Wymiana głośników w UK - pomoc w doborze

cin_mar

New member
Witajcie koledzy


Potrzebuję Waszej pomocy w doborze komponentów do kina.

Na chwilę obecną używam Onkyo TX-NR609 oraz zestawu 5.1 JBL Cinema 610
W filmach jest powiedzmy ok, ale muzyka już nie zadowala mnie z tego zestawu, a na niej również mi zależy.
Słucham wielu gatunków muzycznych, także brzmienie bardziej uniwersalne, tym bardziej że lubię od czasu do czasu włączyć koncerty typu Bocelli czy Hanz Zimmer, jak i posłuchać czegoś mocniejszego.
Także zależy na przyjemnej górze z ładnym dołem, który z czasem wzmocnię subem.



Na chwilę obecną chcę kupić 2 głośniki podstawkowe dobrej jakości, gdyż za około 2mce wracam do polski i tam już będę rozbudowywać zestaw. Także trudno na chwilę obecną powiedzieć jaki będzie metraż nowego mieszkania jak i czy owe głośniki będą pełnić rolę głównych czy monitorków, także pasuje aby grały ciekawie jeśli miały by zostać głównymi.


Zrobiłem wstępną listę wraz z cenami (2szt) w Anglii, proszę doradźcie które są warte uwagi.
Budżet jaki chciałem przeznaczyć to ok. 250-300f

dali zensor 1 - 199
dali zensor 3 - 319

jbl arena 120 - 172
jbl arena 130 - 217

jbl studio 220 - 233
jbl studio 230 - 317

Klipsch RP-150M - 260

-----------------------------

wharfedale diamond 220 - 169
monitor audio mr2 - 129
q acoustics 3020 - 160
monitor audio bronze 2 - 280
monitor audio bronze 1 - 229



Również zastanawiam się nad zmianą amplitunera, gdyż to Onkyo zaczęło mi czasem wariować z radiem internetowym oraz kilka razy były problemy z włączaniem, dopiero później doczytałem że Onkyo miało problemy z amplitunerami z 2010-2012.


Co moglibyście polecić w budżecie za ok 200f z używanych o podobych funkacjach? Nie chcę przeznaczać więcej na nowe konstrukcje, bo na chwilę obecną nie wykorzystam ich funkcji. Najbardziej zależy mi na streamingu oraz bluetooth, ale to niekonieczne bo mogę pozostać z obecną przystawką bluetooth.


Z góry dziękuję za pomoc
 

cin_mar

New member
Udalo sie kupic tx-nr636 gdzie po sprzedazy mojego bedzie bez doplaty wiec chyba sie oplacalo orzynajmniej wifo i bt bedzie.

A jesli chodzi o pozniejsza rozbudowe o podlogowe. To jak sie maja jbl studio powiedzmy model 270 do klipschow z nowej serii lub dali?

Pytam bo mam do kupienia kilku miesieczne dali zensor 3 w bdb stanie za 190 wiec to zawsze 130 w kieszeni wzgledem nowych jbl studio 230. To moge przeznaczyc na centralke czy suba ta kwote

Co myslicie
 

cin_mar

New member
no tak jak pisałem jeszcze to jest niewiadoma, na chwilę obecną ma 15m2 ale za 2mce przeprowadzam się do polski i ciężko powiedzieć co się znajdzie. Celujemy w coś z aneksem więc powiedzmy pomieszczenie nie mniejsze niż 16m2
 

cin_mar

New member
a ile w pl są warte te głośniki jbl mniej więcej orientujecie się?

oraz czy ten subwoofer z mojego zestawu cinema 610 to ten sam co jest w sounbarach 350/450?
 
Do góry