Kino domowe 7.1 - projekt

trynqzz

New member
Cześć,
Jestem na etapie planów rozbudowy poddasza gdzie planuję urządzić kino domowe. Prośba o pomoc we wstępnym planie pomieszczenia, tak by było wygodne do oglądania filmów - z nie za dużym ekranem w stosunku do wielkości pomieszczenia ale i maxymalnie wielkim jaki da sie zaplanować :).

Kino będzie 7.1 ponieważ taki zestaw głośników już posiadam. Klipsch RF82 jako fronty, rc62 jako centralny, rb81 jako tył i rs41 jako surround back + sub RT12d. Ekranu/rzutnika nie mam, to dokładnie wybiorę jak remont dojdzie do skutku :)

Celuję w jak najprostsze ustawienie z trzy osobową rozkładaną kanapą na podwyższeniu i dwu osobową na podłodze.

Plany piętra w załaczeniu.

Jest to jedna z kilku propozycji architekta, inna to umieszczenie ekranu na zaznaczonej na niebiesko ścianie... problemem/zaletą tego pomieszczenia będzie skośny sufit. Niebieska ściana ma wysokoć 4,5m wiec planowałem podnieść kanapę wyzej i umieścić ekran na jej środku (głośniki za perforowanym ekranem) zarówno w pionie jak i poziomie. Jednak nie wiem czy nie będzie problemem szerokość tego pomieszczenia (3m)...
chętnie wysłucham Waszych propozycji innego ustawienia. Pokój z drugiej strony można przesunąć / tylko łazienka jest elementem stałym :)

ps. Atmos też wchodzi w rachubę, teraz chodzi tylko o wstępny plan by zaplanować ściany i instalacje.

z góry dzięki za wszelkie pomysły
 

Attachments

  • plan_pietra-Kinoo.jpg
    plan_pietra-Kinoo.jpg
    123,1 KB · Wyś: 480
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
,
Niebieska ściana ma wysokoć 4,5m wiec planowałem podnieść kanapę wyzej i umieścić ekran na jej środku (głośniki za perforowanym ekranem) zarówno w pionie jak i poziomie. Jednak nie wiem czy nie będzie problemem szerokość tego pomieszczenia (3m)...


Mysle ze to rozwiazanie byloby zbyt problematyczne. Nigdzie nie kupisz ekranu "perforowanego" za ktorym schowalbys glosniki (bynajmniej nie w ludzkich pieniadzach)'

Dodatkowo fronty i central zleja ci sie, kolumny nie beda mialy miejsca.


Moim zdaniem pomysl architekta bardziej ciekawszy. Mozna juz zaszalec z szerokoscia ekranu. Dla glosnikow jest bardzo duzo miejsca.

Druga kwestia, jaka jest odleglosc ekranu do sofy?
Moze lepiej zamienic miejscami ekran i sofe? Przez co sofe odsuniejsz jeszcze o pol metra do tyly.
 

trynqzz

New member
Obecnie miedzy ekranem zaplanowane jest 4,28m Ale tylko że względu na niski strop po stronie ekranu 2m oraz rozpoczynająca się wneke po stronie kanapy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Obecnie miedzy ekranem zaplanowane jest 4,28m Ale tylko że względu na niski strop po stronie ekranu 2m oraz rozpoczynająca się wneke po stronie kanapy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

To ladna odleglosc. 4m.
To wtedy dobry uklad, bo ekran mozesz zarypac tak szeroki jak tylko chcesz. Glosniki z boku ekranu maja miejsce a z tylu daleko od scian bo skosy. Jedynie problem tylnie glosniki, ale one sa mniej wazne niz ekran i czy przednie glosniki.

Zobacz moj watek, tez mam teoretycznie podobny pokoj, skosy tak samo jak u ciebie, ekran zamocowany tam gdzie schodza skosy.

http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/127764-projekt-budzetowego-kina.html


Ps.
No chyba ze cos krecisz, bo na moje oko z projektu da sie wyczytac ze 4metry sa od kanapy do scianki kolanowej (konca skosu) a nie do ekranu.
 
