do niego (lazienka) do tego musze zobaczyc czy nozki mi sie uda usunac aby wszedl w polke. Niestety zensor 7 odpada bo to kolumny, mam fiola na tym punkcie i zawsze chcialem miec podwieszane. Ale zdecyduje sie na dali zensor 3 na przodzie a spektor 1 na tyl. Central takze spektor. Sub ten co podalem wczesniej. Co myslisz/myslicie o tym zestawieniu?
 

dikajos

New member
Zestaw zakupiony. Teraz czekam na transoprt. Podepnę, skonfiguruję, odsłucham. Oraz wrócę z informacją jak się sprawdza zestaw.

Co więcej, sklep w którym go kupowałem umożliwia wymianę sprzętu, jeżeli uznam, że np głośniki za mocne, albo sub za słaby - czyli tak zwaną wymianę na inny sprzęt. W przypadku dzwięku, wydaje mi się to mega pomocne.
 

dikajos

New member
Hey,
Zakupiony zestaw:
Front - Dali Zensor 3
Surround - Dali Spektor 1
Center - Dali Spektor Vokal
Sub - Dali Sub E-9F
Amp - Onkyo 656

Pomieszczenie 16m2, głośniki podwieszane pod sufitem, central pod telewizorem, sub w rogu.

Głośniki grają rewelacyjnie, Dźwięk jest przyjemny dla ucha, dokładny, szeroki zakres dźwięków. Na początku brakowało basu, ale wystarczyło go podbić w opcjach Amp.

Jeżeli chodiz o efekt 5.1 to jak najbardziej polecam ten zestaw, przednie głośniki muszą być mocne, bo rzeczywiście one grają główne skrzypce. Zdecydowałem się na słabsze tylnie głośniki (dzięki czemu kasę przekierowałem na przednie głośniki) i jak najbardziej był to trafny wybór. Central nie gra dużej roli, jednakże trzeba uważać, bo w niektórych trybach bierze za dużo na siebie i dźwięk nie jest tak dobry jak by szedł z innych głośników. Jednakże wystarczy zmienić tryb na inny, np. AllChannels aby zapobiec temu odczuciu.

Mam jeden problem, odnośnie słuchania muzyki - Najlepsza jakość dźwięku jest przy ustawieniu Pure Audio. Jednakże w tym ustawieniu Suboffer w ogóle się nie odzywa. Jak przełączę, na inny tryb, np. Dolby Surround, to Sub bierze na siebie dźwięki.
Przeczytałem dużo tematów na ten temat i widzę, że nie jest to coś odosobnionego. Wiecie może czy jest możliwość aby zmusić Sub do pracy przy Pure Audio?

Sub mam podpięty przez podwójny kabel -> L+R. Crossover mam ustawione przez kalibrator (testowałem inne rozwiązania, ale to automatyczne nie jest złe):
- 40 front
- 70 Center
- 60 Surround

Proszę o doradzenie.
 

Kamil_89

Member
Właśnie kolego central jest ważny w kinie. Central gra praktycznie wszystko to co na ekranie dlatego najlepiej aby był z tej samej serii co fronty.

AllCh to jest tryb stereo który gra na wszystkich głośnikach, w mojej opinii słabo to gra, może czasami do muzyki, filmy to raczej na Direct lub przez Upmix: DS lub Neural.

Pure Audio gra bez suba bo takie jest jego zadanie. Chcesz mieć stereo + sub to musisz ustawić fronty jako small i tryb stereo.

Crossover oraz cała kalibracje najlepiej wykonać wg instrukcji z podwieszonego wątku w dziale Amplitunery.
 
Do góry