Soundbar do multiroom

xifedi

New member
Witam,

chciałbym stopniowo zbudować w domu system multiroom.
Chciałbym zacząć od soundbara do TV a potem powoli rozbudować całość w odstępach 10-miesięcznych (raty :pP).

Co polecacie ? Sonos odpada - troche cena przegięta choć gra super.

Narazie mocno zastanawiam się nad Denon Heos Homecinema - minusem jest jednak brak możliwości dopięcia do tego soundbara głośników tylnych.

Docelowo ma być :
Soundbar do TV
Głośnik kuchnia+jadalnia
Głośnik łazienka x 2
3 x pokój dzieci
sypialnia

Marka bez znaczenia - byleby ładnie grało.

Dzięki za wszelkie sugestie :)

ps. Bluetooth mile widziany a wifi to chyba mus.

Pozdrawiam
 

xifedi

New member
Soundbar tak 2.5 - 3k. Najlepiej z subwooferem. Reszta klocków sukcesywnie w tej samej okolicy cenowej choć dla dzieci​ to tak po 1k :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele :
Fidelio E5 za 2599 zł
Jbl B 450 za 2400 zł
Philips 7140 za 2099 zł
 

xifedi

New member
Nie brałem wcale pod uwagę tego co proponujecie. Poczytałem trochę i :

Fidelio - mam telewizor 58" i stolik pod nim ma po 20cm z każdej strony wolnego więc nie mam zabardzo gdzie wcisnąć głosników. Postawienie na podłodze odpada bo mi je 2-letnia córcia zdemoluje :D Czy do tego systemu można dostawić następne komponenty tak, aby np odtwarzać to samo w salonie, łazience i sypialni, ale co innego u 2 dzieci i co innego u trzeciego maszkarona ? :D
Philips Izzy - czy mi się dobrze wydaje że trzeba gonić do każdego głośnika żeby je połączyć w grupę ?
JBL - jakoś nie mogę znaleźć nic na temat działania tego jako multiroom.
Yamaha musiccast - jeśli to naprawdę tak działa jak obiecują to chyba się nad tym zastanowię :) Co myślicie o YSP-1600? Jak bardzo potrzeba do niego subwoofera (YAMAHA NS-SW 050) ? Miał okazję ktoś posłuchać tego ustrojstwa ?

Dzięki i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

xifedi

New member
uhm "będzie" czy jest ? Jakoś nie mogę go w żadnym sklepie znaleźć.
W dodatku samo Omni bez + troche poza budżetem :)

Edit:
Byłem właśnie w Saturnie i słuchałem tego ysp-1600. Nawet z podłączanym basem 210 brzmi słabiutko w porównaniu z jbl 450 czy nawet jakimś Sony za 1200 :(( Denon za 1700 też dużo lepiej gra :( tylko to na jak sie ma do idei Multiroom ....
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na dniach powinien wchodzić.
Modele to:
Harman Omni 10
Harman Omni 20
Harman Omni Adapt
Harman Omni 10+
Harman Omni 20+
Harman Omni 50+
Harman Omni Adapt+
Harman Omni Bar+
 

pepka

Member
Bez reklam
Również czekam na "plusa", wtedy podejmę decyzję. Szkoda, że omni 10 i 20 wyglądają niespecjalnie. Co do YSP-1600 to w sklepie faktycznie brzmi jak kupa (choć po zabawie w ustawieniach jest lepiej). W domu za to, gra naprawdę bardzo fajnie, testowane u 2 różnych osób. Jeżeli "plus" nie zaskoczy mnie mocno pozytywnie to dokładam $ i albo ściągam ze Stanów YAS-706 albo kupuję YSP-2700. Zaletą Yamahy jest fakt, że dekoduje praktycznie wszystko plus ma każdą możliwą opcję strumieniowego przesyłania muzyki. No a maluszki wx-010 i 030 naprawdę robią robotę :).
 

uziOK

New member
Niedawno nabyłem YSP1600, po małym wyregulowaniu gra dobrze, dokupiłem suba Klipsch i teraz wymiata zwłaszcza kino, ale nawet w muzyce daje radę. Dodatkowe funkcje Yamahy mnie przekonały, musicast, Wi-Fi, Bluetooth lub AirPlay. Spotify Connect, radio internetowe.
 

xifedi

New member
Właśnie dla tych funkcjonalności rozważam Yamahe - jak dla mnie jest właśnie tym wszystkomającym ustrojstwem, jednak pierwszy odsłuch trochę mnie ostudził.
Czy oprócz Saturna da się gdzieś tego posłuchać ?
 

uziOK

New member
Właśnie dla tych funkcjonalności rozważam Yamahe - jak dla mnie jest właśnie tym wszystkomającym ustrojstwem, jednak pierwszy odsłuch trochę mnie ostudził.
Czy oprócz Saturna da się gdzieś tego posłuchać ?
Ja też pierwszy raz posłuchałem w Saturnie i nie byłem zadowolony, wtedy dla mnie nr 1 był JBL450, ale yamaha nie ma subwoofera, po podłaczeniu suba i malej regulacji jest dobrze.
Kupiłem bo zależało mi właśnie na tych dodatkach i miałem wolny subwoofer.
 

xifedi

New member
Ehhhh to może zrobię tak, że wezmę ysp-1600 i wx-030. Mam jakiegoś aktywnego mini suba od głośników Creativa to go podłączę pod soundbara. Jak będzie za mało to coś skombinuje później.
Ciągle jestem jednak pod wrażeniem tego jbl ...
 
Do góry