Ostatnia edycja:

trynqzz

New member
Ps.
No chyba ze cos krecisz, bo na moje oko z projektu da sie wyczytac ze 4metry sa od kanapy do scianki kolanowej (konca skosu) a nie do ekranu.

Masz rację - pomyliłem kreski na rysunku :( zatem wychodzi mniej o 1,5m.
Dzięki za linka już kiedyś czytałem Twój wątek i analizowałem obrazki. Ja mam skos tylko w jedną stronę ale z kontekstu budowlanego dużo się dowiedzialem. Punkt 1. Przerysuje plany po swojemu usuwając wszystkie niepotrzebne kreski i wtedy zadam moje pytanie na nowo.

HaVe a niCe DaY
 

trynqzz

New member
Witam. Mam nowy szkic od architekta i pytanie co o nim sądzicie?

Mozna jeszcze bez większych zmian cofnac ekran o ok 30cm i wypełnić nim przestrzeń od podłogi do sufitu. Da to od ekranu do 'glowy' na kanapie bedzie 310cm

Inna opcja to zaprojektować o 2 bloczki wyższy pokój...jednak to wiadomo -wysokie koszty.

pozdrawiam
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie projekt jest bardzo ok.

Jest miejsce na wszystkie glosniki 7.1 oprocz centrala. Bedziesz go musial schowac za ekranem lub postawic na ziemi - mysle ze bedzie to rozwiazanie bardzo ok.

Jutro postaram sie zmierzyc u siebie odleglosc kanapy do ekranu, bo nie wiem czy u ciebie nie jest za mala, ale mysle ze bedzie ok.

Co.do dzwigania pietra o bwa bloczki to powiem tak. Ja u siebie dzwignalem o jeden i cholernie zaluje ze nie dzwignolem o jeszcze jeden lub dwa. Bardzo zaluje. Pamietaj ze skosy do niczego ci nie beda w zyciu potrzebne a zawsze wyzsza scianka kolankowa to duzo wiecej miejsca w domu. Jedyny minus ze jak podniesiesz od dwa bloczki to caly dach ci sie "z wygladu" rozpieprzy i dom straci swoj urok z zewnatrz.

U mnie po dzwignieciu pietra o bloczek z jednego pokoju z lazienka na poddaszu zrobilem sobie pokoj lazienke i salke kinowa :p


I jak bedziesz kladl regipsy na sufit to nie zapomnil wrzucic 4 lub 6 kabelkow do glosnikow atmosa. Ofc 1.5m^2. Kosztuje to grosze, a zawsze bedziesz mial kabelki wystawione jak bedzie potrzeba.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pomierzylem:

Ekran mam szeroki 220cm
Oparcie kanapy do ekranu jest 340cm.

I powiem ci ze ta odleglosc kanapy jest za duza, lub bardziej prawdziwe ekran jest za maly moglby spokojnie byc szeroki na 3m. Wtedy byłoby git.

U ciebie wiecej miejsca wiec bedzie super.

Jak juz bedziesz mial pomieszczenie to w razie w pomyslisz aby dac ekran na miejscu kanapy a kanape na miejscu ekranu. Byloby wtedy od cholery miejsca na glosniki suround. Ale to juz kombinowabie na sam koniec :)
 
Ostatnia edycja:

trynqzz

New member
Pomierzylem:

Ekran mam szeroki 220cm
Oparcie kanapy do ekranu jest 340cm.

I powiem ci ze ta odleglosc kanapy jest za duza, lub bardziej prawdziwe ekran jest za maly moglby spokojnie byc szeroki na 3m. Wtedy byłoby git.

U ciebie wiecej miejsca wiec bedzie super.

Jak juz bedziesz mial pomieszczenie to w razie w pomyslisz aby dac ekran na miejscu kanapy a kanape na miejscu ekranu. Byloby wtedy od cholery miejsca na glosniki suround. Ale to juz kombinowabie na sam koniec :)
Miałem taki pomysł ale wtedy ekran wypełnia całą wneke z kominem i nie mam gdzie głośników drogowych postawic. Musiałbym za ekranem kombinować lub zawęzić ekran....
Pomierzylem:

Ekran mam szeroki 220cm
Oparcie kanapy do ekranu jest 340cm.

