Pomoc w doborze Suba

xo83

New member
Witam,

Mam nadzieję, że pomożecie coś wybrać...
Posiadam taki zestaw:

Amplituner: Harman Kardon AVR-161; specyfikacja:
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/amplituner-harman-kardon-avr-161-1
do tego
Kolumny: Quadral Ferrum 7000; specyfikacja:
QUADRAL Ferrum 7000, zestaw kolumn 5.0, SONICA Opole - profesjonalny salon Audio-Video, HiFi, RTV

a upatrzyłem sobie do tego:
SUB: Klipsch SW-450; specyfikacja:
KLIPSCH SW-450 - Subwoofery - Opinie i ceny na Ceneo.pl

szczerze mówiąc to nie wiem jaka jest różnica pomiędzy głośnikiem frontowym a spodnim, ale ten sub przypadł mi do gustu. Będę go chciał podłączyć na 12m kablu z tego względu, że będzie stał w przeciwnym rogu pokoju (btw za drzwiami). Macie jakieś sugestie?

Pozdrawiam
 

xo83

New member
Przepraszam, że podbijam temat, ale zależy mi na Waszych wypowiedziach.

Nie wiem czy mam się zdecydować na tego suba co zaproponowałem czy nie,
może lepiej takiego:
Klipsch R-12SW czarny - Subwoofery - Opinie i ceny na Ceneo.pl
a może jeszcze jakiegoś innego.... napiszcie jaka jest różnica pomiędzy głośnikiem frontowym a dolnym- oczywiście różnica w odsłuchu bo to co napiszą w artykułach to druga sprawa...
Czy do suba 12m-owy kabel nie jest zbyt długi, czy bardzo się straci na jakości, jestem laik dlatego zwracam się do Was. Jeżeli któryś z Was odsłuchiwał w/w suby to który ładniej gra i schodzi noi czy występuje jakiś "zamiennik"

pozdrawiam 2x

P.S. jak nie Wy macie mi pomóc to kto??
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
jak duży masz pokój
mieszkasz w bloku czy domu ?
muzyka czy kino ?

to mocne suby są , spokojnie dadzą rade w pokoju 20-30m2 chyba że lubisz trzęsienie ziemi to może okazać się że i te za słabe będą
 

xo83

New member
jak duży masz pokój
mieszkasz w bloku czy domu ?
muzyka czy kino ?

to mocne suby są , spokojnie dadzą rade w pokoju 20-30m2 chyba że lubisz trzęsienie ziemi to może okazać się że i te za słabe będą
Pokój mój ma 20m2
Mieszkam w bloku, ale mam wyrozumiałych sąsiadów, których mam tylko z jednej strony.
Muzyka i kino po 50% a lubię trzęsienie ziemi w filmach i jego głównie do tego będę stosował jeśli chodzi o tarpnięcie a przy muzyce będzie redukowany do lekkiego podbicia, ale chciałbym, żeby też ładnie schodził...
 

xo83

New member
Ile masz max kasy na zakup ?
Założenie było do 2000 z okablowaniem, ale jeżeli zaproponujecie coś do 2300 (dużo nie dużo jak ma się dziecko i garba w banku) to będzie ok.

Edit: Nie starczy, może 2,500?
Edit II: Ch** raz się żyje może coś do 3000, ale sub nie może mieć większej szerokości jak 38cm bo będzie stał za drzwiami.
 
Ostatnia edycja:

xo83

New member
KEF PSW 2500
REL T5
Klipsch R 115
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz specjalne ceny.
Sorry za zamieszanie, ale wczoraj nie myślałem logicznie :cool:
, dzisiaj logika wróciła na swoje miejsce i 2000 to max, żona by mi łeb urwała
jakbym wydał 3k na suba a szykuje się jeszcze wymiana telewizora, który ma z 7 lat...

P.S. Zestaw będę chciał kupić u blackninja, czy jak się zaloguje do klubu to to coś pomoże?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
115 na taki metraż to samobójstwo. nawet 12 za duża bo trzeba odjąć w volume i to sporo. Ale lepiej 12 jak 10.
 

xo83

New member
Dokładnie również kupiłem 12, a mam około 28m2, bas potężny, wymienilem na mniejszego 10, jest OK i tak dużo mocy pozostaje.
Mam znajomego co ma pokój gdzieś 30m2 przy pełnym zestawie Klipscha RF'a ma dwa woofery 12sw zamontowane; ściana na przedpokoju pękła a przy filmach narożnik masuje plecy jak fotel z masażem :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, dołączyłem do klubu, ale możesz mnie nakierować gdzie to jest dokładnie bo nie mogę odnaleźć.


Musisz wysłać wiadomość PW do....... KIKI ???? Lub BlackNinja.

Zasada jest taka że zawsze ty musisz pytać o cenę, nikt nie będzie ci "spamował" z ofertami i cenami.
 
Do góry