Amplituner + głośniki stereo do PS4, PC i spotify - do 2500

zbyhu2

New member
Cześć wszystkim!

Czytam i czytam i im więcej Was czytam tym bardziej jestem głupi i czuję że muszę wydać grube tysiące żeby się cieszyć dzwiękiem przyzwoitej jakości. Gdzieś muszę sobie postawić granice i nie popadać w spiralę kupowania coraz droższych rzeczy.

Nasz pokój wygląda w ten sposób - trochę to (moim zdaniem) komplikuje wybór sprzętu:

pokoj.png


(Na czerwono jest ekran projektora, na zielono kanapa, po bokach przed kanapą wystające kawałki ściany, w samym rogu są drzwi otwierające się do środka.)

Na początku myślałem o tanim zestawie kina domowego 5.1 ale po przeczytaniu trochę postów tutaj wiem (albo myślę że wiem), że dobre 2.0 zagra mi lepiej - wyprowadźcie mnie z błędu jeśli nie.

Teraz myślę o zestawie 2 głośniki Denon SC-F109 + Amplituner Onkyo TX-NR555.

Chciałbym kupić na razie jakieś tańsze/nie najgorsze głośniki, które może kiedyś przepnę na tył, a z przodu dam porządne kolumny. Tylko trochę w tym mieszkaniu nie ma miejsca - przez te drzwi zaraz przy ścianie nic obok ekranu nie postawie. Szukałem jakichś bardziej płaskich głośników żeby powiesić na ścianie, ale to albo chałowate plastiki w zestawach 5.1, albo super pro drogie.

Z innych rzeczy:
- Zależy mi bardzo na tym żeby można było wszystkie sprzęty podpiąć do amplitunera i mieć jeden kabel idący do projektora (chyba wszystkie Amplitunery mają coś takiego, ale zestawy kina 5.1 już nie)
- Soundbary odpadają bo nie będę puszczał kabla z PS4/PC które będą stać przy kanapie, pod ekran i do projektora pod sufit.
- Kusi mnie też opcja połączenia z kontem Spotify bezpośrednio w amplitunerze, ale jak powiecie że ten Onkyo jest nic nie warty, to odpuszczę i wezmę coś innego.
- Bardzo chciałbym się zmieścić w 2-2.5 tysiąca.

A może to wszystko jest bez sensu i lepiej kupić tani zestaw ze sklepu, bo słuchając streamingów z neta i oglądając filmy z komputera nigdy nie nacieszę się możliwościami porządnego zestawu?
 

zbyhu2

New member
Teraz jeszcze rozważam Harman Kardon HKTS9 - powiesiłbym te pchełki na ścianie i byłoby chyba całkiem ok... I z bani, przyzwoity zestaw 5.1 złożony, może z lekko przekroczonym budżetem - co sądzicie?
 

collider

New member
Bez reklam
Dobre 2.0 zagra lepiej w stereo. Natomiast jezeli zalezy ci na efektach kinowych to jednak zestaw 5.1 nawet tani da ci o wiele wieksza frajde.
 

zbyhu2

New member
Super, dzięki za odpowiedź. Zatem chyba porozglądam się za jakimiś markowymi plastikami.

W międzyczasie poprosiłem moderatorów o przesuniecie tego wątku do Kina Domowe, bo chyba tam będzie pasować lepiej.

A i teraz jeszcze się zastanawiam jak to powiesić - za drzwiami obawiam się że nie będzie miejsca, więc mogę te 20cm pod sufitem po obu stronach ekranu - tak że ten lewy wypadnie nad drzwiami. Czy tak będzie ok? Bo mogę jeszcze powiesić jeden na ścianie przy drzwiach, a po drugiej stronie postawić na parapecie - co wydaje mi się gorszym rozwiązaniem, zwłaszcza że ten pomysł jest bez sensu jak zamontuje zaciemniające zasłony. Gdzieś czytałem że głośniki powinny być na środku wysokości ekranu - czy to prawda? czy to ważne?
 
Ostatnia edycja:

zbyhu2

New member
Przepraszam za post pod postem

Co powiecie na taki zestaw: Harman Kardon AVR 151S + HKTS 5? Nie mogę dodać linka, na Ceneo widzę go za 2249zł.

Markowy plastik, jest spotify, jest HDMI pass through, cena w moim budżecie...
 

Rafal7

Banned
Widzę ze chcesz na sile coś kupić.
Najlepiej to zwiększ budżet, kup amplituner kina domowego i sam kolumny frontowe.
Da się posłuchać muzyki i obejrzeć film.
Etapami będziesz mógł kupować resztę zestawu.
 

zbyhu2

New member
@Rafal7
No właśnie tego chcę trochę uniknąć. Dokładania krok po kroku żeby skończyć z zestawem audio za 20k.
Chcę mieć coś co będzie lepsze niż plastikowe Samsungi z marketu, ale też nie chcę przesadnie szaleć. Budżet mam dość sztywny. Nie będę tego zestawu używał do odsłuchu winyli czy plików lossless. Jak napisałem: Spotify, PS4 i filmy z kompa.

Wysłane z mojego MI 5C przy użyciu Tapatalka
 

grzech1991

New member
Miałem z5500, nie wiem co może być tego pod względem głośników odpowiednikiem w KD, ale już obejrzeć film się dało czy posłuchać muzyki. Wiadomo, do dobrego zestawu daleko, ale mimo wszystko...

Z drugiej strony, ja też miałem podobny budżet, a skończyło się na używanych magnatach. I szczerze, kup używany zestaw nawet 5.1. Na olx tego pełno, niż przepłacać za słabe nówki.
 

zbyhu2

New member
Przespałem się z tematem w weekend, pogadałem z żoną i decyzja pada na razie na Harman Kardon AVR 151S + HKTS 5. @blackninja - takich kolumn JBLa nie damy rady ustawić - muszą być jakieś małe satelitki do powieszenia na ścianie.

Na razie ten zestaw od Harmana wydaje mi się całkiem ok - będę miał 5.1 lepsze od plastiku z Saturna w przyzwoitej cenie.

Dam sobie jeszcze chwilę, poszukam może jakichś używanych zestawów 5.1 na allegro/olx - jakieś wskazówki na co polować? Albo może jakiś inny zestaw w cenie podobnej do tego HKTS 5 wyrwę? Jakieś małe JBL oglądałem pamiętam kiedyś w Media Markcie, ale nie zapisałem modelu.
e: chyba znalazłem - JBL Cinema 510 - tylko to są chyba jednodrożne, i nie widzę żeby były w ogóle dostępne w sprzedaży
 
Ostatnia edycja:

zbyhu2

New member
Chciałem napisać jak już wszystko będę miał zmontowane, ale może być i teraz.

Kupiłem od kolegi te głośniki, a u Blackninja zamówiłem amplituner Harman Kardon AVR 161s - zdecydowałem się na trochę wyższy model. Zamknąłem się w zakładanym budżecie więc jak wszystko będzie grało tak jak mam nadzieję że będzie grało to będę bardziej niż happy.

Wysłane z mojego MI 5C przy użyciu Tapatalka
 
Do góry