I powiem ci ze ta odleglosc kanapy jest za duza, lub bardziej prawdziwe ekran jest za maly moglby spokojnie byc szeroki na 3m. Wtedy byłoby git.

U ciebie wiecej miejsca wiec bedzie super.

Jak juz bedziesz mial pomieszczenie to w razie w pomyslisz aby dac ekran na miejscu kanapy a kanape na miejscu ekranu. Byloby wtedy od cholery miejsca na glosniki suround. Ale to juz kombinowabie na sam koniec :)


pozdrawiam
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bardziej chodzilo mi aby ekran powiesic w miejscu gdzie kanapa, czyli przed wneka. Czesc ekranu na teym kawalku sciany a reszta w przejsciu.

Bo teraz masz ekran tam gdzie masz skos 2.20m
A dla kanapy tak duzego skosa nie bedziesz potrzebowal wiec z pol metra bedzie mozna ja odsunac do tylu.
 

trynqzz

New member
Bardziej chodzilo mi aby ekran powiesic w miejscu gdzie kanapa, czyli przed wneka. Czesc ekranu na teym kawalku sciany a reszta w przejsciu.

Bo teraz masz ekran tam gdzie masz skos 2.20m
A dla kanapy tak duzego skosa nie bedziesz potrzebowal wiec z pol metra bedzie mozna ja odsunac do tylu.
Rozuniem...czyli coś zbliżonego do tej wersji. Fakt jak pokój zbudują to łatwiej coś będzie ustawić,teraz chodzilo mi generalnie o sprawdzenie czy będzie 'jak to ustawić bez większej modyfikacji calosci.
9677311205e92d59ea5636efeb0cd02e.jpg


pozdrawiam
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chodziło mi o takie coś.

Tak masz ekran wysoko, zmieści się szafka RTV z centralnym.
A sofa może być bardziej z tyłu niż wcześniej ekran, bo dla sofy nie potrzebujesz 2.2m wysokości.

A tyle przejścia będzie pomiędzy ekranem a ścianą aby przejść.

adult photo sharingcertificity.com


Ale będziesz miał pokój to na pewno coś wykombinujesz, miejsca sporo.
 

trynqzz

New member
Chodziło mi o takie coś.

Tak masz ekran wysoko, zmieści się szafka RTV z centralnym.
A sofa może być bardziej z tyłu niż wcześniej ekran, bo dla sofy nie potrzebujesz 2.2m wysokości.

A tyle przejścia będzie pomiędzy ekranem a ścianą aby przejść.

adult photo sharingcertificity.com


Ale będziesz miał pokój to na pewno coś wykombinujesz, miejsca sporo.
Dzieki. Mogę tez iść dalej i przestawić drzwi ...jednak wtedy tracę ewentualny kont na głośnik.
08f8f92fa62845c742b42c9632b4131d.jpg


pozdrawiam
 

trynqzz

New member
Cześć,
Poddasze zbudowane, dokładne wymiary już znam. Teraz czas zaplanować konkretnie rozwiązania. Opcji widzę conajmniej 3. W załączonych fotkach wszystko przeliczone i rozrysowane. Prośba o Wasze komentarze.

1. Opcja z ekranem ramowym na wysokości ok 70cm na podloga
2. Opcja z ekranem ramowym 110cm nad podłogą, tak by wisiał nad frontami... wtedy kanape postawil bym na podwyzszeniu by ta wysokość była mniej zauważalna.
Przestrzeń za ekranem nie jest mi potrzebna.

3. Opcja z ekranem rozwijanym-mniej wygodna ale chyba preferowana.

Wymieniony sprzęt już mam, podłączony jest teraz do Onkyo txnr708 ale szukam obecnie do niego zamiennika z 4k pass threw.

Ps. Zalaczam też rysunek bez rozmieszczenia sprzętu, jeśli ktoś miał by inna koncepcję i chciał ja narysować to będzie mu łatwiej na pustym pliku. plan_ekran ramowy.jpg plan_ekran rozwijany.jpg plan.jpg

pozdrawiam
 

rabit

Active member
Bez reklam
Trochę po czasie, ale nie myślałeś, żeby powiększyć sypialnie i zrobić bardziej ustawny pokój kinowy?

Bez tytułu.jpg
 
Do góry