salon i Kino domowe

kartofelzmas

New member
Jestem typowym blokersem :D Całe***życie w płycie. Więc teraz jak stawiam swój domek to chciałbym stworzyć kącik do oglądania.
Na wstępie może powiem, że nie planuję telewizora i w zasadzie preferuję albo film/serial albo muzykę. Film czy serial może lecieć podczas pracy na lapku więc na pewno będzie sporo używane. Jestem singlem więc też nie mam ograniczeń jeżeli chodzi o stylistykę pokoju czy design zestawu :)
Przeglądałem jakiś czas już tematy jednak jestem laikiem i niewiele ogarniam :p więc może napiszę co bym chciał zrobić i uzyskać :)

Pomieszczenie jak na foto: (nie mogę jeszcze dodawać zdjęć :)

http://c1.staticflickr.com/3/2877/34219150685_3fb5e604f9_z.jpg

Salon z kuchnią. Na tą chwilę stan surowy otwarty za miesiąc okna i tynki później już właśnie wykończenie.
Drzwi balkonowe są od południowego wschodu, a kuchnia od zachodu więc w zasadzie cały dzień jest słońce :p
W planie więc rolety wewnętrzne szczelne 100% zaciemnienia. Dodatkowo wzdłuż okna balkonowego powieszę jakąś ciemną lub czerwoną dla kontrastu zasłonę i podobnie pewnie przy innych oknach. Podłoga to posadzka żywiczna w 100% bez dywanu kolor srebrny czy betonowy naturalny :).
Ścianę na której będzie ekran myślałem by pomalować farbą do tego przeznaczoną i zaoszczędzę na ekranie opuszczanym czy z ramką Ewentualnie jak zawiśnie projektor to domaluję czarną ramkę jeżeli to coś poprawi:) chyb, że jednak będzie do kitu to pewnie.... . Szerokość ściany to 400cm pewnie minus jakieś włączniki i odstęp od ściany itp. zostanie około 300cm więc zakończę zapewne na max 120 cali.
Nie wiem jeszcze jak potraktować sufit i jak podwiesić projektor by nie wyglądało kiepsko :/
Powiedzcie mi jak mogę ustalić miejsce podwieszenia projektora w pokoju by czasami nie zostać z palcem w nocniku szerokość wypośrodkuję więc nie będzie problemu ale już głębokość od ściany to problem dla mnie. Podobnie mam problem z okablowaniem. Teraz jeszcze mogę zrobić jakiś przepust pod sufitem i puścić kable pod tynkiem ale nie wiem jakie i ile :)
Dzięki za sugestie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kartofelzmas

New member
Sorki że odpowiadam z opóźnieniem ale ostatnio ...... praca, praca, praca.

Znalazłem kalkulator i widzę że optymalnie będzie 5 metrów 120-130cali. Ekran czy malowanie później dopasuje już do obrazu wyświetlanego.
Będę podpinał konsole, laptopa, później pewnie też jakąś cyfre+ lub inne urządzenie podobne to powinienem puścić 3-4 kable hdmi dla każdego z urządzeń czy są jakieś HUBy co by nie traciły na jakości?

Nie mam kompletnie doświadczenia w tym temacie i o ile mam już zarys układu w pokoju to nie wiem jeszcze jak rozwinąć nagłośnienie.
Jeżeli chodzi o audio to na początku myślałem o jakimś zestawie stereo z możliwością rozbudowy ale raczej na początek nie wyłożę więcej jak 5tysi.
Tym bardziej nie wiem jak pogodzić muzykę z filmami podejrzewam, że muzyki będzie więcej :)
Jeżeli chodzi o projektor to pewnie znajdę coś w okolicy 5 tysi lub może wyżebrana używka :)

Mam jeszcze trochę czasu do ostatecznej decyzji i na tą chwilę będę szukał patentu na podwieszenie półki pod projektor oraz jak i jakie puścić okablowanie by później nie przerabiać. A później się zabawie w dobór zestawu ewentualnie pewnie zaraz zacznę przeglądać jakie są opcje :)
 

kartofelzmas

New member
Nie będą za duże do takiego pomieszczenia?
Salon z kuchnią będzie miał koło 40m2

A co do tego Onkyo to rozumiem, że podłączam do niego wszystkie urządzenia a od niego puszczam jedno HDMI do projektora? To by mi rozwiązało wiele problemów i bym pewnie zaraz przekombinował u rodziców bo też jest pokiełbasione z tymi kablami. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie za duże.
Napisz do Blackninja dostaniesz specjalną ofertę dla członków forum.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Nie będą za duże do takiego pomieszczenia?
Salon z kuchnią będzie miał koło 40m2

A co do tego Onkyo to rozumiem, że podłączam do niego wszystkie urządzenia a od niego puszczam jedno HDMI do projektora? To by mi rozwiązało wiele problemów i bym pewnie zaraz przekombinował u rodziców bo też jest pokiełbasione z tymi kablami. :)
Na całą powierzchnię można się pokusić o Studio 290.
 
Do góry